Ara tatil video izlemeyen btr ek ders ödemesi

Kodla Büyü

muamma25

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ara tatilde seminer videosunu hafta sonu izleyecektim fakat cuma akşamından kapanmış. Şimdilerde tekrar açıldı. İzledim ama bu seferde okul mebbisinden alınan personel listesinde hala seminere katılmadı görünüyor. Bizim btr görevlendirme yazılarında ara tatilde de görevli olduğumuza ve 18 saat ekders alacağımıza dair bir yazı vardı. O yazıyı paylaşabilirmisiniz arkadaşlar. Baktımda bulamadım

haziran seminerinde izlemiştim ama son 2dksında izlememiş göründü video. ben de kontrol etmemiştim açıkcası. ama malesef 15saat ekdersim kesildi. ara tatillerde zaten 15 saat alıyoruz hocam. ek dersinz kesilir malsef

haziran seminerinde izlemiştim ama son 2dksında izlememiş göründü video. ben de kontrol etmemiştim açıkcası. ama malesef 15saat ekdersim kesildi. ara tatillerde zaten 15 saat alıyoruz hocam. ek dersinz kesilir malsef
Eylül seminerinde ve Haziran seminerinde görevli olmadığınız için uzaktan eğitim videosunu izlemek zorundasınız. Dönem arasındaki 1 haftalık tatillerde görevli olduğunuz için sizi bağlamaz.18 saat ek ders ücretinizi alırsınız.

Maalesef alamiyacaksiniz hocam. 18 saat odeme yapiliyor normalde. Gecen yil ayni sey basima gelmisti cok ugrastik alinmasi icin ama o noktada meb in uygulamasi net.

Maalesef alamiyacaksiniz hocam. 18 saat odeme yapiliyor normalde. Gecen yil ayni sey basima gelmisti cok ugrastik alinmasi icin ama o noktada meb in uygulamasi net.
Hocam görevlendirme müdür yardımcısı valilik oluru ile çalışıyor. Video izlemese bile seminerde ekdersini alıyor. Btr de valilik oluru ile olan birşey. Ayrıca 2020 yılındaki yazıda da açıkça diyorki ara seminerlerde de görevlisiniz. Tüm bunlara rağmen MEB size ne diyerek reddetti ?
Çünkü bizim alacağımız ekdersin seminer ile bir alakası yok

Alırsınız hocam btr seminer olayına bakılmaksızın dönemlik kesintisiz valilik görevlendirmesidir.

Hocam görevlendirme müdür yardımcısı valilik oluru ile çalışıyor. Video izlemese bile seminerde ekdersini alıyor. Btr de valilik oluru ile olan birşey. Ayrıca 2020 yılındaki yazıda da açıkça diyorki ara seminerlerde de görevlisiniz. Tüm bunlara rağmen MEB size ne diyerek reddetti ?
Çünkü bizim alacağımız ekdersin seminer ile bir alakası yok
Odenmedi hocam. Ben sizin bahsettiginiz maddeden zaten girisimde bulundum. Kabul etmediler. Sizin bahsettiginiz durumun farkindayim lakin kabul edilmedi.

Arkadaşlar size tavsiyem lütfen böyle şeylerinizi riske etmeyin. Zaten atla deve değil yarım saatlik bir video. Bir aksilik olduğunda kimseye derdimizi anlatamayacağınızı çözmüş olmanız lazım artık

Bunun tam tersini düşünelim. Btr ara tatillerde görevi devam ediyor. Valilik onayına göre okulda olması gerekiyor mu? Cevap hayir BTR görevi ders saatleri içinde yapılır ara tatilde ders yoksa görev de yok mudur? Görev yoksa BTR ücreti nasil olacak. Yada video izlenirse BTR görevi yapılmış mi sayılıyor? Okula gitmeyip video da izlemeyip görevdeyiz ücret aliriz demek de ne kadar doğru?
Yarim saatlik eğitimler vardi. En azindan onlardan birini izleyip RESMİ OLARAK görevi yapmis olmak ve bu tarz sorunlarla karşılaşmamak en güzeli.

Bunun tam tersini düşünelim. Btr ara tatillerde görevi devam ediyor. Valilik onayına göre okulda olması gerekiyor mu? Cevap hayir BTR görevi ders saatleri içinde yapılır ara tatilde ders yoksa görev de yok mudur? Görev yoksa BTR ücreti nasil olacak. Yada video izlenirse BTR görevi yapılmış mi sayılıyor? Okula gitmeyip video da izlemeyip görevdeyiz ücret aliriz demek de ne kadar doğru?
Yarim saatlik eğitimler vardi. En azindan onlardan birini izleyip RESMİ OLARAK görevi yapmis olmak ve bu tarz sorunlarla karşılaşmamak en güzeli.
Konuya güzel açıdan bakmıssınız. Lakin misal 18 saat dersi olan bir öğretmen 3 gün normal öğretmen oluyor. Hatta o günlerde nöbet görevi bile alıyor. Dersi olmadığı iki gün ise btr oluyor ve okula gidip btr görevlerini yürütüyor. Benim bildiğim btr ders saatinde değil eğitim öğretim süreci içinde görevlidir.Ders saati derkende okulun çalışma saatlerinden bahsediliyor. Eğitim sürecini de kendi içinde 1. Ve 2. Dönem olmak üzere iki bütün halinde ele alıyorlar. Zira 2020 de yayınlanan yazı da da ara seminerlerde görevlisiniz diyor. Benim çıkarımım şu: video izlemesine bakılmaksızın btr olduğu günlerinde okula giden 18 saat ücretini almalıdır

BT Rehber aratatilde okula gitmez diğer öğretmenler gibi 15 saat seminer ücreti alır. Seminer çalışmasını yapmayan öğretmene ücret ödenmez.

Geri