ALES İÇİN TAVSİYE EDECEĞİNİZ SİTE VEYA KİTAP....

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞALAR ALES İÇİN TAVSİYE EDECEĞİNİZ SİTE VEYA KİTAP....

Arkadaşlar Ales için görüntü ders varsa önerebileceğiniz iyi olur. Yalnızca kitaplar ile olmuyor. Sağlam bir eğitim seti takibi ile çok iyi olacaktır. kitap olarak zaten soru bankaları ve denemeler alınması yeterli bu durumda.

Youtube'da görüntülü akademi yayınları var, bir de Benim Hocam diye bir kanal. Matematik ve geometri için tavsiye ederim Hocam.

hocam matematiğin varsa video izlemene gerek yok ales kolay bir sınav al eline bol bol test çöz sonra çıkmış soruları çöz yeterli ben 4 yıl önce girdiğimde
2012-ALES İlkbahar Dönemi sınavından 88
2012-ALES Sonbahar Dönemi sınavından 92 almıştım

fakat mühendislik tamamlama kaydımı yaptırdığımdan kullanamamıştım puanı şuan girsem sistem değişmediyse yine 85-90 civarı alırım biraz çalışırsam 90 üstünü zorlarım tekrar

Arkadaşın dediği gibi ales kolay bir sınavdır. Üniversiteye girdiğimiz dönemde bölümümüzün nerdeyse diş hekimliği eczacılıkla aynı puan olduğunu düşünürsek ekteki sonuca şaşırmamak gerekir. Ekteki sınav olurken 4 yıllık öğretmendim ve sınava da hiç matematik çalışmadan girdim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    129.9 KB · Görüntüleme: 718
Ne için istediğinizi bilmiyorum ama mülakatı olan bir yüksek lisans programı içinse ales puanının değil mülakatı yapan hocaların tavrı önemli ben yüksek lisans mezunuyum bir üniversitenin mülakatında benden ales i 20 puan düşük olan adayı almış beni elemişlerdi, mülakatta kazanan arkadaşla sohbet etmiş bana da bekleme süresi nedir diye hayatımda ilk kez duyduğum bir soru sormuşlardı. Şunu da belirteyim bazı üniversitelerde mülakattan belli bir puanın altında alırsanız karma puanınız hesaplanmaz otomatikman başarısız sayılırsınız bir de böyle bir durum var, neyse başarılar dilerim :)

ben iki kez alesi hallettim üniversitenin ön sınavını geçtim mülakatta hocalar teknik eğitim mezunusun olmaz diyerek elediler. Bilgisayar mühendisliği yüksek lisans için uğraştım. iki sene de üstüste aynı hocaların mülakatına girdim ama nafile. Zaten öncesinde belirlemişler öğrencileri. Özel şirkete kapak atmış bir kaç öğrenci üniversite için şiretten hibe aldırıyor. para olarak değil ama pahalı çip ya da özel bir set falan. Sonra hocasına da söylüyor ve işi bağlıyorlar. Hocalar doktorasını falan hallediyor o sistemlerle öğrenciler de yüksek lisanslarını. oh miss. Ben de sabah 9 dan akşam 3 e kadar kapı önünde mülakat sırası bekledim. Üstelik o öğrenciler basit basit soruları bile bilemezken ben bilince hocalar nasıl biliyorsun diye de açık açık sordular. Üniversitede öğrettiler dedim ben de yüzlerine. Madem almıyorsunuz fikrimi de bilin diyerek ben öğretmenlik yapıyorum yıllardır. Doğuda da çalıştım en güneyde de, öğrencilerime daha faydalı olmak istiyorum kendimi geliştirmek istiyorum ama sırf teknik eğitim mezunuyum diye de kafadan eliyorsunuz. dedim. Birşey diyemediler ama ben söylediğimle kaldım.

Geri