Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

ARACINIZ ÇEKİLİRSE BU NUMARAYA MESAJ ATIN

Konu, 'Her Telden' kısmında Yalnız_Kurt tarafından paylaşıldı.


 1. Yalnız_Kurt

  Yalnız_Kurt Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  18 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.644
  Beğeni:
  2
  ARACINIZ ÇEKİLİRSE BU NUMARAYA MESAJ ATIN İ.R.

  Aracınız çekilirse bu numaraya mesaj atın
  'İstanbul Otopark Projesi' kapsamında, İstanbul sınırları içinde çekilen otomobillerin nerede olduğu SMS ile öğrenilebilecek.
  İstanbul Emniyet Müdürlüğü “İstanbul Otopark Projesi" adı altında yeni bir projeyi uygulamaya koydu. Projeye göre İstanbul sınırları içerisinde trafikten men edilen, park yasağı olan yerlere park edilen ve güvenlik nedeniyle çekilen otomobillerin nerede olduğu 1550'ye SMS atılarak öğrenilebilecek. Sistemin başlamasıyla birlikte otomobil sahipleri, otomobillerinin nereye çekildiğini öğrenebilmek amacıyla, polisi aramak zorunda kalmayacak.
  SABİT FİYAT UYGULAMASI
  Sistemi kullanmak isteyen vatandaşlar tüm operatörlerden mesaj bölümüne PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI'nı yazıp 1550'ye SMS gönderecek. Gelen SMS cevabında; otomobil otoparka çekilmiş ise hangi otoparka çekildiği, iletişim bilgisi, neden dolayı çekildiği, otopark ve çekici ücretleri hakkında bilgi olacak. Böylece otopark ve çekicilerin farklı fiyat tarife uygulamasının önüne geçilebilecek.
  ÖRNEK :

  PARK 34KP2353 yazıp 1550 numaraya sms göndereceksiniz

  GÜVENLİK UYGULAMASINA ÜCRET YOK
  Yeni sistemle birlikte otomobilleri güvenlik nedeniyle çekilen vatandaşlar çekici ve otopark ücreti ödemeyecek. Bu bilgi de SMS ile telefona gelecek. Sürücüler bu mesajı göstererek ücret ödemeden otomobillerini otoparklardan alabilecek.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal