Antalya BT Rehber Öğretmen başvuruları hakkında...

Kodla Büyü
Re: Antalya BTR başvuruları hakkında...

Sayın EASYTR lütfen ortam gerilmesin konudan ayrılınız..antalyada çalışmıyorsanız müdahil olmayınız.anlayışınıza teşekkürler.

arkadaslar bıraz once ıl formatoruyle konustum.
fatih projesının kurulu olduğu 30 okula kımsenın gorev ıstemedıgını boyle oluncada dıger gorevlendırmelerın yapılmayacagını soyledı.
1.madde de oncelıkle fatih projesinin uygulandığı okullar dıyor.
bu maddeden dolayı gorevlendırme ısı zora girmiş.
hakkımızda hayırlısı

ee fatih projesine görev isteyenlerin durumu ne olacak peki? ben ilk sıraya fatih projesi uygulanan bir liseyi yazmıştım..:( uff strese girdim bak şimdi..müdür yardımcılığından da istifa ettim bu görevlendirme yüzünden olacak iş mi bu :((

saltan' Alıntı:
arkadaslar bıraz once ıl formatoruyle konustum.
fatih projesının kurulu olduğu 30 okula kımsenın gorev ıstemedıgını boyle oluncada dıger gorevlendırmelerın yapılmayacagını soyledı.
1.madde de oncelıkle fatih projesinin uygulandığı okullar dıyor.
bu maddeden dolayı gorevlendırme ısı zora girmiş.
hakkımızda hayırlısı

saltan hocam
tüm görevlendirmeler mi yapılmayacak yoksa fatih projesi olmayan okullarda mı sıkıntı var?
Antalya bu konuda niye öğretmenlerini üzüyor anlamıyorum.

bence fatih projesinin uygulandığı okulları isteyenlerin görevlendirmesi olacak. okullar dolmazsa ortaokulların görevlendirilmesi yapılmayacak.

bende şunu anlıyorum bir çok kişi 3 tercih dışında görevlendirmeye HAYIR demiş..yoksa açık okul kalmazdı.

Fatih Projesi olan okulları kimse istemediyse kendiniz planlayın madem. Önünüzde kurulum yapılan okullar belli zaten kimse tercihine koymadıysa adres bilgilerinden öğretmenin gidebileceği en yakın okulu kendiniz yazarsınız ve işler yürür gider. Bunlar da sıkıntı olacaksa artık kimse çalışmasın. İlde çalışan kişinin girişimci olması lazım. Bitlis'te 3 yıl, Ankara'da 3 yıl burada 4. yılım. Antalya kadar bu işte başarısızı yoktur sanırım. Ankara'da Temmuz ayında başvurular alınırdı. Ağustos ayında belirlenirdi ve Eylül ayında işimizin başında olurduk. Burada her sene aynı sıkıntılar. 1 aydır okulda çalışıyorum ve sırf bir sıkıntı oluşur da öğrenciler derste izleyecekleri en basit bir simülasyonla anlayabilecekleri bir konuda anlamadan geçmesinler diye sınıftan sınıfa koşturup bir yandan içerik yüklüyorum bir yandan öğretmenlerin sıkıntılarını gideriyorum.

Aklımdan bin tane şey geçiyor yazmak istiyorum gece gece beddua da kötü söz de olmaz. İçimî karartmayayım. Fakat bu sıkıntıları yaşatan herkese ahım var ve her gün yenileniyor. Bîr öğretmeni bezdirmek için yapılır bunlar. Hadi diyorum herşeye rağmen sonuçta öğretmenim ve ders varsa derse giriyorum nöbet varsa nöbet vs görevimi yapıyorum diyorum sonra yeni bir haber ve kafalar allak bullak.. Sonra bekleme seansları.... Her sene her dönem aynı eziyet... İsyann... Sabır bir yere kadar. Yazık değil mi şu çalışma azmimîze, genç beyinlerimize ve bedenlerimize... Biz eğitimde ileri mi gidiyoruz yoksa bu şekilde öğretmeni yıldırıp; yorgun, huzursuz, mutsuz ve hep endişeli öğretmenlerle eğitimi geri mi götürmeye çalışıyoruz..
Herşeye rağmen güzel günler dileklerimle... Yarın ola hayrola.. İyi geceler..

