Ankara'da BT Rehber Öğr.den İstenen Yılsonu Belgeleri

Kodla Büyü

osiris

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba,

Bugün elime acele ve günlü bir yazı geldi. Yazının cevabı hem pdf hem de "aslı gibidir" onalı ve üst yazı ile isteniyor...

Bizde 2 BT sınıfı, toplam 32 PC var. BT klasörümüzde tuttuğumuz tüm evrakları istiyorlar. Sizlere sayayım:

1- BT Rehber Öğretmen Değerlendirme Formu 1 sayfa
2- Bilgisayar arıza kontrol fişleri (32 bilgisayar-32 sayfa)
3- BT Araçları Arıza Takip Formu (32 bilgisayar-32 sayfa)
4- Bilişim Panosu Aylık Çizelgesi 1 Sayfa
5- BT Sınıf Kuralları 1 Sayfa
6- Ders PRG 1 Sayfa
7- BT Sınıfı Ekipman İht. Formu 1 sayfa
8- BT Araçlarına ait Sicil Kartı (32 Bilgisayar-32 Sayfa)
9- Yıllık Çalışma Planları (2 Dönem-2Sayfa)

Toplam:100 sayfanın üstünde ve tamamına "aslı gibidir" mührü istiyorlar. Ayrıca PDF olarak da bunların tamamını istiyorlar. BT lab sayısı daha fazla olanlar için bu sayı artabilir ya da daha az olanlar için bu sayı azalabilir.

Yazıyı yanlış anladığımı umuyorum. Bilginiz var mı?

Hocam aynı yazıyı bende okudum ama bana henüz tebliğ etmediler. Çok abartılı bir istek gibi geldi bana da.

Banu hocadan cevap geldi....Hadi bakalım...

Merhaba arkadaşlar
Bu sene Fatih Projesi denetimleri ve Fatih inceleme komisyon görevleri
yüzünden EBİTEFO olarak görevlerimiz artmıştır.Buna istinaden formatör
ögretmen denetimleri bütün ilçelerde evraklar üzerinden
yapılacaktır.Bunun böyle olacağı Daha önceki Mart ayındaki formatör
ögretmen toplantısında sizlere söylemiştim.Evraklarınızı hazırlayın
demiştim.Bu ilin ortak uygulamasıdır.Sizden ve okullarınıza Bilişim
Teknolojileri Rehber Öğretmen Değerlendirme Formunun evet ve hayır
şeklinde doldurup en üste olacak sekilde bu formdaki gerekli evraklar
altta olacak sekilde bir dosya hazırlamanızı.Okul idaresinden aslı
gibidir şeklinde onaylatıp dosya şeklinde Keçiören İlçe Milli Eğitim
Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Bölümüne (orda Nihat Beye
bırakabilirsiniz)göndermenizi ayrıca bu evraklarını pdf olarak taratıp
banucilbir@gmail.com adresine göndermenizi istiyoruz.

Bu evraklardan arıza takip filerrinde arıza bakım uyguladıklarınızı
taratın.Sicil kartlarındanda benzer özllikte olan bilgisayarlarınızdan
sadece bir tanesini taratın.Bt laboratuarları defterlerinden ise her
aydan bir tane taratmanız ve dosyaya bu sekilde koymanız
yeterlidir.Ekleri tekrar yolluyorum ayrıca Bilişim Teknolojileri
Rehber Öğretmen Değerlendirme Formunda istenen evrak varsa onlarıda
ekleyiniz lütfen.

not:BTR evrakları www.ankaraegitici.net adresinden de indirebilirsiniz
ama zaten bunları çoktan yapmış olmanız gerekiyordu.İki dönemdeki
toplantılarda yapmanız gerekenler hep söylendi.

Sanırım bu gibi ek yükler vererek kimsenin formatör olmasını istemiyorlar.

Ben de eğitici formatörlerden yıl boyunca yaptıkları işlere ilişkin raporları istiyorum :D

gözünüzü korkutmasın hocam, hazırlayacağın belge 10 tane. 1 tane sicil fişi hazırla 32 tane çıkartırsın, arıza takip filan hep aynı şeyler, belge istesinler belgeye boğarız onları çok sıkıntı yapılacak bişey değil bence.

acer50' Alıntı:
gözünüzü korkutmasın hocam, hazırlayacağın belge 10 tane. 1 tane sicil fişi hazırla 32 tane çıkartırsın, arıza takip filan hep aynı şeyler, belge istesinler belgeye boğarız onları çok sıkıntı yapılacak bişey değil bence.

