Alt coinler

Kodla Büyü
Çok spekülasyon var ne olacağı belli olmaz. Bana mantıklı gelmeyen şeyler var. Birincisi bu kadar düşüşe rağmen hala alıcıların olması. Alıcılar olmasa dediğiniz gibi olur ama olmuyor. İkincisi bu ekosistemi oluşturan insanlara bu tarz bir darbe vurulursa gelecekte kullanılacağına kesin gözüyle baktığım blockchain tangle gibi teknolojilere büyük kalıcı güvensizlik oluşturur. Bana göre bu kadar oynak fiyatlama bu sistemi kullanma niyetindeki sektörlerin işine gelmiyor. Daha stabil belirli kriterlere göre değerlenebilen bir yapıya dönüşecek gibi geliyor. Yani daha da düşebilir artabilirde ama sıfıra inmez diye düşünüyorum.

Madeni paralardan sonra basılan Kağıt para senet olarak (Her ne kadar dolar artık karşılıksız basılsa da) karşılığı olan bir değerdir. Btc nin karşılığı nedir? En son Maduro bu teknolojiyle kripto para üreteceğiz dedi ve adı petro olan paranın 1adedi 1varil petrole endekslenecek dedi. İyi fikir ve desteklenebilir. (güvenliği sağlanırsa) Tahminim btc ve benzeri değerler hiç kaybolmaycak, asla sıfırlanamayacak ama değeri bir hayli düşecek ve halihazırda merkez bankaları yada büyük bossların denetiminde yeni versiyonlarıyla kullanımı devam edecek.

benim düşüncem gelecekte kripto paralar kesin olacak ama bu kadar değerli olmalarını sağlayacak bir karşılığı üretmediklerini yani şu anki durumun bir balon olduğunu düşünüyorum...

TRX i alıp da satmayı düşünenler zaten 1000 lerden almışlar. %50 artış ile bile 1000 lere gelemedi. o kdar çok düştü ki

Paranıza gareziniz yoksa bunlara bulaşmayın. herkesi çarpacaklar. Yazıktır çoluk çocugunuzun riskini ne idiğü belirsizlere yedirmeyin. çevremde kaç kişinin çok zarar ettiğini gördüm. Uzak durun Balon patlayacak .

TRX i alıp da satmayı düşünenler zaten 1000 lerden almışlar. %50 artış ile bile 1000 lere gelemedi. o kdar çok düştü ki

Hocam günaydın.
Burda da yazdım. Her yerde de yazılıyor. Bizim asıl yatırımımız btc ve altcoinleri elimizdeki btc miktarını arttırmak için alıyoruz, satıyoruz ya da elimizde tutuyoruz. Yatırımının %40-%50'sini btcde tutmayanlar, kan gövdeyi götürürken hareket edemediler.
1000'den aldıkları trx miktarı kadar dip yaptığı noktalarda 600'den, 500'den, 400'den alsalardı tekrar ellerindeki btcler ile ortalamalarını düşürür mutlu mesut bir hayat sürerlerdi. Kaybetmeden öğrenilmiyor malesef :) Zamanla öğrenilecektir bu da.

Panik yapıp zararına satış yapanlar için kötü günler oldu. Elinde kenarda btc tutmayanlar ancak aldıkları fiyatlara dönüyor yavaş yavaş sakinlik sayesinde zarardan döndüler. Akıllı olan ve piyasa dipte müthiş alım fırsatları verdiğinde cesur davrananlara ise tebrikler. Tatil iyi geçecektir mutlaka :) :)

Buraya bir süre yazamadım, düzenli şekilde yazmayı düşünüyordum. Çok yoğun ve derin araştırmalar yapıp gerçekten müthiş bir zaman harcıyorum yeni altcoinleri incelemeye ama yazdıklarımdan olur olmaz insanların etkilendiğini gördüm. "İyi demiştin aldık şimdi %75 zarar var napalım?" tarzında durumlarla karşılaşmak istemiyorum. Kesinlikle ve kesinlikle burada yatırım tavsiyesi vermediğimi söylemiş olmama rağmen durum bu. Aslında her şey çok açık, piyasada ne yaptığını bilmeyen bir gecede milyonlarca para kazanma hayaliyle yanıp tutuşan öyle sabırsız bir kitle var ki işte bu çakılmalar bu yüzden. Korkuyu ve paniği öyle derin tetikliyor ki bu ne idüğü belirsizler, hayalperestler de hayalleriyle birlikte ellerindekileri satacak yer ararken zararlarıyla ayrılıyor. Ya da bana öyle geliyor bilemiyorum, herkes kendince daha iyisini biliyordur.

