antalya-çanakkale gezi planı

Kodla Büyü

yildiray75

Süper Üye
Süper Üye
2 ağustosta kayseriden antalya ya gidicez ve burada kısmetse akdeniz-ege turumuz başlayacak. internet üzerindne epey araştırma yaptım notlar çıkarttım ama bir de size danışayım dedim.
9 aylık bebeğimiz var toplam 2. buçuk kişiyiz :D antalya -çanakkale istikametinde kesinlikle görmemiz gereken yerler nereleri bildiğiniz yerleri paylaşırmısınız. daha sonra tatil bittikten sonra şurası vardı da gitmedik demeyelim :D

https://www.google.com/maps/@38.8011788 ... I4pvd5-yW8

3 ağustos kayseriden sideye yolculuk akşam vardık gittiğimiz yerde 1 saat dolaşarak ucuz bi yer bulduk.
4 ağustos manavgat şelalesi alanya kalesi sonra dim çayı göl piknik (yolun en sonsundaki yer) buraları gezdik akşam manavgat merkezde takıldık sonra side de aynı yerde kaldık. 3 mekanda harika ötesiydi .
5 ağustos önce aspendosa sonra düden şelalesine sonra phaselis antik kentine oradan da olymposa gittik bir daha tekrar tatile gidersem herhalde olympos ve phaseliste kalırım tek mükemmel ötesi. phaselis te coşmuş bir orman ile harika derin olmayan tertemiz bir deniz sizi karşılıyor. şemsiye almayı uutmayın çünkü antik kent seyyar satıcı vs yok miss gibi. olympos denizi ve yürüme yoluyla harika ötesi antik kent denizi bol taşlı ve anında derinleşiyor mükemmel sıcak suyu ve öyle berrakki yüzerken dipteki taşları sayıyonuz.
ve son olarak da adrasan koyuna gittik orada anca konakladık geç olmuştu.
6 ağustos myra antik kennti patara antik kenyi ve sonra saklıkent piknik alanında takıldık.saklıkentte bot trip yapabilirsiniz yol boyundaki suda aynı zamanda çamur banyosu da yapabilirsiniz.
sonra marmarise vardık. geç olmuştu saat anca apart bulduk yerleştik.
7 ağustos apartta takıldık havuzunda zaman geçirdik marmarise geçtik orada takıldık
8 ağustos kuşadasında eşimin kuzenine geçtik.
9 ağustos aydın merkeze gidiyoz yine bir akrabamıza
10 ağustosta şirince köyüne ve efese gidip yolumuza devam edicez
...
konaklamaları ve harcamalarımızı not ediyoruz . şunu yanınızda sağlam nevigasyon olsun internetten araştırın pansiyonları bulun. ayarlaması kolay bi iş değil. tüm planı önceden de ayarlayamıyosun biz bir gün önceden plan yapıyoz ertesi gün artık ne kadarını yaparsak yapabiliyoruz. aslında bizim planda bu haritada olan yerlerin sayısı tam 2 misliydi. ama biz eledik biraz çnkü çok saçma sapan yerlerde vardı. ufak bebek te olunca çok sıkıntılar çıkabiliyor. bu tatili çok sevdik eğlendik epey

Hocam seni tebrik ederim . 9 aylık bebekle bu kadar yol gezmişsin üstelik tavsiyede bulunuyorsun. Ben 10 aylık bebekle 50 km gidemiyorum. Yolda ve gittiğimiz her yerrde büyük sıkıntı

Geri