Belgeye boğarız. Belgelerim birkaçı haricinde eksiksiz hazır. Ancak biraz abartılmıyor mu?

Bu evrakları nerede depolayacakları konusunda merak içindeyim...

Bu evrakları değerlendirdiklerinde bize nasıl bir dönütü olacak? Bilgisi olan var mı? Diyelim ki eksik evraklar var ne olacak? Ne yapacaklar bizi bir daha btr yapmayacaklar mı?

arkadaşlar kocaelindeyim benden de böyle bir şey istenmedi?? okul agelen yazıyı atabilirmisiniz buraya

hcrturk' Alıntı:
arkadaşlar kocaelindeyim benden de böyle bir şey istenmedi?? okul agelen yazıyı atabilirmisiniz buraya

bu istek ankara için geçerli. mail yoluyla da isteklerini yazmışlar ankaradaki eğiticiler. ama ben henüz hazırlamadım çooğuda yok zaten. değerlendirme formuna göre 30 puan alırım şimdilik. form şu.

Ekli dosyalar

• formatör_değrlendirme_tablo.rar
    8 KB · Görüntüleme: 126
sariyildiz' Alıntı:
Bu evrakları değerlendirdiklerinde bize nasıl bir dönütü olacak? Bilgisi olan var mı? Diyelim ki eksik evraklar var ne olacak? Ne yapacaklar bizi bir daha btr yapmayacaklar mı?

bir dönüt yok. sadece gerginlik yaratıyorlar okadar. ilçe formatörü de BT ile uzaktan yakından ilgisi olmayan birisi. Nasıl BT öğretmeni olmuş, bir de gitmiş ilçe formatörü olmuş...

BT dersinin ve BT lablarının kalkmasından yana olan birisi. EN son BTR toplantısında tartışmıştık zaten...

Arkadaşlar merhaba, ben Ankara Etimesgut'ta çalışıyorum. Mart ayındaki toplantıda bizden isteyecekleri belgeleri söylemişlerdi. İstenen belgeleri ekte size de gönderiyorum. Ancak 1. dönem Fatih öğretmen eğitimleri, 2. dönem de zümremin tayin olması nedeniyle 22 saat dersle özellikle planladığım öğretmen eğitimlerinin hiçbirine fırsatım olmadı. İstenen belgelere baktığımda özellikle beni sinir eden arıza kontrol-takip fişi. Bu kadar iş yoğunluğunun arasında açıkçası bilgisayarın arızasını gideriyorsam kendimi şanslı hissediyorum. Ekstra fiş falan dolduracak vaktim olmadı. Belgelerin bir de imzalı mühürlü taranması ayrı bir zalimlik:)) Elimdekileri tarayıp göndereceğim. Ankara bu konuda çok titiz davranıyor, seneye görev alamam büyük ihtimalle:))))

Ekli dosyalar

• formatör_değerlendirme_tablo (1).rar
    13.8 KB · Görüntüleme: 119
Kayseri, bizdede bir şey yok ama isterlersede direk sıfırı versinler bana mümkünsede seneye bt rehber yapmasınlar. Ben 2 senedir kaçmaya çalışıyorum, müdür bey'in ısrarıyla kendisini kıramadığım için kabul ediyorum. Seneye almamak için yine uğraşacağım bu sefer durumu daha iyi açıklamayada çalışıp izin isteyeceğim ama bakalım başarabilecekmiyiz. Hem bu belgeleri isterlerse müdürümü ikna etmek kolay olacak :)

arkadaşlar böyle bişey istemeleri çok saçma değil mi? birde renkli taramamız lazımmış bunca yükün arasından yaptıkları işkence resmen dolduran varsa atabilir mi?

Bu belgelerin yasal dayanağı nedir?

Bende merak ettim arkadaşlar.

Durumdan vazife çıkarılmış gibi hissettim.

YASAL DAYANAK GÖSTERİLSİN LÜTFEN.

Bana da ilçe koordinatorunden mail geldi, pazartesi 5 e kadar pdf formatında gondererin demiş. Bir de bir kaç fare ve kulaklık dışında(maaşallah) arızalı bil. Yok 20 Tane arza takip fişi doldurmak zorundamiyim cok sacma geldi.

bir klasör hazırladım ve ilçeye teslim ettim. istenilenlerin yarısı eksik. müdür yardımcımın tepkisi:"stajyer dosyası gibi dosya istemişler" oldu.Saçma bir durum, özellikle karne telaşında. umarım seneye böyle bir saçmalık yapmazlar veya seneye dersimiz olacağından btr olmayız.

Geri