Amazon.com

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar amazon'dan bu sene içinde ürün alabileniniz var mı? Ben bir ilaç satın almak istiyorum 10euro bişey ama Türkiye'de yokk:((( Amazondan alsam Türkiye gümrüğünde sıkıntı çıkar mı, malum strawberry yıllardır Türkiyeye gönderi yapmasına rağmen bu sene siparişlerimizde sıkıntı yaşadık ya

Enterprise' Alıntı:
Arkadaşlar amazon'dan bu sene içinde ürün alabileniniz var mı? Ben bir ilaç satın almak istiyorum 10euro bişey ama Türkiye'de yokk:((( Amazondan alsam Türkiye gümrüğünde sıkıntı çıkar mı, malum strawberry yıllardır Türkiyeye gönderi yapmasına rağmen bu sene siparişlerimizde sıkıntı yaşadık ya

İlk önce getireceğiniz ürünün Türkiye'ye geliyor olması lazım girip kontrol edin yani, amazondan alacaksanız zaten gelmiyorsa satın alamazsınız bile ödeme ekranına geçirtmez.

Getirme prosedürüne gelince tabiki ilaç, vitamin, takviyeler gümrüğe takılıyor, sizden ödeme ekranının resmini ve Devlet hastanesinden veya Aile hekimi olan bir doktordan imzalı ürünün isminin birebir yazılı olduğu reçete istiyorlar.

Bu ürünlerin sistemde çıkmasını bırakın TR'de satılmadığı için bilgisayardan yazamıyorlar, doktorun kendi el ile reçete yazması gerekiyor anca böyle oluyor, doktoru ikna etmeniz şart veya açıkça söylemek gerekirse doktor bir yakınınız var ise bunu ayarlayabilirsiniz burada illegal bir şey yok diğer doktorlar imza atmıyorlar ben içindekini bilemem diyorlar.

Önemli ; ürünleri pahalı kargo ile almalısınız çünkü bu işlemleri sizin adınıza anca UPS veya DHL yapıyor, nedir bu işlemler ?

Ürün geldiğinde takıldığını arayıp söylüyorlar, ucuz yöntemde sizi kimse aramaz ve muhattap olmaz ürün biraz bekleyip geri gider.

Sonra ödeme ekranını ve reçetenin resmini çekip sizden bunları talep eden kargo firmanıza mail atıyorsunuz onlarda gümrüğe sunuyorlar, onay çıkınca dağıtım yapılıyor.

-Özel hastane kabul edilmiyor.

-Kesinlikle 5'ten fazla sipariş etmeyin, bu tarz ürünlerde 2-3 tane almak bile sıkıntı olabilir, tamamen oradaki memurun insiyatifi bu istediğiniz kadar reçeteyi hazırlayın RED verdi mi hepsi boşa gider.

https://forum.donanimhaber.com/75-gift- ... --99980530

Şurayı inceleyin lütfen. İlk sayfa...

Geri