araç devir maliyeti

Kodla Büyü

SoftGe

Süper Üye
Süper Üye
2000 model 1400 motor honda civic
bir aracı almayı düşünüyorum,
e tabi bunun birde devir maliyeti var
noter,vergi, sigorta vs.
bu ve benzeri bir aracı alma maliyeti hakkında bilgisi olan arkaşlar yardımcı olurlarsa çok memnun olurum.
şimdiden teşekkürler

Yeni araba aldığım için yardımcı olabilirim heralde.Öncelikle ben plakayı değiştirdim,plaka 15 iken 35 oldu.Maliyeti;plaka+ruhsat+takipçi=180 TL.Arabaya tüp taktırdım,Sızdırmazlık raporu=25TL,muayene=126TL.Noter satış bedeli=280TL.Trafik sigortası=200TL,Kaskoda yaptırdım=760TL.Benim aldığım araçta 2000 model bu arada.Yardımcı olabilmişimdir umarım hayırlı olsun.

ocak ayında noter devredışı bırakılacaktı ama ertelenmişti acaba bu yılbaşında ne olacak

hepinize teşekkürler
galiba fiyata +1000 tl daha eklemek gerekecek
peki bu konuda tecrübeli arkadaşlar dikkat edilecek konular hakkındaki uyarılarını alabilirmiyim
hani aracta en çok neye dikkat etmeli, püf noktalar vs

ben de bugün araba devrinini üzerime aldım..

noter : 296 tl
sigorta : 280 tl
tüp sızdırmazlık raporu : 25 tl
muayene : 125 tl
plaka,ruhsat,takipçi,tüp işleme falan filan : 180 tl

toplam : 900 tl civarı... bi de araçla kaz yaptım hata bendeydi o da 230 tl etti sana 1130 tl bi de gaz attım rabaya 50 tl etti sana 1180 tl :)

araba almak kolay değil haliyle ;)

ben en pahalı sigortadan yaptırdım.. bu durumda Allah göstermesin eğer kaza yaparsam hem çarptığım arabanın hem de kendi arabamın maliyetini sigorta karşılıyor.. 110 tl lik sügorta da vardı ama bu durumda hiç bir şey alamıyorum.. bi de 190 tl lik vardı galiba tam hatırlamıyorum o durumda da sadece çarptığım arabanın maliyetini sigorta ödüyor.. yani 3 türlü sigorta var ben en pahalısını kullandım...

Hocam aracın fiyatı 14.000 TL civarında araç temizse 14.500 e kadar çıkabilirsin.Civic'lerde 1.6 lar daha tutuluyor. İlerde satmaya kalktığında zorlanırsın. Ben yeni araç aldım.Masraflarımı söyleyeyim.Senin araçta bu masraflar biraz farklı olabilir.

Noter : 230 ( Aşağı yukarı sende de aynı olur.)
Trafik Sigortası : 120 ( Bu sabittir sende de aynı olur.)
Sigorta Takipçisi ve Şoförler Odasına Gidecek Dosya Parası : 100 ( Aşağı yukarı sende de aynı olur.)
Muayene : 130 (Bu senin aracına göre farklı bir fiyat olabilir.)

only61' Alıntı:
ben en pahalı sigortadan yaptırdım.. bu durumda Allah göstermesin eğer kaza yaparsam hem çarptığım arabanın hem de kendi arabamın maliyetini sigorta karşılıyor.. 110 tl lik sügorta da vardı ama bu durumda hiç bir şey alamıyorum.. bi de 190 tl lik vardı galiba tam hatırlamıyorum o durumda da sadece çarptığım arabanın maliyetini sigorta ödüyor.. yani 3 türlü sigorta var ben en pahalısını kullandım...

bunu kim dediyse biraz yemiş seni gibi geliyor. bu dediğinin adı kasko bildiğim kadaruyla. öyle bir sigorta olsaydı biz niye her sene milyarlar yatıralım kaskoya.

sigorta sadece karşı tarafı karşılar bildiğim kadarıyla.

istediğinize sorun hocam koskoca sigorta şirketi bu. sözleşme elimde açık açık yazıyor... bi ayrıntı var 7500 tlye kadar karşılıyor ;)

notere 187 vermiştim (tanıdık notyer olduğundan biraz düşük oldu) ama normalde 290 civarı.
sigorta (170 büyükşehir plaka)+devir ruhsat işlemleri = 270

bu noterler parayı nereye koyuyor anlamadım

neden notere bu kadar para basıyoruz ki başlarım bu noterlerin gelmişine geçmişine param yok arabamın satışını alamıyorum

Zorunlutrafik sigortası sadece karşı tarafın hasarını öder. Bu sene 15000 TL'ye kadar ödüyor. Kendi araba hasarın için kasko yaptırmak zorundasın. Bazı kaskolarda karşı tarafada ödeme yapılabiliyor. Benim bildiğim bu...

myesil' Alıntı:
Zorunlutrafik sigortası sadece karşı tarafın hasarını öder. Bu sene 15000 TL'ye kadar ödüyor. Kendi araba hasarın için kasko yaptırmak zorundasın. Bazı kaskolarda karşı tarafada ödeme yapılabiliyor. Benim bildiğim bu...

yanlışın var hocam belgesi var elimde diyorum kimse inanmıyor bana yaww

hocam inanmamız zor gözüküyor. siz firma ismini bir deyiverin hele bir arayalım biz onları neymiş bakalım bu olay.

7500 lira demişssiniz zaten daha üstü pert olur hocam.

280 liraya hem sigorta hem kasko olayı olmuş bu.

bak ben bu sene kasko yaptırdım. 2000 liradan hesap açtılar 890 liraya ancak yaptırdım.

Geri