Antalya F@tih Pardus ETAP v.3.0

Kodla Büyü

Ramazanandirici

Aktif Üye
Manavgat ve Kumluca F@tih Eğitmenleri Hayrettin Bozdag ve Ramazan Andirici tarafından hazırlanan
Pardus Etap v.3.0 sizlerle..
Başlıca yenilikler ;
- Bugüne kadar ki en stabil Pardus ETAP sizlerle..
- İnteraktif içeriklerin(.exe uygulamalar) %90-95 i çalışır durumda
- Web tarayıcı sorunlarına Google Chrome ile kesin çözüm
- Dokunmatik sorunları büyük ölçüde giderildi (Tubitak tarafından düzeltildi)
- Faz-1 Usb kopmaları düzeltildi(Tubitak tarafından düzeltildi)
- Dyned öğrenci ve öğretmen uygulaması
- Faz-1 ve Faz-2 için tam uyum
- Kurulum imaj boyutu küçültüldü. Faz-2 için 3 dk dolaylarında Faz-1 için 5 dk dolaylarında
- Antropi ve diğer uygulamalardan kaynaklanan kapanmama sorunu giderildi(Tubitak tarafından düzeltildi)
- Tasarım ve görünümlerde iyileştirmeler yapıldı

İmajlar
https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1xLVSukYwaCh84a5PAh6v1MS_qIls8DFR

Son düzenleme:
Arkadaşlar kendi kişisel bilgisayarımın c: sürücüsünde win7 var. D: sürücüsüne bir linux kurmak istiyorum. Kurabilir miyim ve hangi sürümünü ya da türünü kurmamı tavsiye edersiniz. Bilişim öğretmenlerinin ihtiyaç duyduğu her şeyi kullanacağım . Ona hangisini kursam bilmiyorum. Biraz yabancıyım linux’a ama çok merak ediyorum. Tabi bilgisayar ilk açıldığında win7 ve linux seçimi yapabilir miyim?

Arkadaşlar kendi kişisel bilgisayarımın c: sürücüsünde win7 var. D: sürücüsüne bir linux kurmak istiyorum. Kurabilir miyim ve hangi sürümünü ya da türünü kurmamı tavsiye edersiniz. Bilişim öğretmenlerinin ihtiyaç duyduğu her şeyi kullanacağım . Ona hangisini kursam bilmiyorum. Biraz yabancıyım linux’a ama çok merak ediyorum. Tabi bilgisayar ilk açıldığında win7 ve linux seçimi yapabilir miyim?

Öğretmenim pardus.org.tr adresinden 17.1 xfce yükleyebilirsiniz. yükleme talimatlarına mutlaka uyunuz

hocam çok teşekkürler.linkleri bekliyorum sabırsızlıkla
iki konu vardı aklımda
1) usb ye yazdırıp kurma konusunda bir döküman yada açıklama varmı acaba?yoksa diğer windows imajları gibi rufusla usbye yazıp tahtayı f7 açıp boot ederekmi kuruyoruz?
2) atak tarzı bir yazılım kullanma şansımız varmı?
şimdiden teşekkürler

Öğretmenim 1. sorunuzun cevabı evet diğer imajlar gibi. İkinci soruya gelince evet var. eta usb kayıt programı. bunlarla ilgili videoları hazırlıyoruz

Antalya F@tih Eğitmenleri Hayrettin Bozdag ve Ramazan Andirici tarafından hazırlanan
Antalya F@tih Pardus Etap v.3.0 sizlerle..
Başlıca yenilikler ;
- Bugüne kadar ki en stabil Pardus ETAP sizlerle..
- İnteraktif içeriklerin(.exe uygulamalar) %90-95 i çalışır durumda
- Web tarayıcı sorunlarına Google Chrome ile kesin çözüm
- Dokunmatik sorunları büyük ölçüde giderildi (Tubitak tarafından düzeltildi)
- Faz-1 Usb kopmaları düzeltildi(Tubitak tarafından düzeltildi)
- Dyned öğrenci ve öğretmen uygulaması
- Faz-1 ve Faz-2 için tam uyum
- Kurulum imaj boyutu küçültüldü. Faz-2 için 3 dk dolaylarında Faz-1 için 5 dk dolaylarında
- Antropi ve diğer uygulamalardan kaynaklanan kapanmama sorunu giderildi(Tubitak tarafından düzeltildi)
- Tasarım ve görünümlerde iyileştirmeler yapıldı
Tubitak çalışanları Yunusemre ŞENTÜRK ve Hikmet Baş 'a çok teşekkür ederiz.
Şifreli Sürüm :
https://drive.google.com/open?id=1m62Gzv3wr3iAU9ZM0iXjTqYpZRCnRntc
Şifresiz Sürüm :
https://drive.google.com/open?id=1ilg07AGtCmT2nTBUwEPhGVdAUpNGMGWU
Not : Dyned sadece şifresiz sürümde ortak kullanıcıda aktif ve çalışabilir durumdadır.

Hocam çalışmanız için tebrik ederim, şifreli versiyonu kurdum fakat sanırım etapadmin şifresini de değiştirmişsiniz. Şifreleri öğrenebilir miyim?

Hocam iyi günler. Öncelikle emeğinize sağlık çalışma gerçekten çok güzel. Bende okulda kurulum yaptım fakat python 3.6 exe dosyasını çalıştıramıyorum. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Hocam iyi günler. Öncelikle emeğinize sağlık çalışma gerçekten çok güzel. Bende okulda kurulum yaptım fakat python 3.6 exe dosyasını çalıştıramıyorum. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.
Öğretmenim Pardus etap üzerinde python kurulu olmalı zaten. Atom veya vi editör webden indirerek kurup kullanmaya başlayabilirsiniz

Geri