Araştırma, Kaynak Doğrulama konusunda bir gariplik yok mu?

Kodla Büyü

alimali54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben bu konuyu işlerken anlattığım şeye hiç inanmıyorum. Bir sitenin güvenilir olduğunu anlamak için hakkında bölümüne bakın, dil bilgisi kurallarına uyulmuş mu bakın, içeriği kimin yazdığı belli mi, tarih yazılmış mı, sitedeki bağlantılar çalışıyor mu, iletişim bilgisi var mı vs. vs.

Gerçekten bunlara bakarak bir siteye güvenen var mı? Kötü niyetli bilgisayar korsanları bunlara dikkat etmeyecek kadar acemi mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Bir de https ise güvenlidir olayı var ona hiç girmiyorum.

Hiç bakmamaktan iyidir :) Aslında bu konuda nelere dikkat ederiz konulu bir beyin fırtınası yapalım. Sonuçlara göre @SıfırBir Yayınevi ile çıkardığımız kitapta ilgili bölümde güncelleme de yaparız.

Hiç bakmamaktan iyidir :) Aslında bu konuda nelere dikkat ederiz konulu bir beyin fırtınası yapalım. Sonuçlara göre @SıfırBir Yayınevi ile çıkardığımız kitapta ilgili bölümde güncelleme de yaparız.
Keşke bakılacak belirli bir şey olsa da bakınca işte buna güvenilmez diyebilsek. Bilgilerin doğruluğunu anlamak için adres satırında site uzantısına bakın .gov, .edu ise güvenin diyeceğiz artık. Gerisi kişinin internette geçirdiği tecrübeye dayanıyor.

• Beğen
Tepkiler: omd
O tecrübesi olmayanlara hangi önerilerde bulunabiliriz? Tecrübeli bir kişi güvenli ve güvensiz siteleri ayırt eder?

O tecrübesi olmayanlara hangi önerilerde bulunabiliriz? Tecrübeli bir kişi güvenli ve güvensiz siteleri ayırt eder?
İşin sıkıntılı yanı o işte. Tecrübe aktarılabilir bir şey değil, örneğin reklam olan indir butonuyla gerçek olanını ayırt edebiliyorum ama bunu neye göre yapıyorum söyle desen söyleyemem.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri