ANTALYA 2013 NORM FAZLALARI ATAMASI

Kodla Büyü
Evet hocam Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41/5 maddesine göre diyor o maddede de resen atama ile ilgili yazı geçiyor diye biliyorum.

50 norm fazlası bilişim teknolojileri öğretmeni var, 57 açık var çoğu halk eğitim ve lise. Kaş ilçesinde bile küçük okullara 200-300 öğrencilik okullara norm vermişler, koskoca merkezdeki 1000 kişilik okullarda norm yok... hatta bt sınıfı bile yok açık olan okullarda...

tercih yapıcam ben ramazan çandır fatih hocam sizi yazın antalya mem demirtaş çpl normuna atmıştı. sonradan iptal etti

o kadar takip ederim ama benim öyle bir olaydan haberim olmadı kısmetliymişim desene :D hayırlısı olsun bakalım. İnşallah kısmetim devam ediyordur.

Sen nereleri yazacaksın hocam benim puan düşük boşuna tercih yapmayayım. Yüksek bi ihtimal antalyanın insiyatifine kalacak benim iş.

ben antalyanın herkesi bir normla ilişkilendireceğini düşünüyorum o yüzden meslek lisesinde sıra ile yazıcam anadolular tercih edilemiyor zaten şuan anadolu lisesinde olmadığım için aslında anadolu kaydım var ama çalıştığım okul anadolu türü olmayınca olmuyormuş. neyse sen kimsenin dediklerine bakma kafana göre sıralamanı yap hangisi gelirse bak keyfine

sınav puanın olsa da mı atamıyorlarmış Anadolu liselerine neyse hayırlısı bakalım. meslek liselerine de atama yaparlarsa herkese bi tane okul düşüyor ama yapacaklar mı bakalım geçen sene ticarete vermemişlerdi yoksa sadece ortaokul bi tane hepimizi yeşilöze veririler artık :D

ozhan07' Alıntı:
50 norm fazlası bilişim teknolojileri öğretmeni var, 57 açık var çoğu halk eğitim ve lise. Kaş ilçesinde bile küçük okullara 200-300 öğrencilik okullara norm vermişler, koskoca merkezdeki 1000 kişilik okullarda norm yok... hatta bt sınıfı bile yok açık olan okullarda...

Hocam 55 açık okul değil mi 55 mi 57 mi

geçen sene ile arada çok fark var artık bakanlığın genelgesi var ilde norm fazlası var iken ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılamaz diyor bundan dolayı bizleri normla ilişkilendirilmeleri lazım o yüzden ben yapacaklar diye bekliyorum. ki zaten yazın çalışma yapıldı ve herkesi meslek liselerine dağıtmışlardı sanırım bu sene hatay gibi yapacaklar.

meslek liselerine dağıtsalar keşke en azından işimizi bilirdik ne ne olduğumuz belli ne dersimiz neyse hayırlısı artık bakalım

callione' Alıntı:
ozhan07' Alıntı:

Hocam 55 açık okul değil mi 55 mi 57 mi

hocam listeyi güncellemişler galiba ilk listede muratpaşada 3 okul vardı 2 ye düşmüş, ramazan-hatice savaş özel eğitim uygulama okulu güncel listede yok, diğer okulu fark edemedim, yanlış saymış olabilirim. tam da yazmayı düşündüğüm okulu çıkarmışlar. diğer branşlarda da çıkarmışlar, müzikde açıktı. müzikçiyle beraber isteyecektik :)

arkadaşlar şimdi nerden çıkarıyosun orandan burandan uydurma diyecek bir sürü kişi olacak ama bu riski alarak bu açıklamayı yapıyorum...
antalya'da norm fazlası atamaları yapıldıktan sonra yerleşmeyenlere resen atama olacak....
ona göre başvuru yapın derim ben....

