ARACINIZ ÇEKİLİRSE BU NUMARAYA MESAJ ATIN

Kodla Büyü

Yalnız_Kurt

Süper Üye
Süper Üye
Mesajlar
1,642
ARACINIZ ÇEKİLİRSE BU NUMARAYA MESAJ ATIN İ.R.

Aracınız çekilirse bu numaraya mesaj atın
'İstanbul Otopark Projesi' kapsamında, İstanbul sınırları içinde çekilen otomobillerin nerede olduğu SMS ile öğrenilebilecek.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü “İstanbul Otopark Projesi" adı altında yeni bir projeyi uygulamaya koydu. Projeye göre İstanbul sınırları içerisinde trafikten men edilen, park yasağı olan yerlere park edilen ve güvenlik nedeniyle çekilen otomobillerin nerede olduğu 1550'ye SMS atılarak öğrenilebilecek. Sistemin başlamasıyla birlikte otomobil sahipleri, otomobillerinin nereye çekildiğini öğrenebilmek amacıyla, polisi aramak zorunda kalmayacak.
SABİT FİYAT UYGULAMASI
Sistemi kullanmak isteyen vatandaşlar tüm operatörlerden mesaj bölümüne PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI'nı yazıp 1550'ye SMS gönderecek. Gelen SMS cevabında; otomobil otoparka çekilmiş ise hangi otoparka çekildiği, iletişim bilgisi, neden dolayı çekildiği, otopark ve çekici ücretleri hakkında bilgi olacak. Böylece otopark ve çekicilerin farklı fiyat tarife uygulamasının önüne geçilebilecek.
ÖRNEK :

PARK 34KP2353 yazıp 1550 numaraya sms göndereceksiniz

GÜVENLİK UYGULAMASINA ÜCRET YOK
Yeni sistemle birlikte otomobilleri güvenlik nedeniyle çekilen vatandaşlar çekici ve otopark ücreti ödemeyecek. Bu bilgi de SMS ile telefona gelecek. Sürücüler bu mesajı göstererek ücret ödemeden otomobillerini otoparklardan alabilecek.
 
Geri
Üst