App Inventor ile Arduino'dan Veri Alma?

Kodla Büyü

Eindoforat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Bluetooth HC-05 modülü ile Arduino'dan App Inventor 2 ile yapılan bir uygulamaya veri aktarmak istiyorum. Bunu yapan var mı? Varsa yardımcı olabilir mi?

HC-05 ile telefon bluetooth üzerinden eşleştirildikten sonra Arduino'dan seri porta veri gönderip Appinventor'dan okuyabilirsiniz. Bluetooth kontrollü araba uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

App inventor uygulaması ile arduinoyu kontrol edebiliyorum ancak tam tersini yapmayı beceremedim. Bunun için öncelikle HC-05'i konfigüre etmek mi gerekiyor acaba?

Herhangi bir ayara gerek yok. Hc-05 ve tel eşleşmişse malumunuz seri haberleşme başlamıştır. Arduino'dan Serial.print ile veri gönderip Appinentor'da bluetooth client nesnesinin receivetext metodu ile gelen veriyi görüntüleyebilirsiniz.

@eduran Hocam
Peki app inventor'a arduino'dan birden çok veri nasıl gönderilebilir.
Örneğin toprak nem ve DHT-11 nem sensörü veya daha fazla...
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Hocam tüm değerleri virgüllerle (veya istediğiniz başka bir karakterle) 15,20,25,30 gibi tek bir stringde birleştirip gönderirsiniz; appinventor tarafında da split komutu ile seçtiğiniz karaktere göre parçalatıp dönen listeden istediğiniz değeri alırsınız

@eduran Hocam
Peki app inventor'a arduino'dan birden çok veri nasıl gönderilebilir.
Örneğin toprak nem ve DHT-11 nem sensörü veya daha fazla...
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Hocam tüm değerleri virgüllerle (veya istediğiniz başka bir karakterle) 15,20,25,30 gibi tek bir stringde birleştirip gönderirsiniz; appinventor tarafında da split komutu ile seçtiğiniz karaktere göre parçalatıp dönen listeden istediğiniz değeri alırsınız

Evet, hocamın dediği güzel bir yöntem.

İlginizden dolayı siz değerli hocalarıma çok teşekkür ederim.

İsterseniz size yapmak istediğim projeyi kısaca şöyle anlatayım tabi sizin içinde uygunsa...
Ben Dht-11,ateş sensörü,titreşim modülü ve bununla beraber app inventorda gösterilecek birçok değer göndermek istiyorum.
Belirttiğim sensörlerden birkaçının verilerini Arduino'dan nasıl gönderileceğini ve app inventor'da nasıl ayrıştırılıp görüntüleneceğini örnek kod vererek açıklarsanız konuyu daha iyi kavrayacağımı umuyorum.
Şimdiden Teşekkür Ederim.

(Lütfen Yazının uzunluğunu mazur görün)

Geri