app inventor uygulamayı kapatma kodu

Kodla Büyü

mesar

Site Gezgini
merhaba hocalarım
app inventorda yaptığım uygulamada uygulmanın anasayfası (screen1) de geriye basıldığında uygulamadan cıkılması için yaptığım kod bu sekilde (resimde gösterilmiştir).Fakat uygulama maalesef kapanmıyor siyah ekrandan sonra başka sayfaya geçiyor.Bu sorunu çözmemde yardımcı olabilir misiniz

uygulamayı yükleyip hadis-i serifleri okumak isyeten olursa apk linkini bırakıyorum insaallah faydalı olur.

http://ai2.appinventor.mit.edu/b/5p62

Ekli dosyalar

• ek.JPG
    ek.JPG
    39.5 KB · Görüntüleme: 176
hocam screen1' de geri dön butonu mu var ve ona basıldığında mı kapanacak proje?

ekranda geri don butonu yok android ekranın geri tuşuna basılınca kapanmasını istiyorum hocam

hocam sıkıntı geri tuşunu android sistemi kendisi de kullanıyor. bu nedenle bir önceki sayfaya dönmeye çalışıyor olabilir. alternatif olarak küçük bir (x) resmi yerleştirin ana ekrana dokununca o kapatsın uygulamayı.

merhaba hocalarım
app inventorda yaptığım uygulamada uygulmanın anasayfası (screen1) de geriye basıldığında uygulamadan cıkılması için yaptığım kod bu sekilde (resimde gösterilmiştir).Fakat uygulama maalesef kapanmıyor siyah ekrandan sonra başka sayfaya geçiyor.Bu sorunu çözmemde yardımcı olabilir misiniz

uygulamayı yükleyip hadis-i serifleri okumak isyeten olursa apk linkini bırakıyorum insaallah faydalı olur.

http://ai2.appinventor.mit.edu/b/5p62

bir clock ekleyin. clock'un tüm ayarlarını kapatın. screen kodları olarak şunları deneyin. iki kez tıklayınca çıkması gerekli.

yada onay isteyerek yapmak isterseniz şunu deneyin.

Son düzenleme:
Hocam kodlarınızda sıkıntı yok. Ama geri tuşu bazı telefonlarda farklı çalışıyor. Sizin telefonda çalışmadıysa bile başka bir telefonda çalışıyor da olabilir yani o kodlar. Yukarıda bir hocamın dediği gibi kapatma için farklı bir buton koyup onunla çıkış yaptırabilirsiniz programdan.

Hocalarım mazur görürseniz bir sorum daha olacak.
screen 4 te listview de listenen bilgilerden seçilenleri bir butonla başka bir screen6 da listelemek istiyorum, baska bir deyişle listeden secilen elamanlardan oluşan favaori listesi yapmak amacım.
resimdeki kodları uyguladığımda seçilenleri screen6 da listeliyorum fakat screeen6 yı kapattığımda oradaki veriler gidiyor.kayıtlı kalması gerekiyor. bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    74.5 KB · Görüntüleme: 56
  • 2.JPG
    2.JPG
    58.9 KB · Görüntüleme: 53
Geri