anakart modeli belli olmayan bios nasıl güncellenir (amibios8)

Kodla Büyü
işlemci 3.20ghz çıkmıyor resimde bios ratio x20 benim bunu farklı bios rom dosyasıyla x24 çekerek 3.20ghz ulaştırmam gerekiyor?
36zDr4.jpg

YQ6q5k.jpg

anakartın bu sertokus rom dosyası yok bu anakartın ben servisten bin uzantılı rom dosyasını aldım suan 8.0.15 güncel sürüm gerekli ne ararsan yardımcı olurum uygulamasını burdaki usta kişilerden bilgi alabilirsin.

YQ6q5k.jpg

anakartın bu sertokus rom dosyası yok bu anakartın ben servisten bin uzantılı rom dosyasını aldım suan 8.0.15 güncel sürüm gerekli ne ararsan yardımcı olurum uygulamasını burdaki usta kişilerden bilgi alabilirsin.
Hocam cevabın için teşekkür ederim. Evet sanırım aynı pc. Bendeki sıkıntı şu. Aşağıdaki resimde sadece s1(pos) var. fanların sürekli dönmemesi yani pc nin uykuya geçmesi için s3 te olması gerekiyor. Ama bende yok. Hocam sen kontrol edermisin seninkinde s3 var mı. bios güncellemesi yaparsam s3 gelir diye düşündüm. Ancak sen diyorsunki 8.0.15 en güncel sürüm. Ve benim biosum da 8.0.15. bu durumda güncelleminin faydası olmaya bilir. Ama sen yine de bana bios rom dosyasını gönderebilir misin?
Elimde bu pc lerden 10 adet var hocam :(

photo_2019-01-16_17-41-07.jpg

araştırmam sonucu CPU-Tweaker adlı program ile 2.67 ghz 2.93 ghz çıkardım ama her pc yeniden başladığından sıfırlanıp eski haline dönüyor çarpan kilidi açmak için overclock izni olan bios a ihtiyaç var

http://dosya.co/69oegaitacn0/bios.rar.html

biosa girebiliyorsan bunu flash dos ortamında at dosyaları
sonra flashtan çalıştır sunu yaz AMIFLASH NEW.ROM
hocam cevabınız için teşekkür ederim . dosyaları fat32 formatında olan bir flash belleğe kopyaladım.

ilgili komutu nasıl çalıştıracağımı anlamadım. Acaba bilgisayar ilk açılışta cmd komutu yazarak mı bu komutu gireceğim. (Komut Sistemi İle Güvenli Mod ile yani)
--Yoksa flash beleğimi açılışta başlatılabilir bellek mi yapmam gerekiyor.
Biraz daha detay isteyebilir miyim?

Son düzenleme:
Aynı anakart a ekran kartı denerken soketi yerinden oynadı anakart çalışmaz oldu kontrol sonucu bios göçmüş hiç enerji gelmiyor ama eepromdan kodların yazılması gerekiyor Muş ve linkteki biosta açılmıyor yardımcı olur musunuz acaba saygılarımla

Geri