Amirler Reesen ilişik kesebilir mi?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Bildigimiz gibi Tayin istediğimizde tebliğ ile ilişik kesilmesi gerekiyor. Aklıma takılan bir soru var. Örneğin bir öğretmen tayin konusunda bir yanlışlık olduğunu düşünüp tebliğ belgesini imzalamasa, ilisigini kesmese ve yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için itiraz dilekçesini vermis olsa itiraz dilekçesine cevap gelmeden amiri veya il milli eğitim müdürlüğü o ogretmenin reesen okuldan ilişiğini kesebilir mi? Böyle bir hakları var mı?

Hocam zaten itiraz eden öğretmen de tebliğ tebellug belgesini imzalamaz ki çünkü imzaladığı an mehil süresi başlar ve itiraz dilekçesi de geçersiz hale gelir.

Öncelikle İtiraz dilekçesi değerlendirilir, öğretmen gitmemekte direnirse tutanak tutularak soruşturma açılır suçlu bulunursa hem ceza alır hem görev yeri değiştirilir

Merhaba arkadaşlar. Bildigimiz gibi Tayin istediğimizde tebliğ ile ilişik kesilmesi gerekiyor. Aklıma takılan bir soru var. Örneğin bir öğretmen tayin konusunda bir yanlışlık olduğunu düşünüp tebliğ belgesini imzalamasa, ilisigini kesmese ve yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için itiraz dilekçesini vermis olsa itiraz dilekçesine cevap gelmeden amiri veya il milli eğitim müdürlüğü o ogretmenin reesen okuldan ilişiğini kesebilir mi? Böyle bir hakları var mı?

aynı şey benim başıma gelmişti. itiraz dilekçemi sundum ve il mem e yarın gideceğimi okul müdüresine bildirmiştim. Ancak ile gittiğimde gıyabımda ilişiğimin kesildiğini öğrendim. okul idaresi hakkımda atama kararnamemi imzalamaktan imtina etmiştir diyerek bir tutanak tutmuş ve ilçe de yazıma cevap vermeden ilişiğimi kesmişti.

Geri