ami bios update nasıl yapılır (yardım lütfen)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar elimde 10 adet pc var ve bu pc ler uykuya geçmiyor. İnanın yardımcı olursanız bana bir lab kazandırmış olacaksınız neredeyse :)
Bios versiyonu belli: ami 80015
Sürekli de fanlar çalışıyor. Bir kaynaktan okuduğuma göre pc lere overclock yapılmış ve bios u eskiye döndürmem lazım.
Kullanım kılavuzu da var ama hiç anlamadım.

Elimdeki dosyalar şunlar
İki adet yükleme şekli var ya dos ortamında ya da windows ortamında

dos-win.png
-------------------------
Dos ortamında olan dosyalar şunlar
afu dos.png

--------------
windows ortamında kurulacak olan dosyalar ise şunlar

afu win 64.png

------------------------------

Ekli dosyalar

• AFUWINx64.pdf
    435.7 KB · Görüntüleme: 34
Hocam anakartların markası ve modelleri lazım. Firmalar kendilerine göre biosların programlarını değiştirebiliyorlar. İndirdiğin dosyaları anakartın resmi web sitesinden mi indirdin? Bence önce anakartın markasını ve modelini öğrenip daha sonra anakartın resmi web sitesinden biosun güncel versiyonunu indir. Sitede zaten biosu nasıl yükleneceğini anlatatan bir pdf belgesi bulunur hocam. Daha sonra yükleme işlemi için yardım edebiliriz.

Hocam anakartların markası ve modelleri lazım. Firmalar kendilerine göre biosların programlarını değiştirebiliyorlar. İndirdiğin dosyaları anakartın resmi web sitesinden mi indirdin? Bence önce anakartın markasını ve modelini öğrenip daha sonra anakartın resmi web sitesinden biosun güncel versiyonunu indir. Sitede zaten biosu nasıl yükleneceğini anlatatan bir pdf belgesi bulunur hocam. Daha sonra yükleme işlemi için yardım edebiliriz.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Hocam anakart markası yok. Sıkıntı da bu zaten. Birisi bağış yapmış pc leri. i5 işlemci 4gb ram ve ssd var üzerinde. Fakat sürücü herşey yüklenmesine rağmen pc fanları sürekli çalışıyor. ve uyumuyor. bios güncelleme istediğim bu yüzden. cpuz ile biosu american megatirens inc. (AMI) gösteriyor ve versiyon da belli 80015. Benim amacım biosu tekrar yüklemek. Hocam zaten yüklemenin nasıl yapılacağını anlatımış bir pdf var. Ama benim kafam çok karıştı. Anlayamadım nasıl yükleneceğini. pdf konuda var hocam en aşağıda

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Hocam anakart markası yok. Sıkıntı da bu zaten. Birisi bağış yapmış pc leri. i5 işlemci 4gb ram ve ssd var üzerinde. Fakat sürücü herşey yüklenmesine rağmen pc fanları sürekli çalışıyor. ve uyumuyor. bios güncelleme istediğim bu yüzden. cpuz ile biosu american megatirens inc. (AMI) gösteriyor ve versiyon da belli 80015. Benim amacım biosu tekrar yüklemek. Hocam zaten yüklemenin nasıl yapılacağını anlatımış bir pdf var. Ama benim kafam çok karıştı. Anlayamadım nasıl yükleneceğini. pdf konuda var hocam en aşağıda
Hocam bütün anakart firmaları anakartın üzerine marka ve modeli yazarlar. Bazı firmalar net bir şekilde belli olacak şekilde yazarken bazıları da çok küçük yazılarda da olsa anakartın bir köşesine yazarlar. Yazmayan bir anakart ben daha görmedim hocam. Size tavsiyem anakartın fotoğrafını çekip yüklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

Geri