duyuru yazısında kalın puntolarla yazıyor zaten hocam gecen sene böyle bir uyarı yazmamışlardı. demekki atayacaklar bi yerlere önemli olan gitmek değil gidilen yerde de norm fazlası olmamak lazım yoksa her sene bi oraya bi buraya ohooo işimiz Allah a kalmış.

arkadaşlar bu yüzden bizi bu sefer meslek liselerine atayacaklar başka yolu yok antalya işin içinden çıkamayacak yoksa

rcandir' Alıntı:
arkadaşlar bu yüzden bizi bu sefer meslek liselerine atayacaklar başka yolu yok antalya işin içinden çıkamayacak yoksa
Ben böyle bir uygulamaya başvuracağını sanmıyorum hocam ilin çünkü bundan sonraki atamalarda da böyle bir istekte bulunulabilir ayrıca yönetmeliğe aykırı bir atama biçimi olur.

tefbilisim' Alıntı:
rcandir' Alıntı:
Ben böyle bir uygulamaya başvuracağını sanmıyorum hocam ilin çünkü bundan sonraki atamalarda da böyle bir istekte bulunulabilir ayrıca yönetmeliğe aykırı bir atama biçimi olur.
eninde sonunda bu şekilde olacak yoksa norm sorununu bu yıl çözmeleri imkansız

çıkan ek duyuru yazısına baktıysanız kesinlikle meslek lisesi ve anadolu lisesine şartları tutmayanalar dışında atama olmayacak..

hem liselere atama hem de listeye atanabilecek yerler koyma birde sen kendine bi yer bulmazsan ben seni kafama göre aticam de ohooo bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamadım gitti. Geçen sene laylaylom okullar açsalar bile en azından resen die bi zorlama da yapmıyolardı.

tcoalngsau' Alıntı:
çıkan ek duyuru yazısına baktıysanız kesinlikle meslek lisesi ve anadolu lisesine şartları tutmayanalar dışında atama olmayacak..
hocam ek atama duyurusunda sadece anadolu türü okullara tercihte bulunacakları kısıtlıyor bunun sebebide bu atamaları sadece bakanlık yaptığı için buna izin vermiyor. bunun dışında metinden ben meslek lisesi tercih edenlerden şatrtı tutmayanlar iptal edilecek demiyor sen hangi metinden bunu çıkardın bunu anlamadım.

ayrıca norm fazlası ataması ile yıllarca meslek lisesinde çalışmış bir böteli olarak söylüyorum bunları. üstüne üstlük antalya mem yazın resen atama yaptığından ve bötelileri meslek lisesine verdiği ( sadece bilişimcileri yapmadı tüm norm fazlası öğrt. yaptı) sizler biliyormusunuz. bakanlığın durdurması üzerine bunu geri çektiğini biliyorum. okulların atama.meb.gov.tr sitesinde 1 hafta kaldı bu olaylar.

ayrıca atama duyurusunda 80 sayılı karara göre tercih edeceklerdir diye bir kısıtlama yok bunu okuyan varsa yazsın be okuyamadım

hocam o şu şekilde olur ortaokulda çalışan bir tefli var ise oda boteli çalışanın olduğunu bilirse ve dilekçe verirse geri alırlar ordan bu işler ancak şikayetle olur bu kadar size şunu diyorum tam 7 yıl merkez ilçede meslek lisesinde çalıştım şikayet ettiler tam aldılar yer değişikliği yapmadan anadolu ataması ile tekrar atandım atamamı iptal için bakanlığa yazı yazdılar bakanlık iptal etmedi. tecrübe ile sabit hocam bunlar

atama yapsalar bi dert yapmasalar bi dert geçen seneden beri bi atayacaklar bi atamayacaklar bıktım valla ne halt yiyolarsa yesinlerde biz de önümüzü görelim hepimizin evi barkı var aile huzurumuz kalmadı

sakin ol hocam bu devletin memurusun seni hiç bir yere gönderemezler bırak akışına ne olacak sa olur strese gerek yok

Geri