Allah aşkına yeter artık!!!

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
sınavı kazandığım zaman 204 puan ile tıpların tabanıydı ben 209 ile bu rezil mesleği seçtim... Yazıklar olsun diyorum. bugun basıma gelenler resmen delirtti beni... ben ve 2 arkadası ilçe müdürü çağırdı ve ders görevi bittikten sonra argede çalısacağız ve amele olarak.. KAbul etmedim, maas karsılığını dolduramadığım için aldığım maasa laf etti, sanki ben ders var ve derse girmiyorum neyse cevabını verdim. biraz sesli tartıstık ve çıktım odadan... yazıklar olsun diyorum bu düşünceye, okulda her işe kosuyorum yine yaranamıyorum... İstersem iptal ederim görevlendirmenizi dedi, isterse etsin mahkemede görüsürüz. Sinirden nasıl cümle kurduğumu bile algılayamıyorum...

Eleştiri ve hayırı kesinlikle kabul etmeyen bir derebeyi rejimi oldu ülkedeki herşey, kolay gelsin arkadaşım ve tebrikler...

Hocam sen gerekli cevabı vermişsin hiç canını sıkma kabul edip için içini yiyeceğine hakkını savunup reddetmişsin kimsenin aldığımız maaşa girdiğimiz derse laf atıpta görev vermeye yetkisi yok...

Yok Hocam canınızı sıkmayın gerekiyorsa görevlendirme yapmaları gerekir yoksa çağıramazlar. Ve işin güzel yanı bilgisayarcıları artık görevlendiremiyorlar. Anca kaymakam onayı ile yapabilirler.

Yani bir şekilde siz istemedikten sonra kolay kolay size görev veremezler.

sıkma canını hocam o müdür dediğin .... müsveddesi kendini bi halt sanan sırf bazı siyasi olaylarla o .....yerini koltuğa gömmüş ve küçük dağları ben yarattım altımdakiler benim kullarım diyen bir adama ne canını sıkıyon.Sen ben istiyorum diye bi kağıda imza atmadığın sürece bi halt olmaz .Ben burda il mem e gecmemek için 6 aydır kıvranıyorum ama onlarda biliyo imza atmadığın sürece kim gelirse gelsin hooop dedik ;) sıkma germe kendini kardesim

Hocam yapılan yanlış, çok dert etmiyorum ama zoruma gitti... ÇıkArken elimi uzattım gerek yok dedi.. Yani biryerlere gelmiş biri olarak yaptığı çok ayıp, kavgali bile olsam el boş çevrilmesi, aileden böyle gördük

eyolcu' Alıntı:
Hocam yapılan yanlış, çok dert etmiyorum ama zoruma gitti... ÇıkArken elimi uzattım gerek yok dedi.. Yani biryerlere gelmiş biri olarak yaptığı çok ayıp, kavgali bile olsam el boş çevrilmesi, aileden böyle gördük

hocam siz aileden öyle gördünüz herkesin kendiniz bilmeyin.İdarecilik Hz. Ömer mesleğidir kimi Ömer olur kendini sevdirir kimide sefil olur kendine böyle arkasından kötü konuşturur.
Siz size yakısanı yapmışınız çok dert etmeyin. O sadece egosuna yenik düşmüş yazık ...insan büydükçe hoşgörü tevazu içine girip başı eğilmeli ama bu ve bunun gibi zatı muhteremler sanırım bi kaç koltuğa oturup bi de 3- 5 toplantoya katılınca başları dikleşiyo BEN BEN BEN derdine düşüyolar.
DEDİĞİM GİBİ SIKMA CANINI SEN ASLINA YAKIŞANI YAPMIŞIN.HERKES ASLINI YANSITIR

bilgisayar mühendisi olacaksın canın sıkıldın mı ücretsiz izin alıp gidip özelde çalışacaksın.Benim dayıoğlu yeni mezun öğretmenliğe başvurmadı.Şu anda istanbulda 3 bintl ve altında renault megane ile işe başladı iş yerinde bedava yemek çay kahve vallahi imrendim ben

Hocam geçmiş olsun, bu işlerin giderek karışacağını söylemekle başlamak istiyorum;
Arge yi anlatayım sonra şaşırmayın;
İlk zamanlarda bir işler verilecek bir hafta sonra ilçe mem odasına çağırıp excel- word ayarlamaları, konuşma metin arama işleri, belirli gün ve haftaların organize edilmesi gibi arge ile hiç alakası olmayan şeyler ile başlayacaksınız, sonra müdürü ile arası iyi olan okul müdürleri sizdeki bilgisayarcıları bir gönderseniz idare bilgisayarlarında büyük sorun var diyecekler. sonra bu iş lab'lara kadar gidecek ancak o işten yırtmak daha kolay, sonra bir bakmışsınız İlçe mem'de çalışan lise-orta okul mezunu değerli imza yetkili abilerimiz pişti, okey oynuyor.
İzmit iyice saçmalamaya başladı bazen keşke bir köy'mü yazsaydım dedim, İl dışı tayin isteyecek arkadaşlara altın kural ilçe mem'e yakın 10 km den yakın biryere tayin istemeyin. bu da size 10 yıllık tecrübenin bir paylaşımı.

Nasıl kurtaracaksınız, her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır ancak her "inek" aynı "otu" yer. :wink:

bu branş iyice çekilmez oldu artık.. özlük hakkı diye bişey yok...

O müdürcük aldığı maaşı haketmek için ne yapıyor ki? Geçen hafta il milli eğitimdeydim. Aradığım bölümü bulmak için tüm koridoru gezdim, yeminle söylüyorum hepsi oturuyor, hatta müdürcüğün birinin oturmaktan uykusu gelmiş esniyordu.

Sıkmayın canınızı Her gecenin sabahı vardır derler. Cabalarımızla durumun düzeleceğine inanıyorum. Ancak anladığım kadarıyla erkek öğretmenleri biraz daha zorluyorlar galiba.

Etüd acar ogretmen bunlar pay alır, sınavda evinde otuurr para alır....vb ama bize günah... Fedakarlık yapınca böyle oluyor...

Hocalarim birşey yapacak diye korksam boyun egerdim, egmedim sesli tartıştık... Yapılan haksızlık, canımı sıktı...

Geçmiş olsun.

Bu arada konuyla biraz ilgili olarak bilgi edinmeye yazdığım soruyu ve cevabını sizinle paylaşayım dedim.
El-Sual:
Maaş karşılığını dolduramayan öğretmen, derslerinden arta kalan zamanda maaş
karşılığını dolduracak kadar bir süre okulda beklemek zorunda mıdır?
Teşekkür ediyorum.

El-Cevap:
16/12/2006 tarih ve 26378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren
Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders
Saatlerine İlişkin Kararın 20. maddesinde;
1-Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları müdürleri;
kendi okul ve kurumlarında görevli öğretmenlere alanlarındaki dersler ile
ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlardaki dersleri dengeli olarak
dağıttıktan sonra, aylık karşılığı ders saatini doldurmayanlar ile
dağıtılamayan alan derslerini en geç 15 gün içinde Milli Eğitim Müdürlüğüne,
(Büyükşehir Belediyesi bulunan merkezlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne)
yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür.

2-Milli Eğitim müdürleri ; aylık ve zorunlu ek ders görevi
saatlerini kendi okul ve kurumunda doldurmayan öğretmenleri, öncelikle
isteklilerden, istekli bulunmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan
başlamak suretiyle görev yerlerinin bulunduğu veya ikamet ettikleri belediye
sınırları (Büyükşehirlerde Büyükşehir belediyesi) içinde kalmak kaydıyla
öncelikli alanlarında veya ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlarda
öğretmen ihtiyacı bulunan diğer okul ve kurumlarda görevlendirilmek ve bu
görevlendirmenin yerine getirilip getirilmediğini izlemek zorundadır.

3-Aynı belediye sınırları içinde alanlarında veya ilgili öğretmenin
girebileceği diğer alanlarda aylık karşılığı ders ve ekders görevi
saatlerini dolduramayan öğretmen varken bu dersler 9.uncu maddede
sayılanlara verilemez." Denildiğinden bu karar göre işlem yapılması
gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Bu başvuru bakanlığımıza yapılmış olup, kurumunuzu ilgilendiren bir başvuru
olduğu düşünüldüğünden kurumunuza yönlendirilmiştir.
Gereği bilgilerinize rica ederiz.
Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Edinme Birimi

Geri