Apartman mantolama ödeme

Kodla Büyü

mtprogrammer

Aktif Üye
Hocalarım iyi günler.
Apartmanın deprem sonrası onarımını yaptık. Onarım esnasında dış cephede mantolama yoktu, yapmışken onu da yapalım dedik. Apartmanın altında bir dükkan var. Dükkan sahibi teklif alınırken ve fiyat onaylanırken bilgisi olduğu halde onarım ve mantolama yapıldıktan sonra mantolama ücretini ödemeyeceğini söylüyor. Dükkan etrafının cam olduğunu, mantolamanin dükkana yapılmadığını belirtiyor. Mantolamaniın tüm binayi etkilediğini, bu nedenle mantolama giderinin ortak alana dahil edileceğini belirttim, ancak adam benim duvarım diyor, başka bir şey demiyor. Yapan firma da ortak alan diyor. Bu konudaki hukukî durum konusunda bilgisi olan var mı?

Bu durum çatıya ve asansöre para ödemem diyen giriş kat malikine benziyor avukat tutun avukat masraflarını da çatır çatır ödesin p......k.

Çatır çatır 3 yıl Sonra asansör Ve bina dış boyama dahil masrafını İki dükkandan aldık. Hemen avukat Yolu ile tebligat çekin. Mahkeme uzun sürer ama bütün Avukat dosya masraflarını Yasal faiziyle alırsınız.
Şimdi de aidat ödemiyorlar. İki yıl sonra aidatlar belli bir toplam olunca yine mahkemeye vereceğiz. Keyifleri bilir

Bizde de benzer sorun yaşanmıştı. Güzellikle anlamayınca, resmi olarak belediyeden arsa paylarını istedik. 1 pay olarak verecekken bizim mantigimiza göre resmi arsa payında 3 pay olarak gözüktü dükkan ve evdeki bulgurdan da olarak 3 pay olarak odemek zorunda kaldı.

Bireysel olarak bu tarz insanlarla iletişime gecmeyiniz. Profesyonel bir yöneticiye verin kafanız ağrımasın, onlar gerekli prosedurlere hakimler genelde.

Hocam yakın zamanda çatı yaptırdık ara katta dairesi olan bir zat benzer cümleler kurdu. Yok efendim o pahalı almışmış üst kattakiler ucuz almışmış, üst kat alan o riski kabul etmişmiş falan filan. Ben kanun öyle demiyor sen bilirsin mahkeme ile çözülür dedim, ben araştıracağım dedi kapattık. Telefonla konuşurken hoparlör açıktı yanımdakiler duydu. Neyse hesaplama falan yapıldı, daire başına düşen miktar belirlendi aramışlar şu kadar düştü diye direk tamam demiş. Böyle böyle demişsin deyince ben öyle bişey demedime dönmüş. Hocam kat mülkiyet kanuna göre bu tarz giderler ortaktır. Mülk sahipleri arsa payı oranında giderlere katılmak zorundadır.

Geri