ANKARA formatörleri ne durumda? Görevlendirmeler varmı?

Kodla Büyü
Her kafadan bir ses ne projeler üretilmiş neler neler herkes gönlündekini söylemiş ama hiç kimsenin aklına başvuru sayfasında bir hata olabileceği gelmemiş :)

Arkadaşlar bitefo Bilgisayar formatörü başvurusu) sadece liselere var. Onun için herkes başının çaresine baksın.Bilgi almak isteyen email adresimeemail atabilir.
Saygılar

oguz-han' Alıntı:
Yani Ankara resmen başvuruları almaya başladı mı? Öyleyse tüm iller başvuru alabilir.

Hocam formatörlük görevlendirmelerini en doğru yapan il Ankara. Çünkü gelen yazıların ne manaya geldiğini iyi bildiklerinden diğer iller gibi insanları mağdur edecek aptalca yorumlar yapmıyorlar. Ankara'daki il koordinatörlerine bu konuda teşekkür ediyorum.

formatörüm' Alıntı:
Her kafadan bir ses ne projeler üretilmiş neler neler herkes gönlündekini söylemiş ama hiç kimsenin aklına başvuru sayfasında bir hata olabileceği gelmemiş :)

Hocam başvuru sayfasında hata yok. Adamlar açıklamayı koymuşlar. Başvuru sayfasında tercih bölümündeki 3. açıklamaya bakın.

obsearchver' Alıntı:
formatörüm' Alıntı:

Hocam başvuru sayfasında hata yok. Adamlar açıklamayı koymuşlar. Başvuru sayfasında tercih bölümündeki 3. açıklamaya bakın.
Hocam ben anlamadım ben şimdi ortaoukldayım okulumda bt sınıfı var ben nasıl tercih yapacam kendi okulumu bunu açıklarmısınız bana !

obsearchver' Alıntı:
oguz-han' Alıntı:
Yani Ankara resmen başvuruları almaya başladı mı? Öyleyse tüm iller başvuru alabilir.

Hocam formatörlük görevlendirmelerini en doğru yapan il Ankara. Çünkü gelen yazıların ne manaya geldiğini iyi bildiklerinden diğer iller gibi insanları mağdur edecek aptalca yorumlar yapmıyorlar. Ankara'daki il koordinatörlerine bu konuda teşekkür ediyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Formatörlüğün şeker kıvamında yapıldığı bir yer Ankara. Hem formatörlük tarihleri hem bilinç olarak tıkır tıkır herşey. Bu yıla kadar öyleydi en azından :) Bakalım şimdi 4+4+4 ne getirecek...

otherm' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
formatörüm' Alıntı:

Hocam ben anlamadım ben şimdi ortaoukldayım okulumda bt sınıfı var ben nasıl tercih yapacam kendi okulumu bunu açıklarmısınız bana !

Hocam 3. açıklamada kendi okulun dışında tercih edebileceğin yerlerin Fatih projesinden dolayı sadece liseler olduğu açıklaması var

bu ne şimdi yaaaaa
ne demek sadece liseler
o kadar ilkokul ortaokuldakiler napacaklarmışşşş???
noluyo arkadaşlar ya, nedir bu saçmalık

evet 3.madde ne demek oluyor..net açıklama yok ya diğer iller de örnek alacak galiba

arkadaşlar biraz önce ilçe formatörümüzün gönderdiği maili aynen kopyalıyorum. Bazı soruların cevabı var burada.

İl koordinatörlüğünden gelen bilgilendirme maili aşağıdaki gibidir.
Bilgilerinize.....

Arkadaşlar merhabalar,
Görevlendirme başvuruları bugün itibariyle başladı. Görevlendirmelerde önceliği Fatih Projesi kapsamında kurulum yapılan okullara vermek istedik. Bu yüzden formatörlük başvurusunda öğretmenin kadrolu bulunduğu okul ve kurulum yapılan okulların dışında okul listelenmemektedir. Kendi okulu dışında görevlendirilmek isteyen öğretmenimiz kurulum yapılan okullar dışında görevlendirilmeyecektir. Başvurular ankara.meb.gov.tr/bilisim/basvuru adresinden yapılacak ve 04 Eylülde bitecektir. Sistemde formu dolduran öğretmenimiz ilgili formu yazdırıp okul müdürüne onaylattıktan sonra il milli eğitime teslim edeceklerdir. Şunuda hatırlatmakta fayda var: Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri kendi okullarını istemeleri halinde, okul en az 15+1 BT laboratuvarına sahipse görevlendirilecek, birden fazla Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olan okullarda içlerinde biri kendi okulunda diğeri ise kurulum yapılan okullardan birinde görevlendirilecektir. Formatörlük belgesine sahip olan öğretmenlerimizin okullarında görevlendirilmesi için okulunda Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin ve en az bir 15+1 BT laboratuvarın bulunması gerekmektedir.

İyi çalışmalar

Bazı arkadaşların anlama kapasiteleri ürkütüyor beni. Her şey açık seçik anlatılmış.

abi bakanın yaşadığı il olan ankara görevlendirme yapıyor, eskişehir bakan görevlendirmeler iptal dedi diye görevlendirme yapmıyor. şimdi buna şener şen olsaydı herhalde şöyşe derdi "Aganın pokunun üstüne pok olur mu looo"

İyi de benim lab ilkokulda kaldı. ben orayı tercih edecektim ne olacak şimdi

otherm' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
formatörüm' Alıntı:

Hocam kendi okulunuzda görevlendirme istiyorsanız eğer zaten tercihler bölümünde ilk sırada kadronuzun olduğu okul çıkıyor.(otomatik olarak seçilmiş olarak geliyor) siz 2. 3. vd. tercihleri dolduruyorsunuz isterseniz.