Hep söylenen gibi, dikkatli olun herkesi çarpacaklar, bu balon patlayacak. Bitcoin 100 dolar olacak, satcak yer bulamayacaksınız. Ponzi bu. Balon bu. Uzak durun işte.

Hocama katılıyorum. Yılbaşında tron almıştım 450 lerden 1350 gibi satıp ana paramı çekmiştim başka coinleri denedikten sonra buradaki tavsiyeleri dikkate alarak bir miktar btc duruyordu son düşüşlerde aynı sayıda tronu aynı fiyatlardan alma şansım oldu. Bu iş biraz sabır biraz da şans işi ama daha çok sabır sanırım. Mesela binance ye yeni giren INS aldım 6700 den sonra bir an da bu büyük düşüşler yaşandı 4300 lere indi.
Çoğu insan dediğiniz gibi balon olarak bakıyor uzak duruyor sanal paradan ama bir de şu açıdan bakmak lazım. Banka hesaplarındaki paralar ne kadar gerçek? Piyasadaki kağıt paranın yüzlerce kat fazlası o hesaplarda rakamlar olarak görünüyor. Artık Altın bile sanal olarak alınıp satılıyor bankalar tarafından.

Söylentiler yüzde 35 indirdi. Gerçekler ne yapar. Şans eseri tepeden satıp dipten almış olabilirsiniz. Şanslı bir azınlık. Bazı yatırımları olan azınlıktaki piyasada gerçek değeri olan coin ve tokenleri geçiyorum, halen balon olarak nitelendiriliyor ve kötü haber 2. dalga yakın ve bu kez çıkışı bu kadar çabuk olmayabilir. ytd.

Piyasaya yeni cikacak bir coin daha. Ccrb. Bircok buyuk firmayla anlastma yaptiklarini soyluyorlar. Simdilik on satista. On satis bitmek uzere. Alim yapmasaniz da kayit olursaniz bur miktar token veriyor. Kayit olmak icin tiklayin.

Bir diger gelecek vadeden token coinfi. Satis yapacaklardi fakat o kadar cok talep geldi ki satisi iptal edip sadece belli kisilersen fon destegi alarak yollarina devam etme karari aldilar.

Piyasayi arastiran arkadaslar colx hakkinda ne dusunuyorsunuz. Su aralar 60 sat civarinda. Forumlarda gelecek vadeden coinlerden deniyor. Arastiran var mi?

kripto parada bazı soruların cevabı yok. Örneğin Bitcoin üzerindeki düşüncelerim şöyle.

1- 21 milyon adede kadar çıkacağı söylenmiş.
virgülden sonra küsuratların "sonsuz"a gittiği matematikte, 21 milyon sınırlaması sadece istismar edilecek hedef kitle için tamamen "psikolojik" bir yalandır. Ayrıca gün geçmiyorki yeni bir coin çıkmasın. Dolayısıyla bunun bir sınırı filan olmadığı olamayacağı buradan da anlaşılabilir.

2- Miner denen PC 'lerin işlemci gücü %100 kapasiteyle aylarca internet ağ sistemi üzerinden bir sisteme bağlanarak ultra işlem yapmaktadır. Öyleki 10 bin W'lık bir miner PC 'nin günlük harcadığı elektrik yaklaşık 120 TL 'dir. Sistemin neden bu kadar çok güçlü ve internet ağı ile koordine çalışan PC 'lerin bu kadar yoğun işleme ihtiyaç duyduğu sorulduğunda, ana amacın dünya genelinde para transferlerinin yapılmasını ve güvenliğini garanti almak olduğu yanıtı veriliyor. Oysaki güvenlik için bu kadar sınırsız PC gücüne ihtiyaç yok arkadaşlar. Bu işlem gücünün bir kısmı güvenlik ve diğer işlemler için kullanılsa da bunun önemli bir kısmı SİBER SALDIRI larda kullanılıyor olabilir.

