Alan degisikligi ile ilgili yorumunuz nedir

Kodla Büyü

eskisehir_bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Su an il merkezinde iyi konumda olan bir okulda bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Mevcut durumda il merkezine 1 saat uzaklıkta ilcedeki bir okula alan degisikligi ile Lise matematige gecme sansim var.2 hafta sonra ozur grubundan merkeze gelme durumuda olabilir. Sizce bu duzeni bozup alan degistirmek mantiklimi. Kafam karisik. 14 senelik bilisim ogretmenliginden sonra sizce ne yapmalıyım. Tesekkurler simdiden

Bilişimden sıkıldıysanız, mesleki tatmin olamıyorsanız, branşınızın mevcut geleceği bulunduğunuz ortamda/genel meb camiasında sizi sürümcemede bırakıyorsa matematiğe geçin derim...

Su an il merkezinde iyi konumda olan bir okulda bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Mevcut durumda il merkezine 1 saat uzaklıkta ilcedeki bir okula alan degisikligi ile Lise matematige gecme sansim var.2 hafta sonra ozur grubundan merkeze gelme durumuda olabilir. Sizce bu duzeni bozup alan degistirmek mantiklimi. Kafam karisik. 14 senelik bilisim ogretmenliginden sonra sizce ne yapmalıyım. Tesekkurler simdiden
Hocam geçen sene aynı durumdaydim sizinle. Evime çok yakın çok istedigim bir okuldaydim. 30 saat ders+ 10 saat dyk+ stajer ogrenci vardi. Kendi istegimle uzaktaki bir okula alan değişikliğiyle geçtim. Ortaokul matematik benimki ama lise de olsa isterdim.

Ne olursa olsun dünyanın her yerinde matematik. Lise olması daha iyi bence ama ilköğretim bile iş görür.

Bizim branş en azından bizim ülkede ve öğretmenlik olarak ÖLDÜ...

Ne olursa olsun dünyanın her yerinde matematik. Lise olması daha iyi bence ama ilköğretim bile iş görür.

Bizim branş en azından bizim ülkede ve öğretmenlik olarak ÖLDÜ...
Bence ortaokul daha avantajli. Tayinler daha rahat ve daha az zorluyor. Zaten Talep cogunlukla ortaokuldan yana. Bu arada ilkogretim matematik mezunlari kadrosunda ortaokul bulunan imam hatip liselerine atanabiliyor ve anadolu liseleri dahil bütün liselerde gorevlendirme derse girebiliyorlar.
Geçen sene lise matematik ogtetmeni arkadasim ilkogretim matematik bitirmisti ve ortaokul matematiğe alan değişikliği yaptı.

Hocam 8 senelik formatörlük belasından sıkılıp elektrik öğretmenliğine geçmiştim geçen sene. Kafam kulağım çok rahat. Alan değişikliğini tavsiye ederim.

Ben de istesem Tarih öğretmenliğine geçerim ama geçmedim. Geçen sene de bu fırsat elime geçti ama geçmedim. Herkes olumsuz konuşuyor ama bizim bölümünün avantajları da var. Şimdi gereken değeri görmeyebilir ama gelecek kesinlikle bilişimin. Sıkıntılarınız varsa bu biraz da okulunuzla alakalı olabilir. Ayrıca matametik, tarih gibi derslerde öğrenci profili iyi değilse zorlanıp üzülebilirsiniz. Ayrıca tayin işiniz zorlaşır. Bence geçmeyin.

Hocam matematik öğretmenliğini direk yaz bence.
Sadece lise matematik tayinde sıkıntı.

Hem bölümü hem yaptığım işi seven biri olarak yazıyorum: Alanımızla ilgili o kadar çok git gel yaşadıkki kafamız hep dağınık, hep korku. 5.sınıflarda ingilizce hazırlık olan proje okullarında Bilişim dersi yok mesela,şaşıran var mı?

Liselerde neredeyse her dersten DYK açılıyor, bizim dersin adı bile yok. Ben daha ülkede Matematik'ten neden DYK açılıyorki diyen duymadım. Ortaokulda DYK açmaya calısan branş arkadaşlarımızın başına gelmeyen kalmıyor. Şaşırsan var mı?

Matematik hem LGS'de hem TYT'de hem KPSS'de hem ALES'te ana ders. Bu sınavlarda Matematiği yapamayanın iyi bir puan almasına imkan yok.

