anlat okulunu

Kodla Büyü

gelişimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Anlat Okulunu" Türkiye'deki tüm Ilkögretim ve Yatili Ilkögretim Bölge Okullari ögrencilerinin katilabilecegi bir web site tasarim yarismasidir.
Bu sene dördüncüsü düzenlenen yarışmada:
- Microsoft'un hazırladığı web tasarım eğitimleri,
- ODTÜ'yü tanıma fırsatı sizleri bekliyor.
Hayallerinize bir kapi açın...
Dünyanin en büyük teknik ve mesleki örgütü IEEE(Institute of Electrical and Electronics Engineers) ‘nin ODTÜ deki ögrenci kolu olan IEEE ODTÜ ilkögretim ögrencileri için “Anlat Okulunu” Web Site Tasarim Yarismasi’ni düzenliyor. Anlat Okulunu dünyanin en büyük teknik ve mesleki örgütü IEEE’den aldigi destek ile birçok kongre de adini duyurmus ve IEEE ODTÜ Ögrenci Kolu’na “2007-2008 yilinda En örnek gösterilen ögrenci kolu” ödülünü almasinda önemli rol oynamis bir projedir.Türkiye’nin dört bir yaninda büyük ilgi gören ve bu yil üçüncüsü düzenlenecegi ‘ Anlat Okulunu’ Web Site Tasarim yarismasiyla bilisimin öneminin her geçen gün arttigi günümüzde web tasarimina ilgi duyan ögrencilerin hayallerini yetenekleri ile bulusturup katilacaklari yarisma ile gelecekte bilisime yönlenmeleri hedefleniliyor. Yarisma bilisimin erken yasta ve dogru kullanimina tesvik ederken, gelecegin web tasarimcilari da yeteneklerini kanitlama ve birbirinden degerli ödüllere sahip olma sansi yaninda Web site tasarim egitimi alma sansini yakalayacaklar. Ilkögretim ve yatili ilkögretim bölge okulullari ögrencilerinin hayalindeki okul kategorisinde yarisacaklari yarismada, dereceye giren 25 ögrenci sadece özel ödüller almakla kalmayacak ayni zamanda yeteneklerinin geleceklerine yön vermesini saglamak ve bilisime yönelimlerini devam ettirmek için web sitesi tasarim egitimi kampina katilma hakki kazanacaklar.Ögrencilerle Ankara’da agirlanacak olan ögretmenleri MEB ve Microsoft’un birlikte hazirladigi egitimden ücretsiz yararlanma hakki kazanacaklar.ODTÜ’de tasarim egitimi alarak, egitim sonrasinda jüri önünde sunumlarini yapan ögrenciler Türkiye’nin en seçkin bilisim dergilerinin editörlerinden ve bilisim konusunda uzman isimlerden olusan jüri tarafindan degerlendirilecekler. Yarisma Türkiye çapinda olup, finalistler Haziran ayinda gerçeklestirilecek ödül töreni sürecinde Orta Dogu Teknik Üniversite’sinde agirlanacak ve üniversiteyi de yakindan tanima sansi yakalayacaklar.

Haydi; Hayalindeki Okulu anlatmak için sen de siteni tasarla!!!

14 şubat 2011-24 nisan 2011- yarışma başvurularının yapılması
25 nisan 2011-22 mayıs 2011- web sitelerinin www.anlatokulunu.com sitesine yüklenmesi
30 mayıs 2011-finalistlerin ve yedek listelerin açıklanması
20 haziran 2011-22 haziran 2011-Ankara da eğitimlerin verilmesi ve final töreni

okulumuza bugün yazı geldi
ben de çok yeterli değilim bu konuda ama artık gecemizi gündüzümüze katıp bir şeyler yapmaya çalışıcaz :D

Gerçekten yapabildiğimiz kadarıyla katılmakta önemli. Herkes 1. olacak diye bir şey yok:)

sizce bi ilköğretim öğrencisi o çalışmaları yapabilirmi? Tamamen yardım bunun adı danışmanlık demek zor

ben de öğrencilerimi teşvik etmek istiyorum bu konua ama önceki yarışmalarda yapılan sitelere baktım bayaaa iyi yapmışlar.Bizim çocuklarla işimiz zor çünkü site yapmayı hemen hemen bilen yok....Tasarım da hak getire artık :?

arkadaşlar bu yarışmada tasarlanan web sitelerindeki tüm görselleri öğrenciler mi çizecek yoksa internetten bulup kullanabilir miyiz? görsel derken örneğin okul resmi kullanmamız gerek banner'da vb. çizilmesi çok saçma olur ama yine de daha önceden katılan arkadaşlar varsa cevaplayabilir mi?

arkadaşlar bir fikir vermesi için daha önce bu tür yarışmalara katılan sitelerin adreslerini verebilir misiniz? bizim öğrencilerde web sitesi tasarımında sıfırlar böyle bir yarışmaya katıttırmak isterim...ama öğrencilerimizin sadece katılabilecek düzeyde 7-8. sınıflar var onlarında sbs sınavı olduğundan ailelerinin bunun çok görebilirler yarıda kalmasından korkuyorum..

müdür benide odasına çağırap bizzat yazıyı elime verdi.katılalım dedi:( çocuklara yarışmayı duyuralı 2 hafta oldu tık yok...zaten bende pek yeterli değilim site konusunda.... nasıl yapılacak bilmiyorum bu iş:(....

Geri