Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Anyubic i3 mega s yazici ayari

Konu, 'Çevre Birimleri Yazıcı-Projeksiyon-Akıllı Tahta' kısmında burak13 tarafından paylaşıldı.

1. burak13

burak13 Site Gezgini

Anyubic i3 mega s yazıcıda yazmaya başlayınca tablaya yapismiyor.tabla sıcaklığı 60 pla plus kullaniyorum 215 derece .bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

2. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Tabla ayarını yeniden yapın. Yapışmama sorununun en büyük kaynağı nozzle ucunun tablaya uzak kalmasıdır.

mehmetkaya1980 bunu beğendi.
  3. xmaniax

xmaniax Site Gezgini

4. Agensus

Agensus Aktif Üye

hocam tabla soğukken pritt yapıştırıcı da sürebilirsiniz ben şimdilik böyle aştım.

5. mehmetkaya1980

mehmetkaya1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hİç gerek yok yok. Anycubic tablası mühtiş tutuyor. Nozzle tabla arasındaki mesafe açıktır. İnce ayar yaparsanız kesinlike tutacaktır.
    Ayar yapmak için Tool bölümünden axixten home seçeneğine gelin. Sonra setuptan motorları kapatmak için off butonuna tıklayın. Sonra tablanın ayar vidalarındanayar yapmadan önce nozzle kafasını vidalardan 2şer cn x ve y noktasına getirip 4 köşeden ayar yapın. Kağıdın geçişi kolay olmayacak çok zorda olamyacak.

6. Bilecik_Bilişim

Bilecik_Bilişim Site Gezgini

Hocam parçaları sökerken tabla elimizden kirleniyor yağlanıyor tablayı kolonya ve kağıt havlu ile temizleyince çok güzel yapışıyor bu seferde çok zor sökülüyor.

7. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Affınıza sığınarak hocam anycubic gibi tablası zaten çok güzel yapışma sağlayan yazıcıların tablasına prit sürmek yazıcı tablasını katletmektir. Bahsi geçen problem birçok arkadaşımında dediği gibi tabla kalibrasyonundan kaynaklıdır. Anycubic yazıcıda tabladan zor sökülüyor şikayeti ise acele edilmesinden kaynaklı, tablanın soğuması beklenirse dokunarak bile çıktığı görülecektir.

8. burak13

burak13 Site Gezgini

Kalibrasyonu yaptım ama baskıya başladığında baskının etrafındaki levha hattını çizmeye başlıyor daha sonra onlarida kaldırıyor nozzle ucuna topluyor baskı olmuyor.anlamadım

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal