Android TV Box Tavsiye

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Şu iki model tavsiye edildi. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

1- Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box (2. Nesil)
2- Next Start 4K Android TV Box

İPTV için yaklaşık 3-4 ay kadar önce Yaklaşık Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box (2. Nesil) almıştım. Çok kullanmamakla birlikte gayet memnun olduğumu söyleyebilirim.

aliexpreste android 13 versiyonlar var ucuz fiyata bunlar lisanslı değil sanırım lisanslı olunca ne gibi avantajları oluyor ? kullananlar açısından benim tv de eskidi açmıyor bişey. ram ve yedekleme kapasitesi yüksek olanlarda var gerek oluyor mu

eğer yasal takılıyorsanız Widevine L1 lisanslı bir alet almanız lazım yoksa netflix amazon gibi platformlar 540p izletir.

Full lisanslı Cihazlar Box & Stick

—Tv Box Cihazlar—
1- Homatics Box R 4K Plus 4/32 X4
2- Nokia Stream 8010 4/32 X4
3- Homatics Box R 4K 2/32 X4
4- Mecool Km2 Plus 2/16 X4
7- Dreamstar Nova 4k 2/32 Y4
8- Homatics Box R Lite 4k 2/32 Y4
10- Next Start 2/16 Y4
11- Onn Box Gen2 (2023) 2/8 Y4
12- Netogy 2/16 Y4
13- Homatics Box Q 2/8 X3
14- Botech Wzone 2/8 X3

—Tv Stick Cihazlar—
1- Homatics Dongle G 4K GTV 2/8 Y4
2- Mecool KD3 2/8 Y4
4- Sunny Prime Stick 2/16 Y4
3- Realme Tv Stick 2/8 Y4
5- Next Stick 4K 2/8 Y4
www.youtube.com/@MertTemizerTv İnceleme videolarına bakabilirsiniz.

aliexpreste android 13 versiyonlar var ucuz fiyata bunlar lisanslı değil sanırım lisanslı olunca ne gibi avantajları oluyor ? kullananlar açısından benim tv de eskidi açmıyor bişey. ram ve yedekleme kapasitesi yüksek olanlarda var gerek oluyor mu
Lisans olmazsa ilgili platformun yüksek kalite görüntüsünü alamazsınız.

Paylaştığınız Xiaomi markasına baktım şimdi ortalama 2500tl. Ben de evdeki tv için almayı düşünüyordum ama fiyatını görünce muallakta kaldım. Klasik Türk mantığı buna bu parayı vermektense yeni tv almak daha mı mantıklı :)

Bu arada evdeki Tv belki 10 yıllık 43" philips. Kendinden uydu sistemi bile yok. Full HD olsun diye Redline marka cihaz aldım taktım.

Paylaştığınız Xiaomi markasına baktım şimdi ortalama 2500tl. Ben de evdeki tv için almayı düşünüyordum ama fiyatını görünce muallakta kaldım. Klasik Türk mantığı buna bu parayı vermektense yeni tv almak daha mı mantıklı :)
Bence tam tersi hocam, bu cihazlar tam da 10 yıllık işe yaramaz hale gelen televizyonlar için, zaten yenisini alsanız da 5 yılda sistemi çöp oluyor.

Hocam Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box (2. Nesil) denedim hiç tavsiye etmiyorum. Google TV olduğundan mı yoksa başka bir sebepten mi bilmiyorum ama kullaanıcıya esneklik sağlamıyor her ne kadar öyle iddaları olsa da. Zorla apk olarka kurduğum bazı programları sistemde hiç simgesini bile göstermedi. Onları çalıştrabilmek için ayrı bir launcher kuruyorsun, aklar için ayrı dosya yöneticisi falan. Velhasıl çok uğraştırıyor insanı. apk ile kurduğum Bir çok mobil uygulama tam istediğim gibi çalışmadı. Pişmanlık yaşadım yani.
Chrome bile yüklenmiyor. Yüklemek için kırk takla attırıyor. Yükleyince de cihazın bazı işlevlerinden mahrum kalıyorsunuz chrome kullanırken. kendi marketindeki browserda çok güzel çalışırken chrome da saçmalıyor. Firefox zaten hak getire.
Hako Pro 32 Gb modelini inceleyebilirisiniz.
Alacağınız modelde google tv değil de android olmasına öncelik vermenizi tavsiye ederim. mi box gen 1 in yazılımı daha iyi gen 2 den

Son düzenleme:
Hocam Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box (2. Nesil) denedim hiç tavsiye etmiyorum. Google TV olduğundan mı yoksa başka bir sebepten mi bilmiyorum ama kullaanıcıya esneklik sağlamıyor her ne kadar öyle iddaları olsa da. Zorla apk olarka kurduğum bazı programları sistemde hiç simgesini bile göstermedi. Onları çalıştrabilmek için ayrı bir launcher kuruyorsun, aklar için ayrı dosya yöneticisi falan. Velhasıl çok uğraştırıyor insanı. apk ile kurduğum Bir çok mobil uygulama tam istediğim gibi çalışmadı. Pişmanlık yaşadım yani.
Chrome bile yüklenmiyor. Yüklemek için kırk takla attırıyor. Yükleyince de cihazın bazı işlevlerinden mahrum kalıyorsunuz chrome kullanırken. kendi marketindeki browserda çok güzel çalışırken chrome da saçmalıyor. Firefox zaten hak getire.
Hako Pro 32 Gb modelini inceleyebilirisiniz.
Alacağınız modelde google tv değil de android olmasına öncelik vermenizi tavsiye ederim. mi box gen 1 in yazılımı daha iyi gen 2 den
hocam meb sertifika yükleniyor mu deneme şansınız var mı, okul için arayışımız var ama bulamadık

Yakın zamanda Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box (2. Nesil) aldım. Fiber internetim var, kablosuz bağlantısında kopmalar oldu sürekli. Çözemeyince iade ettim. İade kabul olursa başka bir TV box almayı düşünüyorum.

Tv box cihazlar cep telefonu gibi çalışmadığından ayarlar kısmında güvenlik vb. bölüm yok o yüzden meb sertifikası yüklenemiyor, free iptv ler bile meb hattında çalışmıyor bilginize.

Hiremco markasını kullanan varmi. Youtube da scrollock kanalı iyi diyor. Alinirmi sizce

Geri