Alan Değişikliği - Bilişim Teknolojileri Öğretmenliğine Geçeceğim

Kodla Büyü

shock56

Üye
Değerli hocalarım herkese iyi akşamlar.
Sınıf öğretmeniyim ve alan değişikliği ile bilgisayar öğretmenliğine geçeceğim. (Sınıf öğretmenliğinin yanında bilgisayar programcılığı ve bilgisayar mühendisliği mezunuyum)
Seçeceğim birkaç okul var bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim.

Anadolu Lisesi 22 saat ders görünüyor
İmam Hatip Lisesi 16 saat ders görünüyor
Çok Programlı Lise 44 saat ders görünüyor.

Lise seçerken hangi kriterlere bakmam gerekiyor. Ben ders saatlerine baktım ancak çalışma kalitesi olarak hangisini tavsiye edersiniz?

Hocam arkadaşım çok programlı lisede memnun.Ben de sınıf öğretmeniyim.Tercih yaparken bilişim öğretmenliği için listede yönetim bilişim sistemleri veya yazılım mühendisliği var mıydı?Yani bu ikizinden biri oluyor mu?

Değerli hocalarım herkese iyi akşamlar.
Sınıf öğretmeniyim ve alan değişikliği ile bilgisayar öğretmenliğine geçeceğim. (Sınıf öğretmenliğinin yanında bilgisayar programcılığı ve bilgisayar mühendisliği mezunuyum)
Seçeceğim birkaç okul var bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim.

Anadolu Lisesi 22 saat ders görünüyor
İmam Hatip Lisesi 16 saat ders görünüyor
Çok Programlı Lise 44 saat ders görünüyor.

Lise seçerken hangi kriterlere bakmam gerekiyor. Ben ders saatlerine baktım ancak çalışma kalitesi olarak hangisini tavsiye edersiniz?

anadolu lisesinde kafan rahat eder çok programlı lisede gelirin iyi olur bölüm koordinatörlük varsa orasıda rahat olur. imam hatipte bilgisayar dersini pek önemsemezler hem veliler hem öğrenciler hemde idare ders programın karışık olabilir. anadolu lisesi ve imam hatipte istersen BTR olma ihtimalinde var olabilir. araştırmalısın.

hocam ortaokulda görev yapmaktayım. çevre ekonomik olarak çok kötu dolayısıyla evlerinde bilgisayar yok hi. bişey bilmedne geliyorlar. sıfırdan bilgisayarı anlatıyorum. eğer sizinde çevreniz boyleyse bunu dusunun. çpl de eğer bölüm varsa orayı seçin derim. ben meslek lsiesi mezunuyum. oranın tadı başka oluyor. daha çok verimli hissedersiniz. ortaokulda ders pek önemsenmiyor veliler alışmış diğer derslere bilgisayar da ne diyorlar.

Hocam çok yüksek hizmet puanıyla bile norm fazlası olabileceğin bir branşa geliyorsun. Başarılar dilerim. Hayırlı Uğurlu olsun..

İmam Hatipte ve Anadolu Lisesinde norm fazlası olman çok hızlı olabilir. Bu nedenle çpl öneririm.

Hocam arkadaşım çok programlı lisede memnun.Ben de sınıf öğretmeniyim.Tercih yaparken bilişim öğretmenliği için listede yönetim bilişim sistemleri veya yazılım mühendisliği var mıydı?Yani bu ikizinden biri oluyor mu?
Hocam bilişim teknolojilerine kaynak olan alanlardan herhangi birinden mezun olmanız gerekiyor. Ben bilgisayar mühendisliği mezunu olduğum için sadece bilgisayar mühendisliği çıktı.
DY66jm.jpg

Alanın geleceğini düşünürsek, şahsen meslek lisesi olan çplde çalışmak isterim. Yarın öbür gün dersi kaldırırlar vay bölge normundan fazlasın derler, gerçi bölge normunu çpl de de yaşayabilirsiniz.
Eskiden anadolu lisesinde çalışan biri olarak tayin isteyecek olsam yine meslek lisesi isterdim açıkçası.

