Ankara yeni BTR görevlendirme başvurusu açmış !

Kodla Büyü
Arkadaşlar bu başvuru sadece Fatih Projesinin uygulanacağı liselere mi olacak ?İlkokul ve ortaokullarda görev yapan biz formatörler başvuru yapacakmıyız ? Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim ...

Hocam az önce okula gelen yazıyı okudum ek gorevlendirme yazıyor. Yazıdan anladığım kadarıyla eski görevlendirmeler devam gibi ama emin olmak için il milli eğitimin verdiği linki takip ediyorum. Başvuru sayfası açılırsa görevlendirme isteriz. açılmazsa zaten eski görevlendirmeler devam ediyor olmalı.

özellikle ikili öğretim yapan okullardaki ikinci öğretmenler, çalışma saatleri uygun olmadığı için formatörlük yapmayan öğretmenler şimdi başvuracaklardır.

link çalışmıyorr bilgisi olan arkadaş varmı? okullara yeni görevlendirme esasları gelmiş ... müdürüm inceliyor bakalım üzerinde konuşacağız... tam olarak neler değiştiricekler ???

geçen hafta okulda yoktum, bu BT rehber öğretmenlik yazısı resmi yazı ile mi geldi okullara. bi araştırayım. ilkokulda formatörüm, branş Bt. böyle devam ediyoruz galiba.

Geçen hafta bilişim teknolojileri rehber öğretmenleri çalışma esasları ve görevleri ile ilgili 3 sayfalık bir yazı gelmiş okula. Henüz başvuru için bir yazı gelmedi ama ankara eğitici sayfasında 10.10.2012 mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şahsen teslim edilecektir diye yazılmış. Başvuru süresi çok kısa.

Halen “Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretemeni” olarak görev yapan öğretmenlerimiz 04.10.2012 tarihinden itibaren “Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni” olarak aşağıda belirtilen görevleri yapmak üzere 25 .Ocak.2013 tarihine kadar görevlerine devam edeceklerdir.

http://www.ankaraegitici.net/?p=71

"Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenliği sona erdi. Okullarımızda bulunan BT sınıflarının ve Fatih Projesi Kapsamında okullarımızda kurulan teknolojik donanımların daha etkin ve verimli kullanılabilmesi amacıyla Bilişim teknolojileri Formatör Öğretmen Görevlendirmesi yapılmaktadır.

Ancak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 28.09.2012 tarih ve 16791 sayılı yazısı ile Görevlendirme ve çalışma esasları ve değiştirilmiştir.

Halen “Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretemeni” olarak görev yapan öğretmenlerimiz 04.10.2012 tarihinden itibaren “Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni” olarak aşağıda belirtilen görevleri yapmak üzere 25 .Ocak.2013 tarihine kadar görevlerine devam edeceklerdir.

Görevlendirme ve Çalışma esasları için Tıklayınız."

DİYORRR

bilerzen' Alıntı:
http://www.ankaraegitici.net/?p=71

"Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenliği sona erdi. Okullarımızda bulunan BT sınıflarının ve Fatih Projesi Kapsamında okullarımızda kurulan teknolojik donanımların daha etkin ve verimli kullanılabilmesi amacıyla Bilişim teknolojileri Formatör Öğretmen Görevlendirmesi yapılmaktadır.

Ancak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 28.09.2012 tarih ve 16791 sayılı yazısı ile Görevlendirme ve çalışma esasları ve değiştirilmiştir.

Görevlendirme ve Çalışma esasları için Tıklayınız."

DİYORRR

:+1:

hocam sakarya mem den gelen yazıda formatörlüklerin iptal edilip tekrar başvuru alınacağını yazıyo

başvuru süresi çok az 08/10/2012- 10/10/2012 arası diyor bir an önce netleşmessi lazım okullara da bu yazı gelmeli bence..

şu an formatör olanlar mı başvuracak yoksa herkes mi öğlen oldu halen okula gelen yazı yok...

bu cümleye göre ankarada formatör olanlardan tekrar başvuru alınmayacak otomatik olarak bt rehber öğretmeni olarak devam edecek..

çalışma şartları ve zamanı değiştiği için yeniden başvurmak isteyenler olabilir. onlar da şimdi başvurcaklar sanırımmm..

bizim idare çalışma saatlerinde 30 saat yazmadığını söyledi trabzon mebin yazısını sundum bizi bağlamaz dedi. ikili eğitim veren okullarla ilgili maddeyi söyledim biz tekliyiz dedi benim için saatler aynı zaten başka avantajıda yok

spring' Alıntı:
link çalışmıyorr bilgisi olan arkadaş varmı? okullara yeni görevlendirme esasları gelmiş ... müdürüm inceliyor bakalım üzerinde konuşacağız... tam olarak neler değiştiricekler ???

neler değişti? çalışma saatlerini izah edebildiniz mi

Okuluma yazı geldi beyler. Ek görevlendirme bu. Anladığım şu; formatörler devam ediyor, formatörlüğe başvurmayanlar rehberliğe başvursun diye ek başvuru açmışlar. Mesela tercih kısmına girdiğinizde şu an formatörü olan okullar listede çıkmıyor.

yasarsahbaz' Alıntı:
Okuluma yazı geldi beyler. Ek görevlendirme bu. Anladığım şu; formatörler devam ediyor, formatörlüğe başvurmayanlar rehberliğe başvursun diye ek başvuru açmışlar. Mesela tercih kısmına girdiğinizde şu an formatörü olan okullar listede çıkmıyor.

