arabamı sattım

Kodla Büyü

achillus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.araba.com/4609796/Volkswagen ... omfortline ilanda görülen arabayı 17.700 tl ye sattım.sizce nasıl fiyat yerindemidir:)yalnız bişiy sormak istiyorum.

trafik sigortamız 2012 nin 10 .ayında bitiyodu ve ben sattıktan sonra sigorta sözleşmemide ruhsatın içinde bıraktım ...sattıgım kişide diyodu sizi bi gün arasam sigortayı üstüme alsak diye bişiler söledi bende bakarız dedim ama tamamen anlamadıgımdan ..

nese bu gün öğrendimki sigortanın kalan kısmı sigorta yaptırılan yerde iade alınabiliyomus...

araba satarken sigortayı devreden varmı veya yapılabiliyomu

sigortadan parayı alabilmek için sadece noterden den alnınan devir makbuzu yeterlimi

son olarak sigortadan parayı sadece yaptırdıgınız subeden alabiliyosunuz deniyo ,mesela adana ceyhanda ergo sigorta yaptırdık sadece adana ceyhandaki şubedebmi para cekilebiliyo ?

şube kısmını bilmem ama devretme işine gelince sigortaya gidersiniz alan arkadas yeniden sigorta yaptırır sizede paranızı iade ederler isterseniz iade edilen parayı alan arkadasa verirsiniz sigortanızı devretmiş sayılırsınız :p
hocam arabayı aldıktan sonra sizin sigortanız gecersiz oluyo ve alan kişinin 10 gün içinde sigorta yaptırması gerekiyo
iade ediliyo kalan kısım ben 1 ay kala satmıstım poliçeyle gittim iade ettiler

Eylül 2011 de arabamı sattım.5 gün sonra yenisini aldım. Ağustos ayında yenilemiş olduğum poliçe ile eski aracın sigortacısına gidip aradaki farkı ödeyerek yeni araca aktardım. Geri ödeme de konusunda bir bilgim yok. Sattığınız aracın sigorta acentesine poliçe ile giderek daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

sattığın için paranı ya geri alırsın ya da yeni arabana devredersin

hocam poliçe dedğim gibi sattıgım kişide kaldı .bende sadece devir ettiğime dair noterden alnan evrak var .
en iyisi öleden sonra sigorta acentemle bi görüşeyim .

bide arabada pazalrık edilirken sigorta yı da devrettiren oluyomu .çünkü ben ilk defa arac sattım bilmememin kurbanıyım iyi günler

Hocam bende satarken sigorta paramı almıstım, sigortanın kullandıgım kadarını ödedim, gerisini aldım,
alan arkadas yeni sigorta yaptırdı kendine!

noter sözleşmenizi ve sigorta poliçenizi alıp sigorta yaptırdığınız acentaya gidip paranızı alıyorsunuz.Eğer kar çektiyseniz kart hesabınıza geri ödeniyor.Eğer sigorta yaptırdığınız acenta farklı bir yerde ise o acentayı arayıp görüşerek noter ve sigorta poliçelerinizi fakslıyorsunuz onlar hallediyor bukadar.

ismailt' Alıntı:
noter sözleşmenizi ve sigorta poliçenizi alıp sigorta yaptırdığınız acentaya gidip paranızı alıyorsunuz.Eğer kar çektiyseniz kart hesabınıza geri ödeniyor.Eğer sigorta yaptırdığınız acenta farklı bir yerde ise o acentayı arayıp görüşerek noter ve sigorta poliçelerinizi fakslıyorsunuz onlar hallediyor bukadar.

tesekkür ederim bilgiler için ...

Geri