Android Program Geliştirme

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar ben de geçenlerde Turkcell T-11 alarak Android dünyasına giriş yaptım. Android oyunlar, uygulamalar, widgetlar.... birsürü şey yapmış elin adamları.

Acaba BBNet olarak biz de bu tür uygulamalar, oyunlar yapabilir miyiz?
Ben bu konuda biraz araştırma yaptım ve hatta ufak tefek bişeyler yapmaya çalışıyorum.

Mesela ilk iş olarak şöyle bişey yapabilirz. Sitenin m-bilgisayarbilisim halini. Yani siteye eklenen başlıkları cepten rss mantığıyla takip etmek olayı.

Bu konuda çalışan arkadaşlar varsa bu başlık altında fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Bu şekilde belki çok kaliteli işler de ortaya çıkar. BElli mi olur. :++:

android ile ilgili uygulamalar geliştiriyorum. özellikle arz talep dengesine göre. bilgi konusunda paylaşımlar yapabiliriz
saygılar

Hocalarım ben de bundan önce vb.net ile program geliştiriyordum, ama baktım ki bu açık kaynak işleri , android , java aldı başını gidiyor. Bir geçiş yapayım dedim bugünlerde, biraz farklı geliyor ama uğraşacağım inşaallah. Bu android ve java ile ilgili arkadaşların tavsiyesini alayım , nasıl yaklaşmalıyım olaya. Şuanki programlama birikimim vb.net ile ilgili. Java - android noktasında ne tavsiye edersiniz...

ofkeli82' Alıntı:
Hocalarım ben de bundan önce vb.net ile program geliştiriyordum, ama baktım ki bu açık kaynak işleri , android , java aldı başını gidiyor. Bir geçiş yapayım dedim bugünlerde, biraz farklı geliyor ama uğraşacağım inşaallah. Bu android ve java ile ilgili arkadaşların tavsiyesini alayım , nasıl yaklaşmalıyım olaya. Şuanki programlama birikimim vb.net ile ilgili. Java - android noktasında ne tavsiye edersiniz...

Önce java ya başlayın hocam. .net ile uğraştığınızdan nesne yönelimli programlama mantığı zaten vardır. Çok fazla zaman harcamadan çözersiniz. Java ya hakim olduktan sonra kolaylıkla android programlamaya geçebilirsiniz.

Hocam tüm android cihazlarda çalışması için java ile kodlanması iyi oluyor. Ama bazı flash player destekli telefonlar için AS3'te de uygulamalar geliştirebilirsiniz. Özellikle CS5'te doğrudan doğruya Android ve iOS için uygulamalar geliştirmek mümkün.

Tek can sıkıcı nokta, flash player destekli telefonların fiyatlarının yüksek olması. Edindiğim bilgiye göre işlemcisi en az 700 MHz olmalıymış, yani klasik ARM V6 işlemcili telefonlarda flash player yok. Ben Turkcell T11 aldım, flash player çalıştırmak için ama elimizde patladı. Sanırım Samsung (ACE) 5830, flash player destekliyormuş, bu konuda bilgisi olan var mı? Yani kesin olarak 5830 flash player destekliyor diyebilir miyiz?

Çünkü ben CS5'te birkaç uygulama yapmaya çalışıyorum, onları denemem lazım.

Geri