Bizim okul ikili öğretim yapıyor ve birimiz formatörüz. Diğerimiz de formatör olmak istiyor fakat listede okul ismi çıkmıyor ne olacak peki bu durumda?

tubilubba' Alıntı:
spring' Alıntı:

neler değişti? çalışma saatlerini izah edebildiniz mi

açıklamaya çalıştım ifadeler çok net zaten..adam sesini çıkarmadı zaten tekli öğretim bakalım zaman göstericek neler bekliyor bizi...

Ankaranın uygulamasına hayret ettim doğrusu. Başvurmak için ankara.meb.gov.tr/bilisim/basvuru dan giriş yaptığımda ne göreyim? 1. Tercihte sadece 2 okul var. 2. tercihte de 9-10 tane okul var. Bu ilk tercihteki 2 okulun birinin zaten formatör öğretmeni var. Bu tercih listeleri neye göre belirleniyor anlamadım doğrusu. Zaten okulunda formatör öğretmenin varsa neden o okulu tekrar açıyorsun da benim kendi okulumu kendime açmıyorsun anlamış değilim. diyeceksiniz ki öncelik Fatih projesi kurulan okullar. O zaman da yazıdaki o 9. maddeyi neden yazıyorsunuz? (İkili öğretim yapan okullarda en 2 öğretmen görevlendirilebilir sabah/öğlen diye)

Anlayabilmiş değilim hala...

tubilubba' Alıntı:
bizim idare çalışma saatlerinde 30 saat yazmadığını söyledi trabzon mebin yazısını sundum bizi bağlamaz dedi. ikili eğitim veren okullarla ilgili maddeyi söyledim biz tekliyiz dedi benim için saatler aynı zaten başka avantajıda yok
Nasıl iş ya her idareci kafasına göre uygulama mı yapacak şimdi, buna bir netlik kazandırılmalı, bir okulda haftada 30 saat ders varken öbüründe 40 saat ders var, bu nasıl iş şimdi, çalıştığı okula göre çalışma saati değişen başka bir öğretmen grubu varmı (aynı ücrete), bu konuya acilen bir netlik getirilmeli, getirilmezse ben kesinlikle 40 saat çalışmam müdür bildiği yere şikayet etsin walla dava açarım, mahkemeden döner böyle zırvalık olmaz...

Bu arada çankaya ilçesi yazı gönderdimi? bizim okula hiç yazı falan gelmedi...

açılmış başvuru ekranı ama 1. tercih 3 okul var onlarda yazılacak gibi değil kendi okulumu açsalardı tercih yapardım ama tercih yapmıcam.

alıştılar zorunlu seçmeli okula inadına başvurmayacam.

1.tercih
abidinpaşa lisesi
mamak anadolu imamhatip lisesi
nahit menteşe anadolu lisesi

aaaxxaa' Alıntı:
açılmış başvuru ekranı ama 1. tercih 3 okul var onlarda yazılacak gibi değil kendi okulumu açsalardı tercih yapardım ama tercih yapmıcam.

1.tercih
abidinpaşa lisesi

Hocam ben de yenimahalleye bagliyim. 1. Tercihte 1 tane lise var. kafam corba oldu. Neden kendi okulumda gorevlendirilmiyorum. Bu ne sacmalik böyle!!!! :verymad:

Bizim idare boyle konulardan anlamaz. Daha dogrusu anlamazliktan gelirler.
Benim iyice ogrenmem lazim. Ayrica sure de cok kisitli

Ankara Altındağ da okullara yazı geldi. Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenlerin , Görev Tanımlamaları ve görev esasları değişmiştir şeklinde. Mevcut formatörler otomatikmen Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni oldu. Ankara Yine olayı kısa ve öz şekilde çözmüştür.İlgililere teşekkür ederiz.

sirius2006' Alıntı:
Ankara Altındağ da okullara yazı geldi. Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenlerin , Görev Tanımlamaları ve görev esasları değişmiştir şeklinde. Mevcut formatörler otomatikmen Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni oldu. Ankara Yine olayı kısa ve öz şekilde çözmüştür.İlgililere teşekkür ederiz.
Hocam o yazi bizim okula da geldi. Ama ben formator ogretmen olamamistim tayinim yeni ciktigi icin. Simdi basvurmaya kalksam 1. Tercihte sentepe lisesi var sadece. Kendi okulumda derse girip o lisede ya da herhangi baska okulda btr mi olucam? Cok sacma.
Bu sartlar altinda hic basvurmamam daha iyi sanirim :shock:

aaaxxaa' Alıntı:

1.tercih
abidinpaşa lisesi

Dün il milli eğitim formatörlük bölümünü aradım durumu anlatmak istedim. Bana durumunuzu mail ile bildirin dediler. mail attım ama hala bir cevap gelmedi. Siz de mail atın arkadaşlar bu durumun çözülmesi lazım yoksa sabahçı öğlenci durumu hiç oluşmayacak
bilisim06@meb.gov.tr

Geri