HAYATININ HATASINI YAPARSIN. BELKİ İLK BAŞLARDA SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE GÖRE RAHAT GELEBİLİR AMA DERSİNİN ÖNEMSENMEDİĞİNİ VE NORM FAZLASI OLMA İHTİMALİNİ DÜŞÜNEREK SAKIN GEÇME. TAYİN OLAYI BELKİDE SINIF ÖĞRETMENLİĞİNDEN DAHA KÖTÜ DURUMDA ŞU AN

Hocam sınıf öğretmenliğinde mutsuz işen geç. Yoksa tavsiye etmem. Her ortaokulda en fazla 1 norm var. 500 puan da olsan norm fazlası oluyorsun. Ama meslek liselerinde norm olayında daha rahat edersin.

kesinlikle norm fazlası olursun, diken üstünde idareye yalakalık yapmak için her istediklerini yapmak zorunda kalırsın. o norm açanlar da zaten kucağını açmıştır, yalandan ders saati girmiştir bilgisayar öğretmeni gelsin diye.

Bizim burada ilde ilçelerde herkes norm fazlası. Ben 3. defa norm fazlası durumuna düştüm. Ben bilişimden Elektronik e geçmek istiyorum fakat şu an ihtiyaç olmasına karşın şu an kontenjan tanımlanmamış.

Önümüzdeki yıl bulunduğum ilde ders saatleri sayısı ciddi şekilde azalıyor. Norm fazlası sayısı da ciddi şekilde artacak hesaplarıma göre.

geçme hocam, eldeki bulgurdan olacan..bilişime imkan verilse sizce kaç kişi bu alanda kalır?
imkan verilse %99 umuz hemen başka branşa geçer diye düşünüyorum ama malesef o imkanı hiçbir zaman vermeyecekler.Dersimize hiçbir önemi vermiyorlar ama okullardaki angarya işleri yapacak biri olması için bizi hiçbir branşa geçirmezler ki universite o kadar analiz,kimya,biyoloji,izik dersi almamıza rağmen.ama birileri sırf 2 saat seçmeli matematik dersi aldı diye onları hemen matematiğe geçiriverdiler malesef

atölye ve laboratuar öğretmeni olarak geçebiliyorsanız geçin. Teknik öğretmen olursunuz. Koordinatörlük alırsınız

Benim başvuru ekranımda 26. tercih "Tercih dışına atanmak istiyorum" seçeneği seçili ve pasif durumda. sizin de öyle mi?
başvuru ekranı.png

Hocam son karar senin. Bence geçme.
Dışı sizi, içi bizi yakıyor. Gir sınıfına anlat dersini çık. Sinir sistemin güçlüyse geç derim. Değilse hiç bulaşma bence hocam.

çpl'de bilişim bölümü var mı? varsa teknik öğretmen olarak oraya geçebilirsiniz. diğerlerini pek önermem.

meslek lisesi bile olsa GEÇME hocam. çünkü meslek liselerinde de artık çok sıkıntılar var. artık öğrenciler bilişimi neredeyse seçmiyorlar. alan kapanma durumları oluyo. şimdilik rahat gibi görünen okul bile birkaç yıl içinde sorunlu hale geliyor. sen bilirsin ama 10 yıllık bir bilişimci olarak bizler başka branşlara geçelim diye farklı bölümler okuyoruz.

hocam benimde imkanım olsa inan sınıf öğretmenliğine yada başka bir bölüme geçerim bizim bölüm çok gereksiz belki meslek lisesi iyidir ben en çok keyifi meslek lisesinde almıştım şimdi ortaokul rahat ama meslek doyumu sıfır gereksiz işler ise gani gani

biz ettik sen etme biz yandık sen yanma hocam ne umutla başladık neyle karşılaştık...

Şu anda imkanım olsa düşünmeden başka bir branşa geçerim dersimizin okullarda fazla önemi yok artı idare tarafından tamirci gözüyle bakılıyorsun görevin olmayan işler veriliyor.En büyük sıkıntılardan biri norm sıkıntısı kurs açamıyorsun yani sıkıntı üstüne sıkıntı keşke şöyle bize de bi bölüm söyleseler de bizde geçşek hiç düşünmeden sabahına geçerim.Yani anlıyacağınız bölüm bitik hatta okullarda en değersiz branş o yüzden hiç düşünmem bu bölüme geçmeyi.Branş farketmez yani anlayacağınız okul öncesinden tutunda özel eğitime kadar geçmeyi düşünürüm.

Geri