Anlaşmalı banka ziraat ama internet eft ücreti 1 TL

Kodla Büyü

ejdeharr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu sene ziraat bankası internet banakacılığı kullanılarak yapılan eft işlemlerinden 1 TL ücret kesmeye başladı, yeni başlayan bu uygulama bankanın kendi anlaşmalı olduğu personellerinden bile alınmaktadır, düşünün farklı bankalardan 2 tane kredi kartınız var , ziraat internet bankacılığındna eft ile ödeme yaparsanız 2 TL masraf kesiyor, önceden bu masraf 0,21 krş idi ama yaklaşık 2-3 ay önce 1 TL oldu, üstelik ziraat bankasının kendi web sitesitende yayınladığı ( http://www.ziraatbank.com.tr/excel/internet_bankacilik_komisyon.xls) eft ücret tablsounda " Bankamızdan ödenen eft 'ler 0-1000 TL arası eft ücreti alınmadığı yazıyor ", dolandırıcılık değilmi bu sizce , herkes duyarlı olsun ve şikayet etsin :
Şikayet Adresi :
http://www.ziraatbank.com.tr/defaul...z/bilgi-edinme/iletisim.aspx&anagrup=bankamiz
Yada şikayetvar_nokta_com

kimin ne ettiği belli değil ki herkes ne kopartırsak karımıza diyor.
dün akbankta hesap açtırdım görevli 5 tl açılış ücreti var dedi son işlemi yapan görevli masraf çıkmadı dedi . yani büyüdükçe para kesiyor.

1 Tl yine uygun bizim bankamız Garanti Bankası olduğunda her bir Eft için 2.5 tl almakta.Bunun için ben de itiraz etmiştim dilekçeyle ama herhangibir sonuç çıkmadı maalesef.Telefon üzerinden Eft yapıyorum o ücretsiz

ziraat bankası bizim maaş aldığımız anlaşmalı banka ama bu eft ücretiyle verdiği komisyonu resmen geri alıyor, bu kadar da olmaz

anlaşmalı banka ziraat mi?
Allah başka keder vermesin.

o da bi şey mi benim geçen sene çalıştığım ilçede ziraat tek banka idi
üstelik tek banka olduğu için promosyonda vermiyordu.
5 tl eft ücreti kesiyordu.

bi kaç ay önceye kadar ziraat internet bankacılığından yapılan eft için 0,21 krş ücret kesiliyordu , yeni 1 TL oldu, önceki bankam halk bank idi ve eft için ücret almıyodu.

Arkadaşlar milli eğitimle meb arasındaki anlaşma koşulları geçerli oluyor. EFT ücretli yazılmışsa alınıyor. Bolu merkezde ziraat'te ve ücretli bir önceki garantiydi o da 2,5 lira alıyordu. Ziraat daha insaflı. Bundan önce ilçede çalışıyordum ve tek banka ziraat'ti promosyon vermiyorlar ama ek dersi zamanında veriyorlardı Ayın 5'inde. Öyle bi anlaşma yapılmıştı. Şimdiye kadar bir sürü özel banka ile çalıştım.Bana göre en iyisi ziraat.

Maalesef bu anlaşmaya göre kesiliyor. Beylikdüzü yeni geçti ziraate. İlçe MEM akıl edip ücretsiz EFT istememiş bankadan. Kredi kartına yıllık aidat yok ama EFT ücretli.

Adamlar verdikleri promosyonu bu şekilde alıyorlar ya bravo, aynı durumda olanlar sizde en azından ziraate şikayette bulunun, ilk mesajda gerekli linkleri verdim.

Vakıfbank 2,7 TL alıyor. Maaş aldığımız banka.

Bu konuda en iyi banka şimdiye kadar Ziraat idi, o da alıyorsa 2. en iyi banka Halkbankası 1. sıraya yükseldi.

En yüksek promosyonu da halkbank verdi, hiçbir masraf da almıyor.