Yani bende öyle oldu. Tercihlerde ilk sırada kadromun bulunduğu okul çıktı. Diğer tercihleri yapmak istediğimde sadece liseler çıkıyor.

Arkadaşlar kaydettikten sonra çıktı yine müdüre imzalatılıyo mu?
Geçen sene başka okul isterken, müdür bu öğretmen yerine ücretli öğretmen alınmıcak diye imzalamıştı

otherm' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
formatörüm' Alıntı:

Hocam kadronuzun bulunduğu okulda sıkıntı olmasın, ilkokul, ortaokul, bizde 4*3'e ilk geçişten sonra ilkokulda görünüyorduk, müdür yardımcıları düzelttirdi.

Veya okulunuzun BED modülünde 15+1 bt labı görünmüyordur, belki de lab ilkokulda gibi görünüyordur. Okulunuza başvurun hemen.

Hocam bizde de öyle bir sorun vardı. 0 312 212 66 40 / 123 dahili numarayı arayıp durumu anlatınca hemen düzeltiyorlar. Bilginize

Arkadaşlar olay aynen şöyleymiş:

Eğer kadronuzun olduğu okulun sisteme iişlenmiş lab varsa 1. tercihniz o okul oluyor. yok lab ilkokulda kaldıysa kadronuz ortaokulda olduğu için ilkokula görevlendirme yok şimdilik ama daha sonra ne olur bilinmiyor. bu durumda açılan liselerden birini tercih edeceksiniz eğer formatörlük istiyorsanız.

Çok özür dilerim hala anlamadım ben bu sistemi. Branşım Fen ve Teknoloji. Okulum ortaokul ve BT sınıfı var. Ama BT öğretmeni yok. Benim formatörlük belgem var. Ama okulum listede çıkmıyor. Ben başvuru yapamıyor muyum şimdi? Bilgi verirseniz sevinirim...

okyanus41' Alıntı:
Çok özür dilerim hala anlamadım ben bu sistemi. Branşım Fen ve Teknoloji. Okulum ortaokul ve BT sınıfı var. Ama BT öğretmeni yok. Benim formatörlük belgem var. Ama okulum listede çıkmıyor. Ben başvuru yapamıyor muyum şimdi? Bilgi verirseniz sevinirim...

okulundaki bt sısnıufının BED modülüne işlenip durumun bilişim il koordinatörlüğüne bildirilmesi gerekiyor.sonra listeye okulun gelecek

memduhbey' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

okulundaki bt sısnıufının BED modülüne işlenip durumun bilişim il koordinatörlüğüne bildirilmesi gerekiyor.sonra listeye okulun gelecek
teşekkür ederim hocam. Yarın okulumu arayıp halletmeye çalışırım. il koordinatörlüğünün telefonunu biliyor musunuz acaba?

okyanus41' Alıntı:
memduhbey' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

teşekkür ederim hocam. Yarın okulumu arayıp halletmeye çalışırım. il koordinatörlüğünün telefonunu biliyor musunuz acaba?

0 312 212 66 40 Ayrıca geçen yıl formatör varmıydı, okulunuz bölündümü bunlar önemli BeD de lab. varmı ?

formatörüm' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:
memduhbey' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

0 312 212 66 40 Ayrıca geçen yıl formatör varmıydı, okulunuz bölündümü bunlar önemli BeD de lab. varmı ?

Geçen yıl formatör yoktu. BT lab var. Okulumuz bölünmedi ilkokul ortaokul beraber. Umarım kabul edilir hocam. Teşekkür ederim

açılan listede benimde okulum görünmüyordu 0312 212 66 40/123 ü aradım. Oradan düzelttiler, sonradan ilk tercihte kendi okulum görünüyor şimdi. Sorun yaşayan arkadaşlar bunu denesinler

Bende dün başvurdum, mecburen...
Okulum ilkokul oldu,6-7-8 bu sene devam, okulda LAB var. Bİlgisayar öğretmeniyim, 2 senedir formatörlük yapıyorum;
Tercihler arasında bulunduğum ilçede 7-8 ortaokul gözüküyordu, kendi okulum dahil hiç ilkokul gözükmüyordu, bende kadromuzun olduğu okulu istersek, yani hiç tercih yapmazsak kendi okulumuz çıkar gibi anlayarak öylece kaydedip çıktı aldım.
Ama şimdi anladığım kadarıyla okulumun gözükmesi lazım, yukarıdaki telefonu arayarak düzelttirmem mi lazım? Şu an başvuru sayfasına TC ile giriş yapınca kayıtlı form çıkıyor, tercih düzeltemiyorum.

özür durumundan tayini gelenler başlangıç yapmadan başvuru yapabilir mi?
benim eski görev yerimde kararnamem hala çıkmadı! çıktı geldim diyene kadar muhtemelen süre dolacak...

benim atandığım okulda çok akıllı bir müdür var. adam iki öğretmenlik norm açmış. ve formatör olmamızı istemiyor. iki arkadas ortalama 20 saat derse girecez. çok iyi değil mi?

Geri