ales'e giren yok mu??

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
10 mayıs ales nasıldı arkadaşlar?*giren oldu mu??
özellikle sayısal 2 beni çok zorladı acayip moralim bozuldu--hamlamışız..zamamnında 80 sayısaldan 76 doğru3 yanlış 1 boş yapıp sayısal puanda ilk 2000 e girmiştim..ama çalışmadan olmuyomuş;beyin hamlamış..bugün sınavı bırakıp çıkmayı düşündüm...değerlendirmeleri alabilirmiyim*

bir sayısalcı olarak berbat 4 sene sonra sınava girmek ve çalışmadan matametikte toplam 10 boş var sözelde 10 tane soru yapabildim süre yetmedi.kendimden utandım yav...:D

bir öncekine göre baya kolay geldi. ea puanı için girdim. kolay geldi derken söz 1 - say 1 biraz boşlu yetişti say 2 sürekli mantık dayamışlardı. yetişmeyenlerle birlikte 30 boş var. full yetiştirene saygı duyar çok deli alkışlarım :) yaş ilerledikçe ales performansı ciddi şekilde azalıyor malesef. :puhaha:

gözetmenler konuşmasalar rahat 7 - 8 soru daha yapardım. uyardım ama uyardıktan sonra daha çok sinir oldum. sustular ama çok geç.

Ben de 5 yıl aradan sonra girdim. Önce sayısal 1 e baktım 30 kadar yapabildim 10 boş var. Sonra sözel biri yaptım sadece en sondaki 4 mantık sorusunu boş bıraktım. Sonra sayısal 2 ye döndüm 19 ya da 20 tane ancak işaretleyebildim. Baktım ki 2,5 saat dolmuş :)
Sayısal 2 de nerede ise tek bilgi ile çözülebilen soru yok. Çoğunda paragraf şeklinde bilgiler verilip 2-3-4 soru oradan çıkmış. Yaş ilerledikçe soru çözme hızım iyice düşmüş. Önceden tek okuyuşta anladığım paragraf sorularında bile 2-3 kez tekrar okumak zorunda kaldım.

say2 de çoğu soruyu anlamadığım için işlem boyutuna geçemedim haliyle say2den 15 tane yapabildim.Çoğu soruda ne sorulduğunu bile anlayamadım :(

Yuksek lisans yapmak moda artik. 75 puanla herhangibir bolumde sansimiz var mi acaba :?:

dizi sorusu bile sormuştu adamlar hatırlamıyorum ama sanırım sayısal-2 de ... çoluk çocuğa karışıp yaş 35 e geldimi eski hızımızı kaybetmişiz..bir de girişte sivil polisle atıştım;sınava geliyosun üzerimde arabnın anahtarı vardı adam;yasak dedi..dedim nereye bırakayım;ben bilmem istediğin yere bırak dedi..bu sefer ister istemez agresifleştim;bi tane görevlide arabanın lasitğine koy dedi;sabah sabah numuneliksiniz heralde dedim;Geldielr bana da...
ama bu kadar anlamsız da olunmaz-bozuk para-cüzdan-hatta ulaşım kartı YASAK - anahtar yasak...millet sınav yerine nasıl gidip - dönecek???
zaten sorular-cevaplarıyla zamanında servis edilmiş şimdi anahtarlık yasak-bozuk para yasak..hay dedim böyle zihniyeti..

Çok zordu. Ben çok zorlandım. Zaman azaldıkça umudum da kalmadı. Say 2 nin cogunu geçtim. Bir baktım hem zaman bitmiş üstüne de çözemedim soruları. Sözel 1 fena değildi. Ama net cevapları yoktu bazı soruların. Sanırım burda ales kasan yok?

bende girdim ales sorularını özellikle matematik sorularını abartmışlar. çünkü matematik soruları türkçe soruları gibi.
birde uzun zamandır soru çözmeyince yavaşladıgımız ortaya çıkıyor.
say1 in tamamı say 2 nin tamamı ve söz1 den 30 soru yetiştirdim. ama say1 ve say 2 de boşlarım var. yaptığım en kötü sınavdı. bakalım ne puan gelecek?

ben girmedim ama, sorular kolaydı.
diyen çıkmadıysa ben diyim bari. her sınavdan sonra olur ya.

Soruları zorlayalım derken bazı yerlerde saçmalanmış gibi geldi.. Kaliteli sorular da vardı ama şunu da anladım ki yaşlanmışız ve performans çok kötüydü :sleep:

en son 10 yıl oldu sınava girmeyeli:) sınava girince anladım ki bizden geçmiş:) 10 soruyu 30 dakikada yapmışım saate baktığımda....

toplamda 40 tane anca yapabilmişimdir.25 say, 15 söz

alesi kaldırsınlar bence...eger adam bilisim den yuksek lisans yapacaksa bilisim konuları sorulsun.bilisimden yuksek lisans yapacak kişinin asansör sorusu ile ne işi olur ki.Adam proton nötron solucan delikleri ile ugraşacak siz 2 kere 2 yi çabuk bul diyorsun :mrgreen:

Geri