3- Özellikle Bitcoin gibi paralar, ağırlıklı olarak dolar ile işlem yaparak, borsalarında dolar havuzunun oluşmasını sağlamaktadırlar. Bir gün bu borsalarda bir manipülasyonla havuzda biriken milyarlaca hatta trilyonlarca doların bir anda hortumlanabileceği ihtimali yüksektir ki ben bunun son zamanlarda çöküşe gitmeye başlayan ABD ekonomisinin kurtulma stratajesi olarak bunun bir ABD PROJESİ olduğunu düşünmekteyim.

4- Bugün coin için kurulan borsaların, "şirketler" tarafından ve genellikle mali açıdan izlenemeyecek ülke bölge merkezlerinde kurulduğuna dikkatinizi çekerim. Borsaları kuran şirketler, borsadaki coin miktarlarını diğiştirerek kolayca kur üzerinde manüpülasyon yapabilme imkânlarına sahipler.

Kısacası insanlar bu zamanda kardeşine babasına oğluna ailesine güvenmiyor ama elin istismarcısına rahatlıkla güvenebiliyor. Lütfen dikkatli olun. İçi görünmeyen, bilinmeyen, geleceği karanlık, bir anlamda kumar sistemlerine girip çoluğunuzun çocuğunuzun nafakasını yitirmeyin.

• Beğen
Tepkiler: omd
arkadaşlar binance kaç gündür devre dışı bilgisi olan var mı?

Gelecek vaadeden tokenlerden bir tanesi daha airdrop asamasinda. Yani borsa faaliyetleri oncesinde kayit olanlara toplulul olusturmak icin ucretsiz token veriliyor.
Herhangi bir para ya da crypto para uatirmaniza gerek yok. Sadece kayit olmaniz yeterli.
Kayit olmak icin baglanti asagida. Baglanti ref icerir. Sizin kaybiniz yok sadece bana kucuk bir komisyon veriyor.
Viuly Token

Litecoin çok sağlam ilerliyor. BTC nin tahtını elinden alabilir
ihtimal dahilinde değil hocam.
btc'nin marketcap 'ı 156 civarı
ltc'nin marketcap'ı 11 civarı .

Ki bu işlerin babası BTC'dir.

bu arada BTC 9.000 duvarını yıktı. Mart ortalarında çok iyi yerlere gelebilir. Sonrasında da rekorlara doymayabilir.

yatırım tavsiyesi değildir.

ihtimal dahilinde değil hocam.
btc'nin marketcap 'ı 156 civarı
ltc'nin marketcap'ı 11 civarı .

Ki bu işlerin babası BTC'dir.

bu arada BTC 9.000 duvarını yıktı. Mart ortalarında çok iyi yerlere gelebilir. Sonrasında da rekorlara doymayabilir.

yatırım tavsiyesi değildir.

Hocam transaction fee yani gönderim ücretleri hızı
Gerçekten para olarak kullanım alanları olarak LTC çok somut adımlar atıyor

Visa ile anlaştı Litepay ödeme yöntemini de geliştirdi

Geleceği çok büyük

Hocam transaction fee yani gönderim ücretleri hızı
Gerçekten para olarak kullanım alanları olarak LTC çok somut adımlar atıyor

Visa ile anlaştı Litepay ödeme yöntemini de geliştirdi

Geleceği çok büyük

Hocam söylediklerinde son derece haklısın. Ama şu anda aralarında uçurum var.
Bence BTC şuraya evrilecek ; bir alışveriş aracı değil de altın gibi bir yatırım aracı olacak.
Ki yine uzun vadede tahtını ETH'ye kaptırabileceğini düşünüyorum

hocam uçurumlar bu borsada çok kısa sürede değişiyor mesela ADA daha çok yeni bir coin ama 6. sırada Litecoin Bitcoinden sonra en eskilerden

Geri