Aynen maaş yeni geçti ziraate ama bin pişmanım kendi adıma şube de personel yaş ortalaması 50 bilgisayarda tek parmak dönemi
eft internet bankacılığı gibi konularda cevap yok
eski banka halk bank oraya aktarıyorum ödemeler eft ler oradan dewam

Hocam ziraar bankasında komisyon kesip kesilmediği ile ilgili hukuksuzluk var mı bunu öğrenmenin tek yolu okulunuz ile yapılan promosyon anlaşmasına bakmaktır. Orda eğer bununla ilgili bir madde varsa ne ala yoksa sizin yapabileceğiniz birşey yok. ister değiştirir ister 10 lira yapar.

Garanti bankası cep şubesinden yapılan tüm işlemler(EFT,Havale vb.) ücretsiz.(şimdilik ücretsiz)
Cep şubesine Cep telefonundan değilde bilgisayardan girmek isteyenler
Bunun için firefox a "User agent switcher" isimde ki eklentiyi kurarak http://wap.garanti.com.tr den tanımlı hesaplara EFT havale yapabilir. ben 1 yıldır böyle yapıyorum
diğer cep ten ücretsiz işlem yapan bankalardada oluyordur herhalde

okulun ziraatle yaptığı anlaşma metninde masraf 0,21 krş , zaten eskiden bu şekilde kesiliyodu ama ne olduysa bir anda 1 tl ye çıktılar, amlaşma metnindeki 0,21 krş anında * var arka sayfalarda da bu yıldızın açıklması istediği zaman istediği masrafı kesme hakkını saklı tutar, aslında sendikalar anlaşma yaparken böyle bi şart koşsalar masraf falan almazlar da işte sendikaların acizliği bu, neyse eğer ziraatte cep şubesi varsa iyi fikirmiş pc dem cep şubesi gibi giriş yapmak.

Ziraatbankasına durum ile ilgili mail attım bana gelen cevap bu ;
Sayın Tahir KOĞU,

Bankamız, hizmetlerimizin devamlılığı için kaynaklarını en etkin ve en verimli biçimde kullanmaya çalışmaktadır. Bu çerçevede, müşterilerimize verdiğimiz hizmetler karşılığında operasyon maliyetleri ve piyasa koşulları dikkate alınarak fiyatlama yapılmaktadır.
“İnternet Bankacılığı aracılığıyla yapılan EFT” işlemi de yukarıda bahsi geçen esasa göre fiyatlandırılmış olup, tahsil edilecek komisyon oran/tutarları diğer bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen komisyon oran/tutarları gibi Şubelerimize asılan afişler ve internet sitemiz (<http://www.ziraatbank.com.tr/>www.ziraatbank.com.tr) aracılığıyla müşterilerimize duyurulmaktadır.
Bilgi edinilmesini rica eder, esenlikler dileriz.
T.C.Ziraat Bankası A.Ş.

bizde ziraate geçtik 1 lira alıyorlar. sms masrafı bilmem ne masrafı toplamı 1 lira oluyomuş, merkez bankası mı ne bşeyler dedi, onlara gidiyormuş. bi sürü hikaye...

Önceki banka akbank tı, orada masraf ücret hiç bi şekilde alınmıyordu...

Önceki bankamız Yapı kredi hiçbir işleme ücret almıyordu. Şuan Halkbank ve yine hiçbir işleme ücret alınmıyor. Allah Ziraate muhtaç etmesin inşallah :)

