anadolu öğretmen lisesinde çalışan var mı?

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
sabahtan beri birçok başlıkta soru sordum ama cevap alamadım:) sorularım şunlar:

1) yazın eş durumu tayini istedim bana ilçede sadece anadolu öğretmen lisesi açıldı, uzak olduğu için yazmamıştım...şimdi şubatta o okul takrar açık olur mu?
2) anadolu öğretmen liselerinde çalışmak için sınava girme olayı kalktı diye biliyorum..ama internette yaptığım araştırmalarda o kararın iptal olduğunu ve yeniden sınavla alım yapılacak diye gördüm.bu doğrumudur? yani illa sınava mı girmemiz gerek?
3) 3,5 yıldır ilköğretimdeyim, ilk atamamın olduğu okuldayım..anadolu öğretmen lisesinde öğretmenlik yapmak nasıl? zorlandığınız ve sevdiğiniz noktaları anlatabilirmisiniz??

şimdiden teşekkürler...

1. hocam anadolu türü okullarla ilgili bazı sıkıntılar var.önce sınavsız alım oldu bununla ilgili yönetmelijte çıkmıştı.hatta sınavsız okullara tayin olanlar oldu.ancak daha sonra bunu mahkeme iptal etti.şu anki duruma göre sınavsız alınmıyor.ama milli eğitim bu ne yapcağı belli olmaz.ancak biliyorsunuz tüm liselerin anadolu olması ile ilgili bir takvim yayınlanmıştı yani ilerde sınavsız geçiş mecburen zaten olacak ama şuan için mahleme kararı var,sınavsız geçiş olamaması gerekiyor.ama dediğim gibi milli eğitim bu.

öğretmen liselerinin avantajları ve dezanvantajları var.mesela ilköğreimdeki kadar öğretmenler arasında bir samimi ortam yok.herkes kendi halinde biraz kapris ben her şeyi bilirim edaları daha yaşlı bir öğretmenler topluluğu.ama bunun yanında öğrenciler bilinçli sessiz bir okul.iş yoğunluğu okula göre değişiyor.benim okulda mesela etkinlikler daha ciddi ve etkili yapılıyor ve bize büyük iş düşüyor.hele spor salonu ve pansiyonda varsa öğrenciler okul dışında labı kullanmak istiyor 5 den önce çıkmanız zor ayrıca haftanın 3-4 günü sat 4 e kadar ders devam ediyor

çok teşekkür ederim trueandfalse hocam..gayet açıklayıcı olmuş..zaten pazartesi günü belli olur, öğretmen lisesi açık görünürse tayin isteyebilcem demek, açık değilse artık sınava girmek gerekecek:) çok üzülüyorum durumuza ilçede bir sürü okul var Bt öğretmeni olmayan ama norm olmadığından tayin isteyemiorum :( hakkımızda hayırlısı..

sınavsız gelenler var. sınavla gelenlerin mebbiste sınavla geldiği yazıyor. yani alihazırda sınavsız gelinebiliyor anca ilerde ne olur bilinmez.
@trueandfalse'un öğretmen ve öğrenciler hakkında söylendiklerine katılıyorum. en azından kendi okulum hakkında konuşacak olursam resmi bi hava var. birbirini şikayet durumları var. açık bırakılmamalı. çoğuları için öncelik özel ders vs. dir.
öğrenciler saygılıdır. kavga gürültü pek olmaz. ancak bilgisayar dersini dinlemek istemezler. test çözmek isterler derste. sınıf mevcutları 20-30 arası genelde.
özetin özeti: ilköğretimde de çalıştım. bilgisayar öğretmeni için önemli olan okuldaki teknolojik oturmuşluk. formatör heryerde formatör.

Değerli Hocam;
yaptığınız işler aynı ama anadolu öğretmen lisesinde daha nitelikli olmasını bekliyorlar. Öğrenciler çok iyi hiç sorun yaşamazsınız. Kurum iklimi malum değişkenlik gösterebilir ama ben çok memnunum okulumdan. Sınavsız geçiş oldu ama mahkeme kararı var ne olur bilmem. diyebileceklerim bunlar. Ders saati benim 7 saat değişebiliyor. seçmeli olduğu için.

Geri