Veli, öğrenci,idareci,milli eğitim müdürü, şube müdürü,bakanlık...Derslere bakış açılarını yazmaya gerek yok maalesef... Kimi yazarsan yaz hocam iki dersi yaz yanyana, maalesef Matematik dersi 10-0 yener her türlü seçimde...

Seneye bilgisayar dersi liselerde kalkıyor, ortaokullarda seçmeli oluyor deseler şaşırmayız, ama Matematik dersini kaldırıyoruz derlerse ülke de ayağa kalkar...

Matematik öğretmenliğinin dezavantajları da var tabi.. Başarısız okul veya başarısız sınıflarda çok zorlanırsın. İşkence gibi gelir dersler. Bizim derste bu sorun neredeyse yok. Bazı matematik öğretmenlerinden hep duyarım 3 kişiyle ders işliyorum 37 kişi uyuyor diye. Bizde tam tersi 37 kişi aktif olur(hele BT sınıfı varsa)...

Klasik sınıfta ders işlemek belli bir süre sonra sıkabilir. Şu anda BT sınıfınız var ise özlersiniz bence orada ders işlemeyi..

Karar senin hocam ama maalesef bir tarafta Real Madrid bir tarafta Çaykur Rizespor maç ediyor gibi.:)

Hem bölümü hem yaptığım işi seven biri olarak yazıyorum: Alanımızla ilgili o kadar çok git gel yaşadıkki kafamız hep dağınık, hep korku. 5.sınıflarda ingilizce hazırlık olan proje okullarında Bilişim dersi yok mesela,şaşıran var mı?

Liselerde neredeyse her dersten DYK açılıyor, bizim dersin adı bile yok. Ben daha ülkede Matematik'ten neden DYK açılıyorki diyen duymadım. Ortaokulda DYK açmaya calısan branş arkadaşlarımızın başına gelmeyen kalmıyor. Şaşırsan var mı?

Matematik hem LGS'de hem TYT'de hem KPSS'de hem ALES'te ana ders. Bu sınavlarda Matematiği yapamayanın iyi bir puan almasına imkan yok.

Veli, öğrenci,idareci,milli eğitim müdürü, şube müdürü,bakanlık...Derslere bakış açılarını yazmaya gerek yok maalesef... Kimi yazarsan yaz hocam iki dersi yaz yanyana, maalesef Matematik dersi 10-0 yener her türlü seçimde...

Seneye bilgisayar dersi liselerde kalkıyor, ortaokullarda seçmeli oluyor deseler şaşırmayız, ama Matematik dersini kaldırıyoruz derlerse ülke de ayağa kalkar...

Matematik öğretmenliğinin dezavantajları da var tabi.. Başarısız okul veya başarısız sınıflarda çok zorlanırsın. İşkence gibi gelir dersler. Bizim derste bu sorun neredeyse yok. Bazı matematik öğretmenlerinden hep duyarım 3 kişiyle ders işliyorum 37 kişi uyuyor diye. Bizde tam tersi 37 kişi aktif olur(hele BT sınıfı varsa)...

Klasik sınıfta ders işlemek belli bir süre sonra sıkabilir. Şu anda BT sınıfınız var ise özlersiniz bence orada ders işlemeyi..

Karar senin hocam ama maalesef bir tarafta Real Madrid bir tarafta Çaykur Rizespor maç ediyor gibi.:)
değerlendirmen çok yerinde hocam olmuş hocam. 10 senedir bilgisayar sınıfı olmadan yeri geldi projeksiyon , laptop ara kablo taşıyarak ders yaptım. şimdi sadece akıllı tahtada ders yapmaya çalışıyoruz. Bote' yi kazanırken verdiğimiz emeklerin hiçe sayılıp umursanmamak zoruma gidiyor. ama halen içimde bir burukluk var. Kısa vadede değişecek bir şey var gibide gözükmüyor.

Yer değiştirme demişken... Normlar iyice şişti. Hem il içi hem norm fazlası atamalarında yaprak kıpırdamıyor. İl dışında ege Akdeniz 200-250 lerden yerleşiyor. İstanbul denen sürgün yerinde bile iyi okul yok. Doğu ve güneydoğu da bile güzel merkez okullar kapandı. Dağ köylerinde norm fazlası olmaya kim gider hele ki BTR olunmuyorsa.

