Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Android tv box ile ilgili bir soru

Konu, 'Pc Notebook ve Çevre Birimleri' kısmında tekinergun80 tarafından paylaşıldı.

1. tekinergun80

tekinergun80 Seçkin Üye Seçkin Üye

Android tv box almak istiyorum ama aklımı kurcalayan bir şey var. Acaba bu kutunun işlemcisi tv nin hızından etkilenir mi

2. hemenyardim

hemenyardim Seçkin Üye Seçkin Üye

Şu anda aldığım 8 çekirdek 64 bit işlemcili, 2 gb DDR III ram, 16 GB kapasite, 32 GB Max. Harici Micro sd genişletilebilir bellek, Android 5.1, 2.4 gb ve 5 gb çift band wifi, 1000 BaseT RJ45 Lan ...
    Televizyon ile Android Tv kutusunun birbirinden hız olarak etkilendiğini düşünmüyorum.

3. tekinergun80

tekinergun80 Seçkin Üye Seçkin Üye

Peki hangi android tv boxu önerirsiniz ?

4. idril42

idril42 Seçkin Üye Seçkin Üye

takip...

5. hemenyardim

6. barissakallioglu

barissakallioglu Aktif Üye

bununla birlikte ayrıca uydu alıcısı almaya gerek var mı ?

7. sekerozi

sekerozi Aktif Üye

hemenyardım Hocam kolay gelsin,

Cihaz ve aliexpress ile ilgili bi kaç soru takıldı. yardımcı olursanız sevinirim.

1. Diyelim ki bu üründen 1 adet satın aldım. Ayrıca bunun yanında kablo aldım diyelim, usb çoklayıcı, kart okuyucu, saat gibi şeyler aldım. toplamda gümrüğe takılmamak için vergiye takılmmamak için 73 Euro mu ne sınırı var. diyelim ben böyle tek tek farklı ürünlerden 73 euroyu geçen bi alışveriş yapsam yine takılır mı, yoksa tek ürün bazında mı değerlendirilir.

2. Ürünü televizyon özelliğini de kullandığım tek LCD televizyonumda kullanacağım. Kullanırken HDMI 1 e Uydu alıcı, HDM2 ye Android TV Box arasında kaynak giriş değişikliği ile mi ulaşacağız yoksa içinde dahili uydu alıcısı var mı. resimlerde arka çıkışlarında çanak anten girişi göremedim galiba.

3. Bu tarz ürünlerde güncelleme önemli. Acaba android güncelleme falan bi bölümü var mı. acaba güncellemeleri alır mı?

4. Türkçe dil desteği var mı?

teşekkür ediyorum hocam.

8. Parhelion

Parhelion Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

9. hemenyardim

1- Aliexpress sitesindeki satıcılar birbirinden bağımsız. Aldığınız her ürünü farklı firmalar, farklı zamanlarda ve farklı kargolar ile gönderiyorlar. Dolayısı ile elinize farklı zamanlarda geçiyor. Şimdiye kadar gümrüğe takılan bir ürün olmadı.
    http://www.yurtdisindanalisveris.com/gumruk.html
    2 - Farklı HDMI girişlerinde kullanacaksınız. Içinde dahili uydu alıcısı yok.
    3- Ürün elime geçtiğinde bu konu hakkında daha sağlıklı bilgi verebilirim.
    4- Türkçe dil desteği var.

10. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam bunda tv yayinlarini izlemek icin akış güncellemelerini cihaz otomatik mi yapıyor biz mi güncelliyoruz. bir de avrupadaki şifreli maçları biz ip tv ve acestream linklerinden izleyebiliyoruz ama linkler sürekli değişiyor. cihaz bunları otomatik buluyor mu?

11. yildiray75

yildiray75 Süper Üye Süper Üye

televizyonda smart özelliği varsa gene almakta yarar varmı?
    ben evde telefondan kumanda edebiliyorum telefondaki dosyalara ve ağa bağlı olan masaüstümdeki film müzik resimleri çalıştırabiliyorum.
    ama bazı şeyleri yapamıyom örneğin telefondaki web sitesini tv ye aktaramıyom o an youtube dan bişey izliyor veya stream izliyor olabiliyorum onlar aktarılmıyor kullandğım uygulamayla.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal