[ALINDI] Renault R9 1.4 Broadway RL Nasıl Bilirsiniz?

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Son arabamı (Peugeot 5008) ev almak için satmıştım. Evi aldık çok şükür. Araçsız kaldık tabii. Birkaç ay biraz hesap kitap yaptıktan sonra geçenlerde komşumun aracını satışa çıkardığı öğrendim. 1998 model benzin & tüp broadway aracı. Orijinal 231bin km. Tüm bakımlarını düzenli yaptırır çok titiz bakar arabasına. Boya&değişen vs yok. Yaşını göstermiyor araç dışarıdan.

Biraz pazarlık ettim 190 bine anlaştık. Ne dersiniz? :) Daha iyileri vardır belki ama benim bütçe şimdilik buna yetiyor.

Birkaç seneye hem ülke hem de benim ekonomim düzelme gösterirse asıl niyetim eli yüzü düzgün bir Renault Scenic modeline geçiş yapmak. Benim eski 5008'leri andırıyor biraz. İçi geniş araç :D

Hocam o segmentteki araçlarda boya değişen gibi özelliklere bakılmaz çürük ya da dökülme gibi bir sorunu var mı ya da motor durumu daha çok önemlidir. Piyasa her geçen gün ilerlemekte tabi fiyatı konusunda emsallerine bakmak gerekiyor anlaştıtsanız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Piyasasını bilmiyorum ama Broadway efsanedir. Motoruna baktır fiyatta da biraz pazarlık yap bence bulunduğun ortam için ideal 😎

• Beğen
Tepkiler: omd
Brodwayin görselini paylaşma şansınız var mı hocam. Onlarda da modele göre kasada küçük değişiklikler oluyor.

Eğer tahmin ettiğim kasa ise tereddüt etmeden alın derim. Arka rüzgarlık (bagaj kapağı üzerinde) beyaz ise çok iyidir derler.

• Beğen
Son arabamı (Peugeot 5008) ev almak için satmıştım. Evi aldık çok şükür. Araçsız kaldık tabii. Birkaç ay biraz hesap kitap yaptıktan sonra geçenlerde komşumun aracını satışa çıkardığı öğrendim. 1998 model benzin & tüp broadway aracı. Orijinal 231bin km. Tüm bakımlarını düzenli yaptırır çok titiz bakar arabasına. Boya&değişen vs yok. Yaşını göstermiyor araç dışarıdan.

Biraz pazarlık ettim 190 bine anlaştık. Ne dersiniz? :) Daha iyileri vardır belki ama benim bütçe şimdilik buna yetiyor.

Birkaç seneye hem ülke hem de benim ekonomim düzelme gösterirse asıl niyetim eli yüzü düzgün bir Renault Scenic modeline geçiş yapmak. Benim eski 5008'leri andırıyor biraz. İçi geniş araç :D
kayincoda var bende ev alırken arabasız kalıp 3 ay bindim araba çok iyi gidiyor tek sıkıntısı durmuyor

• Beğen
Brodwayin görselini paylaşma şansınız var mı hocam. Onlarda da modele göre kasada küçük değişiklikler oluyor.

Eğer tahmin ettiğim kasa ise tereddüt etmeden alın derim. Arka rüzgarlık (bagaj kapağı üzerinde) beyaz ise çok iyidir derler.
1688417729366.png

kayincoda var bende ev alırken arabasız kalıp 3 ay bindim araba çok iyi gidiyor tek sıkıntısı durmuyor
Görebileceğin en sakin sürücü olabilirim hocam :D Benim sürdüğüm araca ilk binenler genelde aracın motorunda sorun mu var gitmiyor sesi çıkmıyor vs der :D

İlk arabam 99 rni idi kliması olmaması dışında hiçbir sıkıntısı yoktu birde 120 den sonra direksiyon titrerdi bunların dışın yakıt cimrisi güzel arabadır

• Beğen
Yakınındaki tanıdık, kusurlarını bildiğin araba uzaktaki arabalardan daha iyidir hocam. İlanlardaki övülen arabaların kusurlarını bilemezsin hatta öyle bir araba olup olmadığını bile bilemiyorsun.

• Beğen
Eleman güzel anlatmış inşallah doğru modeldir.

• Beğen
Bende aracı satabilirsem ev alacam. Bir Brodway de ben düşünüyorum. Müşteri arıyorum 😊

• Beğen
Vay be .. Bende bir ara passat hayali bile kurabiliyordum. Şimdi arabam dacia şarkısıyla dolanıyoruz

Vay be .. Bende bir ara passat hayali bile kurabiliyordum. Şimdi arabam dacia şarkısıyla dolanıyoruz
Eylülde vectra almıştım işimi görmesi adına. İyi ki almışım. İnşallah yaz sonunda modeli yüksek bir araçla değiştireceğim.

Accent, linea, symbol, albea, sandero, punto vs vs şekilde gidiyor. Anlaşılacağı üzere marka ve model takıntım yok şuan. Olamaz da şu şartlarda artık zannımca.

Dacia candır o sebeple. :D

Bu koşullarda iyi bir araba hayali kurmak bize göre değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Kendisini iyi biliriz. RL serisinde devir saati yoktur. Onun dışında diğer seriler ile arasında hiçbir fark yok. Galerici o zaman bu RL dedi güldüm. 100 km hızı geçmeyin uzun yıllar kullanın.

• Beğen
Hayırlı olsun. Allah borcunu kolaylıkla ödemeyi sağlıcakla binmeyi nasip etsin.

Hayırlı uğurlu olsun sayın hocam. Güle güle kullanın. Çok sıkıştırmayiniz. 100 km hızı asmayınız. Yazmış bir arkadaş. @eliya 5008 sizdeki 1.6 olan otomatik. O da güzel bir araçtır sayın hocam. Kaça verdiniz. Km kaza duurku neydi. Yeriniz bulmuşsunuz.

• Beğen
Hayırlı uğurlu olsun sayın hocam. Güle güle kullanın. Çok sıkıştırmayiniz. 100 km hızı asmayınız. Yazmış bir arkadaş. @eliya 5008 sizdeki 1.6 olan otomatik. O da güzel bir araçtır sayın hocam. Kaça verdiniz. Km kaza duurku neydi. Yeriniz bulmuşsunuz.
5008 şubat sonu gitti hocam. kaza bela boya vs yoktu. komple orijinal araçtı. 450 bine gitti o tarihte. Ben de üzerine biraz borçlanıp kredi filan oturduğum evi almıştım.

Borçları kapatmanın bir yolunu bulalım hocam 😁
Borçlar için yatırıma devam hocam :D Bu aralar fiziki sarı kız güzel gidiyor. Bir de dönemsel bazı hisselerde ufak ufak hareketlerle akar oluyor biraz. Bir de borç yiğidin kamçısıdır dediler. Ben de vurdukça vurdum :D Dur bakalım neler olacak :)

Bu aralar maddi manevi durumumu rahmetli hemşerim aşağıdaki videonun girişinde güzel anlatmış :D

Geri