Hiç düşünmeden değiştir hocam bölümün hali ortada zaten gitgide daha da kötü olacak lise matematik her yönden daha iyidir 4+4+4 den dolayı gelecek senelerde normu da artacak kolay bir şekilde istediğin yere gelirsin

Hocam ben de aynı durumdayım, lise matematiğe geçebiliyorum ancak geldiğim ilçeye geçen yıl taşındım ve daha doğu görevim bitmedi okul ortamından da memnun olduğum için düzenimi bozmak istemiyorum. Ama matemetik benim için bir tutku elbet bir gün geçeceğim ama ne zaman bilemiyorum. Her ne kadar daha yorucu bir müfredat bizi karşılıyor olsada mesleki tatmin önemli bir durum. Şu anki okulumda robotik , kodlama kurslarım ve malzemelerim var o bana yetiyor. Ancak mutlaka popüler olan bu kursların içi boşaltılacak ve önüne gelen herkes vermeye başlayacak ( ki oluyorda) biz yine o vakit teknik eleman ve dersi önemsiz öğretmenler haline gelicez , o durumda işte tası tarağı toplayıp hiç düşünmem geçerim matematiğe. Siz artılarını eksilerini kendiniz düşünün mutlu olacağınız tercihi yapın derim hocam;)

Hocam ben de aynı durumdayım, lise matematiğe geçebiliyorum ancak geldiğim ilçeye geçen yıl taşındım ve daha doğu görevim bitmedi okul ortamından da memnun olduğum için düzenimi bozmak istemiyorum. Ama matemetik benim için bir tutku elbet bir gün geçeceğim ama ne zaman bilemiyorum. Her ne kadar daha yorucu bir müfredat bizi karşılıyor olsada mesleki tatmin önemli bir durum. Şu anki okulumda robotik , kodlama kurslarım ve malzemelerim var o bana yetiyor. Ancak mutlaka popüler olan bu kursların içi boşaltılacak ve önüne gelen herkes vermeye başlayacak ( ki oluyorda) biz yine o vakit teknik eleman ve dersi önemsiz öğretmenler haline gelicez , o durumda işte tası tarağı toplayıp hiç düşünmem geçerim matematiğe. Siz artılarını eksilerini kendiniz düşünün mutlu olacağınız tercihi yapın derim hocam;)
risk alıp ilçe80 km gunluk gelip gitmek düşündürüyo

Vay bee valla kıskandım hocam, 1 dk düşünme bence. Hem de lise, özel dersi olur bilmem nesi olur of çok iyi. Merkeze gelme durumu da şöyle, sonuçta btr olma şansınız da var, yaz bi ilkokulu merkezde, merkeze btr olursun, ilkokulda 14.30 dan sonra boş, her türlü win-win

Vay bee valla kıskandım hocam, 1 dk düşünme bence. Hem de lise, özel dersi olur bilmem nesi olur of çok iyi. Merkeze gelme durumu da şöyle, sonuçta btr olma şansınız da var, yaz bi ilkokulu merkezde, merkeze btr olursun, ilkokulda 14.30 dan sonra boş, her türlü win-win
ilçeden merkeze btr görevlendirmesi yapılmıyo diye biliyorum

risk alıp ilçe80 km gunluk gelip gitmek düşündürüyo
Hocam ben 1 yıl gidip geldim 100 km yolu gerçekten yorucu oluyor, bir de Lise Matematikte merkeze gelme durumu çok zor bizim ilde, siz de Eskişehirdesiniz sanırım. 5 yıldır gidip gelen Lise Matematikçi biliyorum. Evet Lise Matematik güzel ama yer değiştirme zor olabiliyor il içinde. Bunu da düşünün derim

arkadaşlar açıktan okuyabileceğimiz ve sonradan branş değişikliği isteyebileceğimiz bir alan var mı?
sosyoloji, tarih, edebiyat gibi sözel ağırlıklı bölümler var hocam. Anadolu üniversitesi, istanbul ünivesitesi, atatürk üniversitesinde ikinci üniversite bölümü var bildiğim. Yeni açılmadıysa. Bir de bunlardan hariç uzaktan eğitim yapan yesevi üniversitesi var. Orada bilg. müh. okuyabiliyorsunuz.

Geri