Andırın'dan bir kaç kare fotoğraf...

Kodla Büyü

Metehan

Süper Üye
Süper Üye
Kahramanmaraş/ Andırın bir kaç kare...

Ekli dosyalar

• ekirge_001.jpg
    ekirge_001.jpg
    413.4 KB · Görüntüleme: 1,638
  • narçiçeği_001.jpg
    narçiçeği_001.jpg
    255.3 KB · Görüntüleme: 1,639
  • inekk_004.jpg
    inekk_004.jpg
    470.6 KB · Görüntüleme: 1,639
Merhaba Andırınlı arkadaşlarım, Çok uzun zaman önce o taraflardan göç edenlerden olarak sizden bir ricam olacak Acaba Andırın da soyadı "Maraş" olanlar var mı acaba..

CHEVALIER' Alıntı:
Merhaba Andırınlı arkadaşlarım, Çok uzun zaman önce o taraflardan göç edenlerden olarak sizden bir ricam olacak Acaba Andırın da soyadı "Maraş" olanlar var mı acaba..
Andırın da hiç duymadım ama Mersin tarafında bildiğim var.

Dırın Dırın Andırın, iki bakkal bir fırın!
Askerliği Maraşta yapmıştım öyle diyorlardı...

gokhan_keskin55' Alıntı:
Dırın Dırın Andırın, iki bakkal bir fırın!
Askerliği Maraşta yapmıştım öyle diyorlardı...

küçük bir anadolu şehri..
havası güzel insanı güzel doğası güzel..
ha kötüsü yok mu .. heryerde olduğu kadar..
insan mutlu olmak isterse dağ başında tek başına da mutlu olur..
3.5 yıl çalıştım.. fırsatını buldum ziyarete gittim ayrıldıktan sonra ..
hala görüştüğüm dostlarım var andırından..
ve andırında edindiğim çok dostlarım var..
oradan iyiki kurtuldum gibi nefret imalı cümlecikler kuranlar en güzide yerlere gitseler de giderken aynı cümleleri kurar..

hocam 8 yıllık meslek hayatım boyunca 6 farklı ilde(çoğunluğu Doğu'da veya G.Doğu Anadolu'da) çalıştım. Havası güzel demişsiniz. Sadece 2-3 ay güzeldir. O zamanda da memleketlerimize tatile gidiyoruz. Hayatımda bu kadar berbat havası olan bir yer görmedim(Göksun dahil). Dolmuşcuları bile kendi aralarında birbirine girmişler ve yol parasını( o zamanlar) 5 TL'ye indirmişler. Memura hiç değer vermiyorlar. Öğrencilerim kaçmak ve velilerim çoçuklarını ordan almak için neler yapıyorlar. Çoğuda daha okulun başında kayıt sildiriryorlardı. Dağlık bir yer. Yolları çok kötü. O kadar okuyanı ve değerli insanları var ama birkaçı dışında Andırına değer vermiyorlar. Nüfusu ancak 5-6 bin. Saat akşam 6-7 den sonra hayat bitiyor. Yanlışlarım varsa düzeltin lütfen
Bu arada insanlarına birşey demiyorum. Gerçekten çok değerli insanlar var. Ve imkansızlıklarla dolu bir hayatta çocuklarının geleceği için çok emek harcıyorlar. Ama memur için iyi bir yer değil.

Geri