Araç içi Kamerası Tavsiyesi

Kodla Büyü

bt_

Site Gezgini
merhabalar,

aracında araç içi kamerası kullananlar varsa tavsiyede bulunabilirler mi?

teşekküler...

Sayın hocam.Face....book ta araç ve aksiyon kameraları adlı bir grup var orda aykut beyin tavsiyeleri incelemeleri var tavsiye ederim çok faydalı bir grup almanız şart değil açın bakın göreceksiniz

Antivirüsten tanıdığımız 360 markasını öneririm. Kullanıyorum gayet memnunum. Gps i var bu sayede hızınızı da gösterip kaydediyor.

• Beğen
Tepkiler: bt_
Mesela geçen gün başıma gelen olayın kaydı
Rar uzantısını mp4 yapıp izleyebilirsiniz. Telefondan eklediğim için sıkıştıramadım uzantıyı değiştirdim.

Ekli dosyalar

• 2021_10_09_12_40_37_78B4DFA~2.rar
    14.1 MB · Görüntüleme: 122
360 antivirüsünü biliyordum ama araç kamerası olduğunu bilmiyordum. viofo kapsamlı bir kamera galiba. her iki kamerada güzele benziyor

Pilli değil kondansatörlü olmasına çok dikkat edin. Hafıza pilleri bir yıl sonra kesin bozuluyor ve kartı bozmaya başlıyor cihaz. Viofo serileri çok iyidir ve kondansatörlüdür. Net plaka okuyabilmek için 4K olanlarını öneririm.

Araç kamerası takmak faydalıdır, trafikte seyrederken bir çok serseri it kopuk adi kural tanımaz, yol işgalcisi vs'e denk gelince elinizde kanıt olarak çok işe yarar

Moderatör tarafında düzenlendi:
hafıza pili dediğiniz bios pili gibi birşey mi yoksa batarya gibi mi?
içinde lityum pil var yada kondansatör var bu cihazlarda. hiç bir şey olmayanlarda var. arkadaşın demek istediği lityum pilli cihaz olursa benim araçtaki gibi sıcaktan etkilenip birkaç ay içine ölecektir pil. bu durumda ne olur derseniz cihaz kaydı durdurmadan direk kapanacağı için hafıza kartında aniden bir okuma yazma durması olacaktır. kondansatör olursa kontağı açınca kondansatör şarj olur ve kontağı kapattığınızda cihaz birden kapanıp kaydı durdurmaz. kaydı durdurur ve kapanır. kart için daha sağlıklıdır.

ben aldığımda bu durumlardan haberim yoktu arkadaştan almıştım gerçi çinden 1 tane almış 2 tane gelmiş tek fiyata. o sebeple markası yok. mesaj attı etti adamalar dönmemiş birini ben alım 2017'den beri kullanıyorum pilinin ölmesi dışında bir sorun yaşamadık şükür. bir kez de bir kadının iftirasından kurtardı beni. aracı değiştirdim kamerayı söktüm yeni araca aynı gün geri taktım. ne olacağı belli olmaz Allah korusun.

içinde lityum pil var yada kondansatör var bu cihazlarda. hiç bir şey olmayanlarda var. arkadaşın demek istediği lityum pilli cihaz olursa benim araçtaki gibi sıcaktan etkilenip birkaç ay içine ölecektir pil. bu durumda ne olur derseniz cihaz kaydı durdurmadan direk kapanacağı için hafıza kartında aniden bir okuma yazma durması olacaktır. kondansatör olursa kontağı açınca kondansatör şarj olur ve kontağı kapattığınızda cihaz birden kapanıp kaydı durdurmaz. kaydı durdurur ve kapanır. kart için daha sağlıklıdır.

ben aldığımda bu durumlardan haberim yoktu arkadaştan almıştım gerçi çinden 1 tane almış 2 tane gelmiş tek fiyata. o sebeple markası yok. mesaj attı etti adamalar dönmemiş birini ben alım 2017'den beri kullanıyorum pilinin ölmesi dışında bir sorun yaşamadık şükür. bir kez de bir kadının iftirasından kurtardı beni. aracı değiştirdim kamerayı söktüm yeni araca aynı gün geri taktım. ne olacağı belli olmaz Allah korusun.
o zaman paraya kıyacağız viofo A129 alacağız anlaşılan :)

tek kamera yeterli oluyor mu? yoksa çift mi kullanmalı

Son düzenleme:

Bende ayna şeklinde önde birde ufak arkada var. Camın içinden dışarı bakıyor. Park ederken baya yardımcı oluyor. Yoksa kaydı işe yaramaz aşağı baktığı için. Plakalığa yada tampona bağlanır ve kayıt düz olarak alınırsa kaza vs durumlarında işe yarayacaktır. Benimki aşağı yola bakıyor direk olarak.

Bendeki şunun gibi bir şey.
Concord C-660 5.2" IPS Ekran Araç Içi Full Hd Çift Kamera Fiyatı (hepsiburada.com)

Kullanmadığınız telefon varsa araç kamerasına dönüştürebilirsiniz. Ben iki yıldır kullanıyorum. İşimi görüyo.
20211020_161259.jpg

Kullanmadığınız telefon varsa araç kamerasına dönüştürebilirsiniz. Ben iki yıldır kullanıyorum. İşimi görüyo.Ekli dosyayı görüntüle 70638
hocam çok iyi fkir peki bunu yaparken nelere ihtiyacımız var birde kayıt işi için ayrı bir program ayarlıyormusunuz araba hareket edince mi kayda başlıyor
hafıza dolması vs gibi durumlar için neler yapıyorsunuz arabayı bir yere park ettiğinizde sırf telefonu çalmak için camı kırmayı deneyen oluyor mu?

hocam çok iyi fkir peki bunu yaparken nelere ihtiyacımız var birde kayıt işi için ayrı bir program ayarlıyormusunuz araba hareket edince mi kayda başlıyor
hafıza dolması vs gibi durumlar için neler yapıyorsunuz arabayı bir yere park ettiğinizde sırf telefonu çalmak için camı kırmayı deneyen oluyor mu?
Kayıt için DailyRoads Voyager programını kullanıyorum. Telefon araç şarj cihazına bağlı. Kontağı açınca otomatik kayda başlıyor. Kontağı kapatınca kayıt otomatik duruyor. Hafıza doldukça eski kayıtları otomatik siliyor. Kullanmadığı Samsung Note 2 cihazımı bu amaçla kullanıyorum. Şehir içinde gece fena değil ama karanlık caddelerde sadece farların aydınlattığı yerler görülüyo.
Yaşadığım yerde (Rize) hırsızlık olayı çok az. Kapıları kilitlemeyi unuttuğum çok olmuştur. O yüzden cam kırma olayları falan olmaz inşallah.:)

Teşekkürler alidogramaci yönteminizi beğendim kullanabilirim.

a129 kullaniyorum. goruntu kalistesi cok guzel. lakin, kamera kullanilirken wifi kapali olmali ve ozellikle yaz mevsiminde uzun sure direkt gunes isigina maruz kalmamali. sonucta plastik malzeme, sisme vs yapabiliyor.

Geri