ANKARA- NORM FAZLASI BRANŞ ATAMA TAKVIMI

Kodla Büyü
ogretmen006' Alıntı:
spring' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:
ankara yenimahalle puanım 55 Bölge normu: 4 Mevcut: 6

ankarada yenimahalle kaç saat derste kalmış hocam bilginiz varmı?
puanım 105 benimde

onu bilmiyorum hocam benım 6 saat ders var

yenimahalledeyim. benim de 6 saat dersim var. norm fazlasıyım. kontenjan mebde, bölge normu:3 mevcut:7 diyor

Summer_06' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:
spring' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:

puanım 105 benimde

yenimahalledeyim. benim de 6 saat dersim var. norm fazlasıyım. kontenjan mebde, bölge normu:3 mevcut:7 diyor

yenimahalledeyim, 4 saat dersim var, norm fazlasıyım :( ilçe değişikliği ihtimali var mı arkadaşlar?

ilçe değişmez ise sıkıntı olacağını sanmıyorum.. Sonuçta kaymakamlık onayı ile okullarda yapılan bir etkinlik..

bugün müdür norm fazlası olanlarla bi toplantı yaptı o kadar sınıfçıdan 22 kişi resen atanmış. ilginç bir rakam değil mi? tercih yapmayıp okulumuzda kalma ihtimalimiz de var daha düşük puanlı biri tercih yaptı diye resen atanma ihtimalimiz de. tam riziko

roksalan' Alıntı:
bugün müdür norm fazlası olanlarla bi toplantı yaptı o kadar sınıfçıdan 22 kişi resen atanmış. ilginç bir rakam değil mi? tercih yapmayıp okulumuzda kalma ihtimalimiz de var daha düşük puanlı biri tercih yaptı diye resen atanma ihtimalimiz de. tam riziko

Hocam müdürünüz yanlış bilgilendirmiş Ankarada henüz sınıf öğretmenleri için resen atama olmadı 2. aşama tamamlandı.ankara meb sayfasından takip edebilirsiniz.

Bu arada bende uygun bir yer bulamazsam tayin istemiycem resen atamaya maruz kalırsamda MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI
OKUL VE KURUMLARIN YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK 15. maddesine göre dava açacağım...sanırım çanakkale ve bursa bu maddeye binaen resen atamaları iptal etmişti sendikalar baskı yapmıştı, bu yıl..Tabii bu maddeyi İl mem duyurmak için Sendika desteği şart...Ben sendikamla görüşüp il memi arayacağım yarın. arık ne çıkarsa..Sizlerde boş durmayıp bu maddeyi il mem e hatırlatırsanız belki bt ciler için resen atama askıya alınabilir...

Ankarada sınıf öğretmenlerinin 2. aşama atamaları yapıldı. 1. aşamada personelin kendi bulunduğu ilçe açıldı sadece. 2. aşamada ankaranın açık bulunan tüm ilçelerinde ki okullar açıldı. bugün itibari ile 2. aşamada yapıldı. Şimdi halen atanamayan norm fazlası öğretmenleri resen atamaya geldi bence bir 3. tayin açmayacaklardır. Sanırım branşlar içinde aynı takvim geçerli olacaktır.

Hepimiz için hayırlısı olsun. ben de yenimahalledeyim ama puanım çok az :( 30 küsür. tercih yapmama şansım var mı? okula bir ay kadar önce norm listesi asılmıştı. 11 saat dersim olmasına rağmen norm 0. okulda kalmak için can atmıyorum ama daha beter ya da uzak bi yere gidersem diye de korkuyorum. bu başlığı takip etmeye devam edeceğim.

Az önce Ankara MEM insan kaynakları atama bölümüyle görüştüm. ilk aşama sadece kendi ilçemizi isteyebileciğiz.....2. Aşamada; birinci aşamada atanamayan öğretmenler ile başvuruda bulunmayan öğretmenler, görev yaptığı ilçenin bulunduğu sınıf ile alt sınıf içerisinde bulunan ilçelerimizde boş kalan eğitim kurumlarına istiyecekler...(A sınıfı ilçede görev yapan öğretmen A, B, C ve D sınıfı ilçelerden, B sınıfı ilçede görev yapan öğretmen B, C ve D sınıfı ilçelerden, C sınıfı ilçelerde görev yapan öğretmen C ve D sınıfı ilçelerden, D sınıfı ilçede görev yapan öğretmen ise sadece D sınıfı ilçelerden tercih edebileceklerdir.) ....3. aşamada ise boş kontenjanlara düşük puanlıdan başlayarak resen atama yapacaklarını söyledi...Bu yüzden resen atamada boş kadrolar dolup size sıra gelmezse aynı okulda kalma ihtimalimizinde olduğunu belirtti....
Bazı ilçeler boş kontenjanları açıkladı ben Etimesguttayım bizde hala ses yok...zaten 1. aşamada sayılı olan boş kadrolar kendi ilçe öğretmenleri tarafından doldurulacağından 2. aşamada tayin zor görünüyo....Resen atamaya kalırsak hakkımızda hayırlısı artık....haymana yolları görünecek bt cilere....

_miracle_' Alıntı:
Summer_06' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:
spring' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:

puanım 105 benimde

yenimahalledeyim, 4 saat dersim var, norm fazlasıyım :( ilçe değişikliği ihtimali var mı arkadaşlar?
puanınız kaç hocam

ağustos 2012 de yayınlanan norm fazlasına göre ankara 132 öğretmen fazla yenımhalle de 31 kişi

ağustos 2012 de yayınlanan norm fazlasına göre ankara 132 öğretmen fazla yenımhalle de 31 kişi

yenerakman' Alıntı:
Arkadaşlar okulum değiştikten sonra, eski okulumundaki egzersize devam edebilir miyim? teşekkürler

devam edememeniz gerekiyor. okul ders saati toplamının %sine göre okul okul hesaplanıyor egzersizler. okul tarafından iptal edilecektir. okul-dışı öğretmene egzersiz verilebilseydi inanın çok ciddi şekilde suistimal edilirdi.

esenordelarthe' Alıntı:
yenerakman' Alıntı:
Arkadaşlar okulum değiştikten sonra, eski okulumundaki egzersize devam edebilir miyim? teşekkürler

devam edememeniz gerekiyor. okul ders saati toplamının %sine göre okul okul hesaplanıyor egzersizler. okul tarafından iptal edilecektir. okul-dışı öğretmene egzersiz verilebilseydi inanın çok ciddi şekilde suistimal edilirdi.
bende devam edemez diye biliyorum benimde egzersizim var

meslek lisesini seçebileceğimi sanmıyorum,
ben gölbaşındayım zaten gölbaşında 2 okul var açık biri ortaokul diğeri çpl

arkadaşlar bende sizdenim gidiciyim anlayacağınız. peki halk eğitimde btr olunur mu? bir fikriniz var mı?

Geri