Arabam çok mu yakiyor

Kodla Büyü

mavimali

Aktif Üye
Merhabalar 2007 model polo var benzinli 1.4 motor yeni aldım.

264 km yol gittim ve 84 TL yaktı normal mi 0.31 falan denk geliyor uzun yolda kullandım. Arkadaş çok devirsiz kullanmissin dedi çok yakmış dedi.sizce normal mi bu arabadan kullanan var mı tüp taktırsam nasıl olur kaç yakar teşekkürler

Nerdeyse dizel kadar yakmış(100 kmde 5.5 litre gibi) daha ne bekleniyor bu arabadan? Gayet iyi bence.

Bu durumda 100 km de 5,5 lt filan olur ortalama. Benzinli araç için çok fazla değil.
Esasında arabalar çok yakmıyor hocam yakıt pahalı..

gayet ideal yakmış devirsiz kullanmışsn çok yakmış diyen arkadaş benzinli tüplü sandı herhalde bence bişeydn anlamıyor o kişi

genelde taktırmıyorlar ama siz bilirsiniz yine çok az yakacağını sanmam üstelik bagaj kalmaz gerek yok bence

Bu zamlı haliyle benzinde 30 kuruş yakan arabaya tüp mü taktırılır hocam :D Dertsiz başına dert arama.

Yazdığınız rakama göre benzinlide çok normal Hocam. Benzin fiyatları aldı başını gitti zaten.

Passat b8 1.6 tdi uzun yol 5,2-5,5 şehir içi 7,8-8 lt. Fabrika verisi uzun yol 3,8 şehir içi 4,8 bende mi cinslik var arabada mı anlamadım

Bende 1.6 megane 2017 var. Şu an 1000 km olmadı ve 50 kuruş yakıyor hocam. Aracınızın yakıt değeri benzinliye göre çok iyi.

Belkide son günlerde duyduğum en güzel söz '' Araban ne olursa olsun şehir içi 7 litreden az yakmıyorsa tüp taktıracaksın arkadaş. Hele ki ben arabama en az 20-30 bin km binerim de diyorsan lpgnin farzlarını çoktaaan yerine getirmişsin demektir. Benzinli araban varsa ya tüp takacaksın ya arabayı satacaksın !!(Not:Aile geçindiren memur)''

atmosferik motor araciniz hocam ornegin benzinde sehir ici 10lt benzin yakan arac 12lt lpg tuketiyor. Yillik km nize gore hesaplama yapabilirsiniz. Tavsiyem bagaj lazim degilse taktirmaniz yuzde 30 tasarruf saglarsiniz ortalama.

Passat b8 1.6 tdi uzun yol 5,2-5,5 şehir içi 7,8-8 lt. Fabrika verisi uzun yol 3,8 şehir içi 4,8 bende mi cinslik var arabada mı anlamadım
Havalar soğudu dizeller fazla yakar. Ev-okul arası da kısa mesafeyse çok yakması normaldir. Havalar ısınsın, uzun yolda düzelir :D

Havalar soğudu dizeller fazla yakar. Ev-okul arası da kısa mesafeyse çok yakması normaldir. Havalar ısınsın, uzun yolda düzelir :D
Tam tersine havalar gayet iyi gitti hocam bu sene. Eksi 10 ları 15 leri hiç görmediğimiz halde bu değerleri aldım.

tüp için 3 kriter var hocam naçizane fikrim,
1. Yıllık 20 bin km yapıyor musunuz?
2. En az 2 yıl binecek misiniz?
3. Arabayı daha çok uzun yolda mı kullanıyorsunuz?
Eğer 3 soruya da evet ise cevabınız bence şiddetle taktırmalısınız. Ben en ekonomik bilinen Honda jazz 2007 model arabada kullandım araba 8-8,5 litre lpg tüketim yapıyordu. 2 yılda 60 bin km yaptım. Benzinli olsa aynı paraya 40 bin ancak yapardım herhalde. Benzindeyken 6,5-7 litreydi tüketim. Eğer taktıracaksanız da mutlaka kaliteli bir kiti, iyi bilinen tanıdık bir ustaya taktırmalısınız o zaman derdiniz, tasanız olmaz. Aksi takdirde en kral kit de olsa işini bilmeyen ustanın elinde heba olabiliyor maalesef. Kaliteli bir kit iyi bir montaj bence bu devirde benzinli arabanın olmazsa olmazıdır :)

Geri