Android tv box ile ilgili bir soru

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Android tv box almak istiyorum ama aklımı kurcalayan bir şey var. Acaba bu kutunun işlemcisi tv nin hızından etkilenir mi

Şu anda aldığım 8 çekirdek 64 bit işlemcili, 2 gb DDR III ram, 16 GB kapasite, 32 GB Max. Harici Micro sd genişletilebilir bellek, Android 5.1, 2.4 gb ve 5 gb çift band wifi, 1000 BaseT RJ45 Lan ...
Televizyon ile Android Tv kutusunun birbirinden hız olarak etkilendiğini düşünmüyorum.

hemenyardim' Alıntı:
http://tr.aliexpress.com/item/Andoer-Z4-Android-5-1-TV-2G-16G-WiFi-LAN-UHD-4K-2K-RK3368-Octa-Core/32481112504.html

hemenyardım Hocam kolay gelsin,

Cihaz ve aliexpress ile ilgili bi kaç soru takıldı. yardımcı olursanız sevinirim.

1. Diyelim ki bu üründen 1 adet satın aldım. Ayrıca bunun yanında kablo aldım diyelim, usb çoklayıcı, kart okuyucu, saat gibi şeyler aldım. toplamda gümrüğe takılmamak için vergiye takılmmamak için 73 Euro mu ne sınırı var. diyelim ben böyle tek tek farklı ürünlerden 73 euroyu geçen bi alışveriş yapsam yine takılır mı, yoksa tek ürün bazında mı değerlendirilir.

2. Ürünü televizyon özelliğini de kullandığım tek LCD televizyonumda kullanacağım. Kullanırken HDMI 1 e Uydu alıcı, HDM2 ye Android TV Box arasında kaynak giriş değişikliği ile mi ulaşacağız yoksa içinde dahili uydu alıcısı var mı. resimlerde arka çıkışlarında çanak anten girişi göremedim galiba.

3. Bu tarz ürünlerde güncelleme önemli. Acaba android güncelleme falan bi bölümü var mı. acaba güncellemeleri alır mı?

4. Türkçe dil desteği var mı?

teşekkür ediyorum hocam.

sekerozi' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
http://tr.aliexpress.com/item/Andoer-Z4-Android-5-1-TV-2G-16G-WiFi-LAN-UHD-4K-2K-RK3368-Octa-Core/32481112504.html

hemenyardım Hocam kolay gelsin,

Cihaz ve aliexpress ile ilgili bi kaç soru takıldı. yardımcı olursanız sevinirim.

1. Diyelim ki bu üründen 1 adet satın aldım. Ayrıca bunun yanında kablo aldım diyelim, usb çoklayıcı, kart okuyucu, saat gibi şeyler aldım. toplamda gümrüğe takılmamak için vergiye takılmmamak için 73 Euro mu ne sınırı var. diyelim ben böyle tek tek farklı ürünlerden 73 euroyu geçen bi alışveriş yapsam yine takılır mı, yoksa tek ürün bazında mı değerlendirilir.

2. Ürünü televizyon özelliğini de kullandığım tek LCD televizyonumda kullanacağım. Kullanırken HDMI 1 e Uydu alıcı, HDM2 ye Android TV Box arasında kaynak giriş değişikliği ile mi ulaşacağız yoksa içinde dahili uydu alıcısı var mı. resimlerde arka çıkışlarında çanak anten girişi göremedim galiba.

3. Bu tarz ürünlerde güncelleme önemli. Acaba android güncelleme falan bi bölümü var mı. acaba güncellemeleri alır mı?

4. Türkçe dil desteği var mı?

teşekkür ediyorum hocam.
1- Aliexpress sitesindeki satıcılar birbirinden bağımsız. Aldığınız her ürünü farklı firmalar, farklı zamanlarda ve farklı kargolar ile gönderiyorlar. Dolayısı ile elinize farklı zamanlarda geçiyor. Şimdiye kadar gümrüğe takılan bir ürün olmadı.
http://www.yurtdisindanalisveris.com/gumruk.html
2 - Farklı HDMI girişlerinde kullanacaksınız. Içinde dahili uydu alıcısı yok.
3- Ürün elime geçtiğinde bu konu hakkında daha sağlıklı bilgi verebilirim.
4- Türkçe dil desteği var.

televizyonda smart özelliği varsa gene almakta yarar varmı?
ben evde telefondan kumanda edebiliyorum telefondaki dosyalara ve ağa bağlı olan masaüstümdeki film müzik resimleri çalıştırabiliyorum.
ama bazı şeyleri yapamıyom örneğin telefondaki web sitesini tv ye aktaramıyom o an youtube dan bişey izliyor veya stream izliyor olabiliyorum onlar aktarılmıyor kullandğım uygulamayla.

Geri