madem fatih projesi olan okullar belli.tercih yapılmadan önce neden listeyi yayınlamadılar mı?bu kadar aciz miydi antalya meb. biz neren bilebiliriz her okulu.sonra sorun bize yükleniyor yine.diyecek birşey bulamıyorum artık.

lion26' Alıntı:
madem fatih projesi olan okullar belli.tercih yapılmadan önce neden listeyi yayınlamadılar mı?bu kadar aciz miydi antalya meb. biz neren bilebiliriz her okulu.sonra sorun bize yükleniyor yine.diyecek birşey bulamıyorum artık.
bu konuda haklısınız hocam. biz hangi okulun fatih projesi kapsamında olduğunu bilme gibi bir lükse sahip değiliz. lsite yayınlayabilirlerdi.

Görevlendirme yazıları valiliğe gönderilmiş bugün. Haftaya başlarız diye düşünüyorum inşallah..

Plansızlıktan inşallah maşallahla iş yapıyoruz. ne güzel!!

okulların tam listesi bende mevcut isterseniz paylaşabilirim

İnşallah demek yerine ne deseydim hocam. Kesin başlıyoruz mu deseydim. Bu duruma tepkili olduğunuzu biliyorum ancak benim yazdığım bir kelimeye karşılık bunları yazmışsınız. Yazıyı görene kadar evet inşallah diyorum..

Arkadaşlar sakin olalım birbirimizi kırmamız yersiz..Herkes gergin.bekleyişteyiz büyük ihtimal cumaya kadar Valilikten çıkacaktır.

muratbedel' Alıntı:
okulların tam listesi bende mevcut isterseniz paylaşabilirim

hocam lsteyi paylaşırmısınız. kepez de açıkta lise kalmamış diye il formatöründen duydum ama.

nameno' Alıntı:
İnşallah demek yerine ne deseydim hocam. Kesin başlıyoruz mu deseydim. Bu duruma tepkili olduğunuzu biliyorum ancak benim yazdığım bir kelimeye karşılık bunları yazmışsınız. Yazıyı görene kadar evet inşallah diyorum..
Hocam aslında bu sorun devenin boynunun eğri olması olayına geldi, sistemin neresi doğru ki sitem edeyim ya da tepki göstereyim. Hadi beni geçtim sırf bu rehberlik muhabbetinden dolayı 3 okul beklemede. yaklaşık 40 öğretmen sırf benim görevlendirme durumundan dolayı mağdur, çünkü programı değiştiremiyorlar. hadi diyelim ki bu durum beni ilgilendirmez. bu sistemi bu hale getirenler düşünsün ben başvurumu yapar geçerim dedik... sizce olur mu?
neyse ben neyin muhabbetini yapıyorum ki...

Plansızlığın sebebi de ben değilim, bu duruma getiren de ben değilim. Eğer varsa tepkiniz benim yazdıklarım üzerinden getirmeyin. Herhangi bir bilgiye ulaştığım anda hemen burada sizi de bilgilendirmek ve merakınızı gidermek adına yazıyorum. Aldığım bilgiler ya ilden ya Bakanlıktan.. Rastgele, kaynağı belli olmayan bilgileri de burada laf olsun diye yazmıyorum. Fakat gelecekteki bir bilgi bir yazı için de kesin demek yerine İnşallah diyorum. Bundan doğalı da olamaz ayrıca bu olmasını istediğim beklediğim bir dilektir Hocam. Umarım bu kelimenin anlamı açıklayıcı olmuştur...

Şu anda sizinle aynı durumdayım ve üç okul her gün benim görevlendirme yazımı bekliyor ve soruyor. Bu yüzden bu görevlendirme ile yakından ilgileniyorum. Ayrıca üzerimde o kadar görev var ki bundan yoruldum ve bunaldım artık farklı okullarda farklı görevler sorunlar vs vs.

plansızlık sizinle ilgili değil elbette, sorun şu ki, il mem den dolayı işimiz inşallah maşallah diye gidiyor. yayımlarsın adam akıllı yazını, okulların listesini verirsin. bununla ilgili üst yazıyı adam gibi çakarsın. şu tarih itibariyle başvurular bitecek şu tarih itibariyle görevlendirmeler yapılacaktır dersin. açık olursa açık için ek başvuru alırsın sonra. bunu planlamak bu kadar zorsa işimiz Allah'a kalsın. O yüzden ben inşallah maşallah demiyorum, işini bilmek ya da bilmemek diyorum. farkı anlamışsınız umarım

Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner... :sleep:

İlla bunların hesabını soracağımız gün gelir... 8) :sleep:

Diyavol' Alıntı:
plansızlık sizinle ilgili değil elbette, sorun şu ki, il mem den dolayı işimiz inşallah maşallah diye gidiyor. yayımlarsın adam akıllı yazını, okulların listesini verirsin. bununla ilgili üst yazıyı adam gibi çakarsın. şu tarih itibariyle başvurular bitecek şu tarih itibariyle görevlendirmeler yapılacaktır dersin. açık olursa açık için ek başvuru alırsın sonra. bunu planlamak bu kadar zorsa işimiz Allah'a kalsın. O yüzden ben inşallah maşallah demiyorum, işini bilmek ya da bilmemek diyorum. farkı anlamışsınız umarım

Ne demek istediğinizi zaten anladım başta da belirttiğim gibi tepkinizi anlıyorum fakat benim yazdığım mesaj üzerinden bir kategori yapıp bu şekilde dile getirmeniz benim açımdan hoş olmadı. Orada yazdığım kelime benim kişisel tercihimi kullanarak yazdığım bir kelimedir. 'Umarım' da yazabilirdim 'olabilir' de yazabilirdim. Özellikle cümle içinde kullandığınız o kelime anlaşılan sizler açısından kara listede. Bazı kelimeler sürekli ve anlamsız yere kullanıldığı için anlamını böyle yitirebiliyor demek ki. Ölmez sağ kalırsak, savaş vs birşey olmazsa herhangi bir aksilik meydana gelmezse Haftaya görevlendirmemiz yapılır diye düşünüyorum. Bu da açıklamasıdır.

İyi çalışmalar herkese.

Yazı valiliğe onaya gittiyse 3 ihtimal var.
1. sadece liselere de görevlendirmeyi kabul edenleri yaptılar.
2. herkesi istese de istemese de liseye de görevlendirdiler.
3. herkesi başvuru formundaki tercihlerine göre görevlendirdiler.

artık sadece sonucu bekliyeceğiz..

bence herkes istediği okulda fatih projesi olsun olmasın görevlendirilecek, başka türlü başvuru almaları anlamsız, benim bulunduğum ilçede tek okulda fatih projesi kurulumu yapılmış 6 öğretmenden başvuru alındı, bide 3 tercih vardı e zaten tek okul var

arkadaşlar 2 gündür milli eğitimdeydim. fatih projesi kapsamındaki liseler dolmadan ortaokullara görevlendirme vermiyorlar. merkezde sadece levent aydın var o da hava alanının altında. diğer ilçelerdeki bilgisayar öğretmenleri de oradaki liselere gitmek istemiyor. yani anlayacağınız ilçelerdeki liseler dolmadan merkezdeki ortaokullara görev verilmeyecek. merkezde de boş okul yok, ilçeler arası görevlendirmede yapmıyorlar. durum bundan ibaret. ortaokullara görevlendirme 2 dönem belki olabilir bu dönem zor.

sıkıntı olmayan ilçelere görevlendirme versinler o zaman.
sadece bizim il bu şekilde yapıyor herhalde.
açıklamada diğer iller yapıyor olabilir.
eğitek yazısı tek bir yerden çıktı. hemde yeni.
yazı 1 tane yorum 81...
her il kafasına göre devam ediyor.

bugün bir arkadaşımla konuştum milli eğitimden okullarındaki bt öğretmeni arayıp bir liseye haftada üç gün görevlendirilmesinin yapıldığını bildirmişler. ders saati 11'di.

guldenmy' Alıntı:
bugün bir arkadaşımla konuştum milli eğitimden okullarındaki bt öğretmeni arayıp bir liseye haftada üç gün görevlendirilmesinin yapıldığını bildirmişler. ders saati 11'di.

hocam nasıl bir cümle kurmuşsunuz 5 kere okudum bişey anlamadım..kusura bakmayın

bir arkadaşımın görev yaptığı okuldaki bt öğretmenine bt rehber öğretmen görevlendirilmesi yapılmış bunu da bugün telefonla haber vermişler :D

Geri