Ali Çağatay BT öğretmenleri ACİL 5 kişilik heyet oluşturalım

Kodla Büyü
namaldish' Alıntı:
computing' Alıntı:
bu ders zorunlu olsa hangi labta hangi imkanlarla kaç kişiye nasıl ders anlatacaksınız bu ders araç gereçsiz olmaz 512 mb lik köhne pc lerle olmaz bu ders diğer dersler gibi bir kuru tahta önünde işlenmez bu saatten sonra da lab mab kurulmaz. En gerçekçi çözüm btr normudur.
:+1: :alkis:

2013 'ün en iyi yorumu :alkis: :+1:

Arkadaşlar her okulun varsayılan olarak 1 adet BTR kadrosu olur, sorun çözülür. Bu kadar. Bu saatten sonra bütün okullara tablet masrafının yanında bir de yeniden bilgisayar masrafı yapacaklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ben olsam ben de yapmam zaten.

Bir de norm fazlası olma meselesini görüşsünler. Çok yanlış bu norm fazlası olayı.

dile getirilmesi gereken en önemli konu "norm sorunudur".. dersi seçmeli olan tek branş öğretmeniyiz ve norm açısından hiçbir garantimiz yok.. bu dile getirilmeli...

halk' Alıntı:
namaldish' Alıntı:
computing' Alıntı:
bu ders zorunlu olsa hangi labta hangi imkanlarla kaç kişiye nasıl ders anlatacaksınız bu ders araç gereçsiz olmaz 512 mb lik köhne pc lerle olmaz bu ders diğer dersler gibi bir kuru tahta önünde işlenmez bu saatten sonra da lab mab kurulmaz. En gerçekçi çözüm btr normudur.

Arkadaşlar her okulun varsayılan olarak 1 adet BTR kadrosu olur, sorun çözülür. Bu kadar. Bu saatten sonra bütün okullara tablet masrafının yanında bir de yeniden bilgisayar masrafı yapacaklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ben olsam ben de yapmam zaten.

Bir de norm fazlası olma meselesini görüşsünler. Çok yanlış bu norm fazlası olayı.
ya arkadaşlar btr normu da verseler dersleri zorunlu da yapsalar ikisinede razıyım ama ikisinden birinin olması şart, bir şekilde halletsinler artık, ancak şu varki ortada hiçbirşey yokken bize btr kadrosu verin demekle hiçbirşey alamayız, kaldıki 6 ayda bir görevlendirmelerle bizi 3-4 sene daha idare edip tamam artık herkes akıllı tahtaları kullanmayı öğrendi artık btr görevlendirmesi yapılmayacak diyebilirler ama çocukların eğitime ihtiyacı var diyerek derslerin zorunlu olması konusunda kamu oyu oluşturarak baskı yapabiliriz, yoksa btr kadrosu da verseler, dersi zorunlu da yapsalar ikiside benim kabulümdür.

inşallah heyet oluşturulmustur arkadaslar. yoksa rezilliğimizin resmidir.
birileri bize bilgi versin

arkadaşlar ben derneğimizin cep telefon numarasına sms attım, umarım haberleri olmuştur, gerekirse sizde sms atın: 05056746267

BaRBaRYaN' Alıntı:
ahmetcanserif' Alıntı:
btr kadrosu alamayacaksanız hiç gitmeyin bu saatten sonra s.........m dersin içine.
...
tencere' Alıntı:
ahmetcanserif' Alıntı:
btr kadrosu alamayacaksanız hiç gitmeyin bu saatten sonra s.........m dersin içine.

bence de önemli olan konu btr kadrosu istemek, dersin zorunlu olmasından çok daha mantıklı....
programa katılacak arkadaşlar sadece kadro üzerinde durmalı
hem bt cilerin hem de okulların bilişim sorunları için en doğru ve kalıcı çözüm denilmeli
eğitici formatör kadrosu da lazım tabi :!: :!: :!:
...
gerçekten yazık. siz neden öğretmenlik yapıyorsunuz ki. gidin dükkan açın orda TAMİRCİLİK yapın. dünden razısınız derslerinizin gitmesine boşuna yaygara koparmışsınız burda derslerimiz zorunlu olmalı diye...

kadro kısmına gelecek olursak; ya akıl var mantık var. ders zorunlu olursa okullara zaten kadro gelmeyecekmi. 5-6-7-8 lere zorunlu ders olarak konsa 2 saat. en kötü ortaokulda 20 şube (5 x4) vardır. bu da 40 saat ders eder 2 norma denk gelir. 1 ders olarak konsa 1 norma denk gelir.

:+1: katılıyorum... btr mtr kadrosu ne demek ya??? eski formatörlüğe devam mı??? yine tamircilik yapacaksınız bunu unutmayın!!!!!!
öğretmensem ders istiyorum ben, normum olsun,öğretmenlik yapayım yine!!!!!!!!!!

dersin seçmeli olarak kalması hiçbir soruna çözüm getirme,z norm sıkıntısı aşılamaz, en iyi çözüm her okulu bir bt öğretmeni kadrosunun verilmesidir.

ya arkadaşlar neyin derdine düştük yine birbirimizle çatışıyoruz. akşama kadar 5 kişi ismi verilmezse o zaman tam bir rezilliktir bize destek veren tek insanı da kaybetmişiz demektir. bende bu dernek numarasına mesaj atayım 5 kişiyi belirleyip göndermemiz lazım şuan en önemli konu bu.

yazılanları hayretle okudum
1. kendi aramızda bile çözüm bulamazken biz başkalarına kendi derdimizi nasıl anlatacağız
2. hala 5 kişi bulamadık sanırım çözüm çözüm diye bi taraflarımızı yırtarken ayağımıza kadar gelen kısmet geri gidecek herhalde Allah korusun
İNŞALLAH üslubu iyi olan derdimizi en güzel şekilde anlatacak olan kem küm edip orada 5 kişinin de kendi içinde tarrışıp karamsarlığa düşmeyeceği 5 kişi gider
hayırlısı olsun diyorum artık

Ben giderim sen git demekle olmaz bu iş . Görüşme Ankara da yapılacaksa dernek başkanımız kendisi veya belirlediği 5 kişiyle iletişime geçer bu iş biter.

muratkkk' Alıntı:
Ben giderim sen git demekle olmaz bu iş . Görüşme Ankara da yapılacaksa dernek başkanımız kendisi veya belirlediği 5 kişiyle iletişime geçer bu iş biter.

Katılıyorum.Oraya gidipde 2 kelime konuşmayan ,dinleyen öğretmen olmamalı..fikir birliği olmalı..istenenler net olmalı..Birçok şey istersek süreç hızlanmaz.
Kısa sürede çözüm istiyorsak;
Her okula btr normu...okulların dönüşümü var,atama dönemleri geliyor.en acil çözüm bekleyen sorun bu .

Dernekten birileri foruma girmiyor mu şu durum netleşse içimiz de rahat etse 5 kişi belirlendi mi belirnenmedi mi?

nerde bu dernek üyeleri.
su kadarını söyliim eğer 5 kişi oluşturamıyosak dünyada bi delik açalım ve içine tüm bilişimciler girelimmmm :verymad:

hastasıyız dede' Alıntı:
halk' Alıntı:
namaldish' Alıntı:
computing' Alıntı:

Dernek biran önce isimleri bildirmeli ve anlatılacakların ana teması norm meselesi olmalı.

Dernek Başkanı Burcu Hocamız ile telefon görüşmesi yaptım ve kendisinin bu çalışmalardan tabii ki haberi var. Ömer Balıbey ile birlikte çalışmışlığı var ve kendisiyle muhatap içinde her daim. Endişelenmeyelim :)

Eslivya' Alıntı:
Dernek Başkanı Burcu Hocamız ile telefon görüşmesi yaptım ve kendisinin bu çalışmalarda tabii ki haberi var. Ömer Balıbey ile birlikte çalışmışlığı var ve kendisiyle muhatap içinde her daim. Endişelenmeyelim :)
hocam 5 kişi belirlenmiş mi? sıkıntımız bu konuda dün haber verilip bugün bildirilmesi istenmiş. sonuçta Burcu hocam da bir anne yoğunluktan görmemiş olabilir.

Gereken neyse yapılacağını söyledi. Ne kadar yoğun olsa da kesinlikle haberi var, hatta emeği de var.

Ondan kuşkum yok hocam kendisiyle dernek kuruluş aşamasında telefonda görüşmüştüm. emekleri inkar edilemez bir yandan benimle konuşup bir yandan bebeğiyle ilgileniyordu. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

glimmer' Alıntı:
nerde bu dernek üyeleri.
su kadarını söyliim eğer 5 kişi oluşturamıyosak dünyada bi delik açalım ve içine tüm bilişimciler girelimmmm :verymad:

Derneğe ilettim sanırım şu anda üzerinde çalışıyorlar... Zaten dernek başkanımız Ali Çağatay ile iletişimi olan birisi problem olmaz...

Bu arada derneğe üye olan 175 kişi ama hesap soranlar 1000'i geçti ??????? Burada bir çelişki yok mu sizce arkadaşlar ?

schumix' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
nerde bu dernek üyeleri.

Derneğe ilettim sanırım şu anda üzerinde çalışıyorlar... Zaten dernek başkanımız Ali Çağatay ile iletişimi olan birisi problem olmaz...

Bu arada derneğe üye olan 175 kişi ama hesap soranlar 1000'i geçti ??????? Burada bir çelişki yok mu sizce arkadaşlar ?
hocam ben derneğin forum platformuna uyeyim ama asıl uye değilim, asıl uye olmak için atanmış olmak mı gerekiyor?

muratozdas' Alıntı:
schumix' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
nerde bu dernek üyeleri.

hocam ben derneğin forum platformuna uyeyim ama asıl uye değilim, asıl uye olmak için atanmış olmak mı gerekiyor?

Hayır hocam öyle bir şart olsa o zaman BÖTE bölümü öğrencileri üye olamazdı... Siz başvurunuzu yapın hocam...

Asıl Üye Olma Şartları

1. Medeni haklara sahip 18 yaşını bitirmiş olmak,
2. TC vatandaşı olmak ya da oturma hakkını elde etmiş olmak,
3. Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği yapmış ya da yapıyor bulunmak,
4. Yurt içi veya YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı üniversitelerin, Bilişim Teknolojileri Öğretmenliğine esas olacak ilgili bölümlerinde lisans/lisansüstü eğitim görmüş veya görmekte olmak,
5. Bilişim teknolojileri eğitimi veya eğitimde bilişim teknolojilerinin kullanımı alanlarında çalışmak, temel olarak eğitim sektöründe çalışmamakla birlikte, kendi alanlarında bilişim ve iletişim sektörüne yönelik çalışma, araştırma veya yayın yapmak, kuruluşlarında bilişim teknolojilerinin yaygın ve verimli olarak kullanılmasını sağlıyor olmak,
6. Belirlenmiş olan üyelik giriş ücretini ve yıllık aidatı ödemeyi kabul etmek,
7. Derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul etmek.

Derneğe üye olalım, olmayanları uyaralım :idea:

Heyet oluşturuldu mu? lütfen cevap veriniz oluşturulmadı ise bizler de üstümüze düşeni yapalım heyete dahil olalım.

ooznur' Alıntı:
muratozdas' Alıntı:
Ali Çağatay Blooberg anahaberde MEB Ömer Balıbey'i konuk edecek, bizden aramızda 5 kişilik heyet oluşturmamızı istiyor ( @AliCaatay twitter)
program ne zaman acaba
bu arada o kısmı yanlış yazmışım, 5 kişilik heyeti MEB deki Ömer Balıbey ile göruşturmek icin..yani haber programına cıkmak icin değil

Ben sivastayım ama ankaraya gelebilirim. yeter ki gün ve saatinden haberim olsun

halk' Alıntı:
namaldish' Alıntı:
computing' Alıntı:

Hocam ben bunu 2009 dan beri söylüyorum. Bu işi derneğe bırakırsanız yine bişey çıkmaz.

Ayrıca Ömer BALIBEY Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü bizle ilgili karar verecek bir durumda değil ancak yeni mezunlara bir iki güzel söz söyler o kadar. Biz İnsan Kaynakları Genel Müdürü yle görüşmeliyiz. Sağolsun Muhteşem Derneğimiz İnsan kaynakları Genel Müdürüyle henüz görüşmedi

Derneği yetersiz bulan arkadaş, varsa önemli çalışmaların önden buyur. Şimdilerde sesimiz çıkmaya başladıysa o da üye sayısı pek az olmasına rağmen içerisinde çalışan arkadaşların bulunduğu derneğimizin sayesindedir. Oturduğumuz yerden klavyeyi çalıştırarak bişeyler elde edemeyiz. Kaldı ki sıra twitter etkinliklerine geldiğinde onda bile yeterli sayıya erişemiyoruz.

Biz işi derneğe bırakıp oturmuyoruz. Dernek dediğin de üyelerden yani bizlerden oluşuyor sonuçta. Elimizden geldiğince üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Dernekle bu iş olmaz, tek başına olmaz, e nasıl olacak peki?

Geri