Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Anadolu Liselerinde Kurs Problemi Devam Ediyor

Konu, 'Bilgisayar Kitaplığı-Eğitim Setleri' kısmında only61 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. only61

  only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  24 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.659
  Beğeni:
  248
  Anadolu Liselerinde hala seçmeli olan bilgisayar dersi üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor. Halbuki devir teknoloji devri gelecek kodlamada değil miydi sayın yetkililer? 18 bilgisayarı olan bilişim sınıflarında 40 kişiyle bilgisayar dersi işlemek verim açısından sizce nasıl olur? Müzik ve Resim derslerini ikiye böldüğünüz gibi bizim dersleri de ikiye bölmek aklınıza gelmedi mi? Ben tahmin edeyim gelmedi. Çünkü buna kafa yoran yok. Ne kadar acı.Hadi onu geçtik "Kurs açalım kodlama öğrenelim öğretmenim" diyen, kodlama ve robotik konularında yetenekli ve hevesli öğrencilere her defasında "Hayır kurs açamıyoruz" demenin dayanılmaz hafifliğine ne demeli? Evet evet teknolojiye bilime acayip önem veriyoruz. Gelecek bizim elimizde aynen devam.

  Bütün bu sorunları Meb'e yazdık hatta Cumhurbaşkanlığına kadar yazdık ama el-cevap matbu bir metinden ibaret. Haklısınız gelecek teknojide. Kim tutar bizi?

  Arkadaşlar 2.dönem bu kursun açılması için elimizden geleni yapalım. Ben tekrar resmi makamlara dilekçe yazacağım. Sendika yetkilisi arkadaşlarla görüşeceğim.
   
  webcevap bunu beğendi.
 2. webcevap

  webcevap Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2009
  Mesajlar:
  321
  Beğeni:
  6
  İki ilçe milli eğitim müdürüne yüz yüze dile getirdim sorunu. Adamların umurunda değil. Herkes reklam yapma derdinde. Güzel yapılmış derece almış projeler önünde foto çekin sosyal medyada paylaş. Sınıflar olmuş 40 kişi nefes alınmıyor diyorum. Yetenekli öğrenciler ile ayrı çalışma yapılması lazım diyorum. Egzersiz açın diyor. Sorun egzersiz değil adeletsizlik diyorum. Yan sınıfta aynı sürede matematik, resim vb. öğretmeni kurs adı altında çalışma yapacak ben ondan daha düşük ücret alacağım. Bir kere kurs listesinde adının olmaması bile idarecilerde oluşturduğu algı nedir? Hayır kodlama kodlama diye medyada yaptığınız reklamın haddi hesabı yok. Bu eğitim yılında bireysel olarak kendimi kasıp yarışma vb. katılmayacağımı, tübitak 4006 çalışması yapmayacağımı idareye bildirdim. Bu işler öyle kolay olmadığını bilin dedim. Gönüllülük de bir yere kadar. Donanıma gelince para var, tablete para var ama bu işin en önemli ayağına değer yok.
   
  metodi ve only61 bunu beğendi.
 3. only61

  only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  24 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.659
  Beğeni:
  248
  Aynen hocam nedir bu çektiğimiz biri anlatsa da öğrensek? Ortaokulda çalışan arkadaşlar da bize destek olursa seviniriz. Bugün ortaokuldasın yarın Lise'de. Cimer'den tutun her yere tekrar yazacağım.
   
 4. only61

  only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  24 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.659
  Beğeni:
  248
  CİMER'den daha önce gelen cevap
  SAYIN İLGİLİ,

  DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI, ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİMİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNERGESİNİN 10. MADDESİ GEREĞİ BAKANLIĞIN BELİRLEDİĞİ DERSLERDEN AÇILABİLMEKTEDİR. BAKANLIĞIMIZ, İLLERDEN GELEN İL RAPORLARI,GEÇMİŞ DÖNEMLERDEKİ ÖĞRENCİ TALEPLERİ VE YAPTIĞI ÇEŞİTLİ DEĞERLENDİRMELER SONUCUNDA MODÜLE HANGİ DERSLERİN KONULACAĞI YADA KALDIRILACAĞI KARARINI VERMEKTEDİR. TALEBİNİZ YAPILACAK ÇALIŞMALARDA DEĞERLENDİRİLECEKTİR.  BİLGİLERİNİZİ RİCA EDERİZ.
   
 5. dengem

  dengem Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  277
  Yıllar sonra ortaokulda çalışmaya başladım.. DYK açmadılar. Şube Müdürüne gittim o da aynısını dedi " boşver hocam egzersiz açarsın" diye.. Neymiş 5 ders seçebiliyorlarmış. Onlar da Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal ve Yabancı Dil.. Bizim ders için kontnejanı kalmamış.. Sanki bu dersleri alanlar sınavlarda çok başarılı oluyor, ulusal ve uluslararası projelere katılım sağlıyorlar!
  Zihniyet farklı hocam, bazı şeylerin değişmesi gerekiyor.. Ve şu anda görevde olan çoğu yönetici koltuk kaygısı yaşıyor..
   
  metodi bunu beğendi.
 6. kazuo

  kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  506
  Beğeni:
  21
  Anadolu Liselerinde kurstan öte dersin seçmeli olması bir problem. Seçmeli olduğu için dersi ciddiye alacak öğrenci de ciddiye almıyor. Dersi seçtikleri için öğretmene lütufta bulunmuş gibi davranıyorlar. Bize bu ezayı layık görenleri Allah'a havale ediyorum.
   
  collision ve only61 bunu beğendi.
 7. only61

  only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  24 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.659
  Beğeni:
  248
  CİMER'den yeni cevap geldi

  Sayın İlgili,
  4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanun’un Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 27. maddesinde belirtildiği üzere tavsiye ve mütalaa taleplerine ilişkin başvurular bilgi edinme kapsamı dışındadır.
  Ancak, talebiniz; Genel Müdürlüğümüz ilgili birimince, GÖRÜŞ ve ÖNERİ olarak gelecek uygulamalara ışık tutması düşüncesiyle değerlendirilecektir.

  Görüşleriniz için teşekkür ederiz.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal