Alan Değişikliği Basvuruları

Kodla Büyü

ahmetismet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkdaslar merhaba. Bilgisayar ogretmeni olarak atandim ancak elektronik ogretmenligi mezunuyum. Bos kadro varmi diye bakayim derken hakkiniz yok uyarisiyla karsilastim. Ust yaziya baktigimda kapalitilan alanlarla ilgili bi cumle gordum. Norm fazlasi degilim, meslek lisesindeyim ve alanimiz aktif. Simdi bu cumleye gore biz isteyemiyormuyuz. Elektronik cikisli arkadaslardan sisteme girebilen var mi?

Arkdaslar merhaba. Bilgisayar ogretmeni olarak atandim ancak elektronik ogretmenligi mezunuyum. Bos kadro varmi diye bakayim derken hakkiniz yok uyarisiyla karsilastim. Ust yaziya baktigimda kapalitilan alanlarla ilgili bi cumle gordum. Norm fazlasi degilim, meslek lisesindeyim ve alanimiz aktif. Simdi bu cumleye gore biz isteyemiyormuyuz. Elektronik cikisli arkadaslardan sisteme girebilen var mi?

Kapatılan alan derken genel kastediyor sanırım. Komple eğitim öğretimden kalkmasından bahsediyor. Anadolu öğretmen liselerinde eğitim bilimleri öğretmenleri vardı, kapaninca bunlar rehber öğretmen yapıldı bunun gibi. Sonuç olarak başvuru yapamıyoruz.

Hocam okulda değil genel olarak kapatılan alan öğretmenlerini kapsıyor. Mesela model dokuma vb. Alan öğretmenleri. Sizin durumunuzu kapsamiyor bildiğim kadarıyla

Teknik eğitim fakülteleri kapatıldı. Dolayısıyla bu fakülte lerce kapanınca alanlarda kapandı. Mesela Bilgisayar Sistemleri ÖğretmenIiği , elektronik öğretmenliği, Elektrik-Elektronik öğretmenliği, elektrik öğretmenliği

Bende aynı durumdayım

Teknik eğitim fakülteleri kapatıldı. Dolayısıyla bu fakülte lerce kapanınca alanlarda kapandı. Mesela Bilgisayar Sistemleri ÖğretmenIiği , elektronik öğretmenliği, Elektrik-Elektronik öğretmenliği, elektrik öğretmenliği
Meb de atama alanı kapanan öğretmenlerden bahsediyor hocam. Okuduğu okul değil. Sizin şu anda başvurmanız için bilişim tek . Öğretmenlerinin atanamayacagi şekilde bu alanın kapanmış olması gerekiyor. Böyle bir durum olmadığı için alan değişikliği hakkı vermiyorlar.

Bilisim branşı iyice zor şartlara sahip oldu. Bundan dolayı branş degistirmek isteyen çok kişi biliyorum. Ama evet şu anda imkansız bence.

bence branşımızın kıymetini bilelim...başka bir alanı sevmek ayrı bir şey onu yapmak ayrı bişey...ben 4 yıl açıktan tarih okudum şimdi yüksek lisans yapıyorum ayrıca tarih kpsss ve osmanlıca dersleri vermeye başladım ama gerçekten çok zor, bilgisayar öğretmenliği en iyisi

Keske yuksek lisansı da alan degisikligine alsalar.Ben ybs mezunuyum.Bilişim icin mezun olunan unıversıte tablosunda ybs var.

Ortaokulda çalışan bote mezunu biri için teknik öğretmenlik kapsamına giren bir bölüm bitirmesi halinde meslek lisesine geçme talebi alan değişikliğine giriyor mu acaba? Bitirdiğim bölümün teknik öğretmenlik atama kapsamına kesinlikle girdiğini öğrenmiş durumdayım ama alan değişikliği tayinlerinde isteyebilirmiyim bilmiyorum

Ortaokulda çalışan bote mezunu biri için teknik öğretmenlik kapsamına giren bir bölüm bitirmesi halinde meslek lisesine geçme talebi alan değişikliğine giriyor mu acaba? Bitirdiğim bölümün teknik öğretmenlik atama kapsamına kesinlikle girdiğini öğrenmiş durumdayım ama alan değişikliği tayinlerinde isteyebilirmiyim bilmiyorum
MEBBİS ten bilgilerini güncellersen normal tayin istersin hocam. Yani il içi ya da il dışı. Alan değişikliği olmaz.

Norm fazlasıyım ve bulunduğum ilçede 1 elektronik normu var. Alan değişikliği olursa başvuracağım

ben de bilgisayar öğretmenliği mezunu bir elektronik öğretmeniyim. kendi alanıma geçmek istiyorum. 10 gün içinde durumumuz belli olacak hadi bakalım...

fen edebiyat matematik bitirince matematik öğretmenliğine alan değişikliği yapabilir miyiz arkadaşlar

Diplomaya dayalı olur ise alan sınırlaması olmazsa yapabilirsiniz hocam. Lise matematik...

Geri