Anaconda kurulum problemi

Kodla Büyü

shift_delete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar anacondayı kurdum Spyder’ı çalıştırmak için güç ayarlarında değişiklik yaptım PC gün boyu açıktı, akşam üzeri PC ‘yi açtığımda açılışta win10 da boş mavi ekran siyah ekran yanıp söndü. Güvenli modda açıp sorun gidermeyi deneyerek PC ‘yi açtım. Tekrar anacondayı farklı bir dizine kurup PC’yi yeniden başlattığımda tekrar aynı sorunla karşılaştım. Bu arada anacondayı kurunca spyder filan sorunsuz çalışıyordu. Neden böyle bir durumla karşılaşmış olabilirim bir fikri olan var mı?

Sorun anaconda’nın kurulumundan kaynaklı değilmiş.speyder’ı çalıştırmak için güç ayarlarından /gelişmiş güç ayarlarını değiştir//değiştirilebilir dinamik grafikleri performansı en düzeye getir demiştim ondan kaynaklanıyormuş . Ekran kartı,Aynı durumla Karşılaşan olursa.

Hocam anaconda sanal cevre yoneticileri icerdigi icin ozellikle islemciyi sömürür. Makinaninizin ozellikleri ne bilmiyorum ama sistem kaldirmiyor olabilir. Ayrica makina ogrenmesi yapay zeka v.s calismayacaksaniz sadece python icin gereksiz bi kurulum olur.
Ben i7 16rem ile calisiyorum bazen saglam veri analizinde o bile kasma yapabiliyor.

Makine öğrenmesi için bir başlangıç yapacaktım hocam dün 2-3 saatimi aldı. Makine eski hocam haklısın iyi makine gerekiyormuş ekran kartından kaynaklı o sorunlar oluşmuş. dün gece makineye format atmak zorunda kaldım ilk iş anaconda üzerinden spyder ı kurmak oldu hiç bir işlem yapmadan şimdilik çalıştı:) sağolun hocam yorum için. Yeni bir PC almanın zamanı geldi sanırım:(

Geri