ozkan_misirli' Alıntı:
Arkadaşlar milli eğitimle meb arasındaki anlaşma koşulları geçerli oluyor. EFT ücretli yazılmışsa alınıyor. Bolu merkezde ziraat'te ve ücretli bir önceki garantiydi o da 2,5 lira alıyordu. Ziraat daha insaflı. Bundan önce ilçede çalışıyordum ve tek banka ziraat'ti promosyon vermiyorlar ama ek dersi zamanında veriyorlardı Ayın 5'inde. Öyle bi anlaşma yapılmıştı. Şimdiye kadar bir sürü özel banka ile çalıştım.Bana göre en iyisi ziraat.
Bende Boludayım garanti benden ve birçok kişiden eft ücreti almıyordu sonradan gelenlerden alıyorlardı...Ziraat ise MEB in protokolüne uymayacağını belirten bir yazı gönderdi okullara EFTde 1TL ...günlük para çekme limitini de bin tl ile sınırlamışlarki paralar kalsın biraz daha...devlet bankası mı özel banka mı belli değil... :-1:

bende 2 kez ziraatin sitesi üzerinden 2 kez de şikayetvarnoktacom dan şikayet yazdım 2 kere yukardıdaki mesajı gönderdiler 3. ye cevap gelmedi , 4. de maaş aldığım bankadan aradılar bizi merkezden aradılar şikayetiniz varmış buyrun şubemize gelin bi çay içelim dediler, neymiş efendim eskiden 0,21 krş olan masrafın 1 TL olmasının sebebi merkez bankasıymış,bende halk bank hiç masraf almıyor onlarda merkez bankası kesintisi yok mu dedim , eleman kıvırdı lafı sonra yine kendince açıklamalar yapıp beni yine bankaya davet etti. :-1:

şikayetlerim amacına ulaştı, internet şubesinde alınan eft ücreti tekrar 0,21 krş oldu, maaş aldığımız ziraat bankası şubesi tüm anlaşmalı personeli için aynı işlemi yapmaya karar verdi.

ejdeharr' Alıntı:
şikayetlerim amacına ulaştı, internet şubesinde alınan eft ücreti tekrar 0,21 krş oldu, maaş aldığımız ziraat bankası şubesi tüm anlaşmalı personeli için aynı işlemi yapmaya karar verdi.

Aradan yaklaşık bir yıl geçti ve geçen yıl bir sürü uğraşarak 0,21 krş yaptırdığım internet bankacılığı eft ücreti yine 1 TL ye çıkmıştır , hayırlı olsun.
Yılmadım :) yine şikayet ettim bu sefer yazdıkları cevabı aşağıya ekliyorum :

" İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şubemiz arasında 11.12.2009 tarihinde imzalanıp 01.01.2010 tarihinde yürürlüğe giren protokolün 10.maddesinde "Kurum personeline verilecek Bankacılık Hizmetlerinde Banka'nın genel uygulama ve tarifeleri esas alınacaktır." denilmektedir. Protokol öncesi Kurumunuza sunulan teklifnamede de "Değişen piyasa koşullarına göre ücret ve oranlarda Bankamızın değişiklik yapma hakkı saklıdır." hükmü yer almakta olup, Bankamızca 01.10.2010 tarihinden itibaren bireysel müşterilerimiz tarafından internet üzerinden yapılan 1-10.000.-TL tutar aralığındaki her bir EFT işleminden asgari 1.-TL, 10.000.-TL-20.000.-TL tutar aralığındaki her bir EFT işleminden ise asgari 2.-TL işlem ücreti alınmaktadır. 10.12.2010-15.12.2011 tarihleri arasında söz konusu ücretin alınmaması için protokol dahilindeki kurum çalışanlarının hesaplarına Şubemizce özel oran tanımlanmıştır.

Ancak, yukarıdaki açıklamalarımızdan da anlaşılacağı üzere değişen piyasa koşulları ve müşteri verimliliği dikkate alınarak 15.12.2011 tarihinden itibaren Bankamızın genel uygulamaları dahilinde internet üzerinden yapılan 1-10.000.-TL tutar aralığındaki her bir EFT işleminden 1.-TL işlem ücreti alınmaya başlanmıştır.

Bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz. 23.02.2012"

bende de aynı şekilde 1 tl kesiliyordu. dün bankaya gittim. yıllık olarak güncellenmesi gerekiyormuş. güncellediler 21 krş kesiliyor

Geri