Anlaşmalı olarak norm fazlası olacak kişiye karar verilebilir mi?

Kodla Büyü

BlackFrost

Site Gezgini
Merhabalar hocalarım.

İki öğretmeniz ve birimizin norm fazlası olacağı ve kim olacağı kesin. Fakat diğer kişi kendi isteğiyle norm fazlası olmak isterse bunu gerçekleştirebilmek mümkün mü?
yönetmelikte hizmet puanı üstünlüğü diyor ama uygulamada bir esneklik var mı acaba?

Diğer öğretmenimizin puanı düşük benden ama özel hayatındaki durumları nedeniyle fedakarlık yapmak istedim ama olabilirliğini bilmiyorum.

Merhabalar hocalarım.

İki öğretmeniz ve birimizin norm fazlası olacağı ve kim olacağı kesin. Fakat diğer kişi kendi isteğiyle norm fazlası olmak isterse bunu gerçekleştirebilmek mümkün mü?
yönetmelikte hizmet puanı üstünlüğü diyor ama uygulamada bir esneklik var mı acaba?

Diğer öğretmenimizin puanı düşük benden ama özel hayatındaki durumları nedeniyle fedakarlık yapmak istedim ama olabilirliğini bilmiyorum.
puanı düşük olan gider .

Merhabalar hocalarım.

Hocam mümkün değil. Yönetmelik açık. Yoruma kapalı bir şekilde puanı düşük olan norm fazlası olur diyor. Ankara'da ensesi kalın olan bir dayınız varsa orası ayrı tabi 😂😂😂😂😂😂

Son düzenleme:
Değerli @BlackFrost hocam, norm fazlası olan öğretmene yer değiştirme hakkı verildiğinden ilçe veya il mem yönetmelik doğrultusunda hareket eder ve hizmet puanı üstünlüğü durumuna göre karar verir aksi halde isteğe bağlı olma durumunda farklı hukuki sonuçlar oluşabilir.

Esneklik yok, puanı düşük olan norm fazlası olur:

İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri

MADDE 53 –

(3) Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır. Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır.

Böyle bir duruma müsaade edilmez hocam. Sonra taraflardan biri vazgeçerse mahkemelik olma ihtimali var

Bizim okulda Türkçecilerden biri norm fazlası oluyordu, 1 tanesi erkekti siz durun küçük çocuklarınızda var ben giderim demişti, son anda normun yanlış hesaplandığı tespit edildi hepsi kaldı ama idare olmaz dememişti.
Bu arada başı anlaşmalı olarak diye başlayan herşey boşanma gibi geliyor🙂

Teşekkürler hocalarım. Geçmişte böyle bir şey yapıldığına dair bir duyum almıştım da. Müdür bey de benzer şeyler söyledi. Eskiden oluyordu bir şekilde ama şu anda mümkün değil dedi.

Geri