Alan Değişikliği

Kodla Büyü

DrySAHIN

Site Gezgini
Merhaba hocalarım. Ben 3 yıllık ortaokulda bilişim teknolojileri öğretmenliği yapıyorum ve ağustosta kadroya geçeceğim. Bu yıl aöf sosyal hizmet lisans programından da mezun oldum. Ben meslekte kendimi yeterince etkin görmüyorum ve alan değişikliği düşünüyorum. Bu konuda çok fazla karışıklık var kafamda. Sıralayacak olursam;
-Sosyal hizmet programından bir alana geçiş yapma şansım var mı? Varsa tekrar kpssye girmem gerekir mi?
-Eğer bu bölümle alan değişikliği yapamazsam istediğim bölümde yükseklisans yapıp alan değişikliği yapabilir miyim?
-Yükseklisansla alan değişikliği yapabilirsem tekrar kpss şartı, doğu görevi vs. olur mu yoksa kaldığım yerden devam edebilir miyim?
-Yukarıdakilerden olmazsa hangi bölümü önerirsiniz, eğitim fakültesi ve örgün olmak zorunda mı?
Kafam çok karışık, bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum Teşekkürler..

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ben yine öğretmenlik istiyorum öğretmen olarak alan değişikliği düşünüyorum.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ben yine öğretmenlik istiyorum öğretmen olarak alan değişikliği düşünüyorum.
Paylaştığım linkte geçmek istediğiniz branşa ait lisans alanlarından herhangi bir tanesini bitirmeniz ya da bitirmiş olmanız gerekir. Başka yolu yok maalesef.

Çok teşekkür ederim hocam. Eğitim bilimleri okumama gerek yok sanırım bahsettiğiniz çizelgedeki bölümlerden birini bitirirsem olur dediğiniz gibi. Peki tekrar doğu görevi vs. Şartı oluyor mu yoksa kaldığım yerden devam mı ederim bir bilginiz var mı?

Uzaktan eğitimle bir lisans bölümü okumak yeterli olur mu peki örgün eğitim şart mı?

Soğuma değil hocam aksine çok seviyorum branşımı çok da severek yapıyorum mesleğimi. Beni yalnızca şu nokta korkutuyor, bilişim alanında birgün yeterli olamayacağımı düşünüyorum, robotik alanında özellikle, elektronik bilgim yetersiz. Aslında mesele yetersizlik duygusu başka hiçbir şey değil hocam. Bu konuda da önerileriniz varsa ona da açığım. Bu bir anlık bir fikir aslında bugün aklıma geldi birkaç yazı okudum ve merak ettim yazdım, yabancısı olduğum bir konu, bu yüzden araştırmak bilgi almak istedim.

Sahip olduğunuz bilgi ve beceri ortaokul seviyesi için yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

Hocam ben de sizin gibi düşünüyorum. Kendimi her yıl yenilemek durumundayım bu brsnşta ve bir zaman gelince sanki yapamayacağımı düşünüyorum. Elektronik konusunda erkek hocalarımız daha şanslı. Ben de açıköğretim çocuk gelişimi okuyorum bitirince alan değiştiricem

Şuan için yeterli hocam bu mesleği yaparken de sürekli aktif olarak çalışıyor ve kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Dediğim gibi endişem ilerisi için ve biraz da merak ettim bu konuda kararım kesin olursa yapmam gerekenler neler olabilir diye.

Hocam ben de sizin gibi düşünüyorum. Kendimi her yıl yenilemek durumundayım bu brsnşta ve bir zaman gelince sanki yapamayacağımı düşünüyorum. Elektronik konusunda erkek hocalarımız daha şanslı. Ben de açıköğretim çocuk gelişimi okuyorum bitirince alan değiştiricem

Bu bölümü okuduktan sonra eğitim fakültesi olmaması problem teşkil eder mi hocam? Aktif mi okuyorsunuz peki? Aynen öyle sadece vicdanen düşünüyorum. Birgün bu mesleğin hakkını veremezsem onca çocuğun hakkına girmekten ve vebal almaktan korkuyorum.

Bu bölümü okuduktan sonra eğitim fakültesi olmaması problem teşkil eder mi hocam? Aktif mi okuyorsunuz peki? Aynen öyle sadece vicdanen düşünüyorum. Birgün bu mesleğin hakkını veremezsem onca çocuğun hakkına girmekten ve vebal almaktan korkuyorum.
Hayır hocam eğitim fakültesi olmaması problem yaratmıyor tarih edebiyat vb eğitim fakültesi harici bitirip alan değiştiren arkadaşlarım oldu. Şu an ikinci sınıftayım

merhaba arkadaşlar,
çalıştığım ilde valilik tarafından kodlama projesi uygulandığından müfredat dışı birçok konuyu öğrencilere aktarmam gerektiğinde bende bazı arkadaşlarım gibi acaba yetersiz kalabilir miyim endişe etmedim desem yalan olur,
ancak daha sonraları youtube üzerinden kısa çalışmalar yaparak eksikliklerimi tamamladım,
ve en büyük avantajımın öğrendiğimi aktarmak olduğumu fark ettim,
bu şekilde kalıcı öğrenmeler gerçekleşti.

Açıkcası ortaokul kısmında yetersiz kalabileceğimizi düşünmüyorum,
üstelik bizi zorlayan öğrenciler olmadığı da ayrı bir gerçek,
üstesinden geliriz arkadaşlar,
ayrıca bu tip endişesi olan insanlar işlerini de düzgün yaparlar buna inanırım.

merhaba arkadaşlar,
çalıştığım ilde valilik tarafından kodlama projesi uygulandığından müfredat dışı birçok konuyu öğrencilere aktarmam gerektiğinde bende bazı arkadaşlarım gibi acaba yetersiz kalabilir miyim endişe etmedim desem yalan olur,
ancak daha sonraları youtube üzerinden kısa çalışmalar yaparak eksikliklerimi tamamladım,
ve en büyük avantajımın öğrendiğimi aktarmak olduğumu fark ettim,
bu şekilde kalıcı öğrenmeler gerçekleşti.

Açıkcası ortaokul kısmında yetersiz kalabileceğimizi düşünmüyorum,
üstelik bizi zorlayan öğrenciler olmadığı da ayrı bir gerçek,
üstesinden geliriz arkadaşlar,
ayrıca bu tip endişesi olan insanlar işlerini de düzgün yaparlar buna inanırım.
Haklısınız hocam, inanın bu süreçte hep kendimce kısa çalışmalar yaptım. İyi seviyede programlama dili ve elektronik bilgim olsaydı bu endişem hiç olmazdı eminim. Bu açıdan ilerleyen zamanlarda ya düşüncelerim gerçek olursa diye aklımda hep değişik sorular oluşuyor. Bu da beni ve motivasyonumu olumsuz yönde etkiliyor. Umarım sizin dediğiniz gibi olur

Tabi hocam bahsettiklerm açıköğretim mezunu. Bilişim öğretmeni arkadaşlarım birisi edebiyat birisi de tarih öğretmenliğine geçtiler Ben de açıköğretim okuyorum şu an
Çok teşekkür ederim hocam, ilköğretim matematik, çocuk gelişimi, okul öncesi, özel eğitim ve rehberlik alanlarını araştıracağım. Önerilerinizi de alabilirim bölümler hakkında

Çok teşekkür ederim hocam, ilköğretim matematik, çocuk gelişimi, okul öncesi, özel eğitim ve rehberlik alanlarını araştıracağım. Önerilerinizi de alabilirim bölümler hakkında
Saydığınız bölümler atama sayısı yüksek ve avantajlı bölümler ben çocuk gelişimini ikinci üniversite olup sınavsız olması sebebiyle tercih ettim yeniden sınava hazırlanmak istemedim. Hem okul öncesi öğretmeni olup anaokulu vs hem de kız meslek çocuk gelişimi bölümünde çalışabiliyorsunuz.

Saydığınız bölümler atama sayısı yüksek ve avantajlı bölümler ben çocuk gelişimini ikinci üniversite olup sınavsız olması sebebiyle tercih ettim yeniden sınava hazırlanmak istemedim. Hem okul öncesi öğretmeni olup anaokulu vs hem de kız meslek çocuk gelişimi bölümünde çalışabiliyorsunuz.
Ben de öyle düşündüm hocam sınavsız olması çok cazip geldi, iyice araştırıp karar vereceğim inşallah çok teşekkür ederim

Ikinci universite kapsaminda okuduğunuz çocuk gelişimi bölümü 2 yıllık mı 4 yıllık mı eğer 2 yıllıksa alan değişikliği ile okul öncesi öğretmenliğine geçebiliyor muyuz?

Ikinci universite kapsaminda okuduğunuz çocuk gelişimi bölümü 2 yıllık mı 4 yıllık mı eğer 2 yıllıksa alan değişikliği ile okul öncesi öğretmenliğine geçebiliyor muyuz?
2 yıllık Ünv ile alan değiştiremezsiniz.

Muhtemelen İstanbul üniversitesi 4 yılık auzef çocuk gelişim okuyordur.

Oncesinde 2 yıllık çocuk gelişimi okuyup 4 yıllığa mı tamamlıyorsunuz yoksa direkt 4 yıllık mı okuyorsunuz ?4 yıllık fakultelerde sinav şartı yok mu? Bir de hangi üniversitede okuyorsunuz yukarda hocamın dediği gibi istanbul üniversitesi auzef demi ?

Ben de alan değiştirmeyi istiyorum.Lakin bunun da 4 sene sonra şartları mutlaka değişecektir.

Oncesinde 2 yıllık çocuk gelişimi okuyup 4 yıllığa mı tamamlıyorsunuz yoksa direkt 4 yıllık mı okuyorsunuz ?4 yıllık fakultelerde sinav şartı yok mu? Bir de hangi üniversitede okuyorsunuz yukarda hocamın dediği gibi istanbul üniversitesi auzef demi ?
İstanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi (AUZEF) 4 yıllık hocam 2 yıl önce açıldı 4 yıllık bölüm. Önceden 2 yıllık vardı. Lisans çocuk gelişimi bölümü

Geri