ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE BAŞVURANLAR

Kodla Büyü
cubido' Alıntı:
ozilogic' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
ozilogic' Alıntı:
http://personel.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_12/16121959_2013_alandegisikligi_kontejanlar.zip
Bu listeye göre ilde 2 okulda açık var ama benim sayfada alan değişikliği açılmıyor, "Öğrenim bilgilerinize göre geçebileceğiniz alan bulunmamaktadır." yazıyor. başka benim gibi var mı? Çözebilen var mı?
Hocam mezuniyetin Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği ise bir arkadaşımın başına geldi ilsiste Elektronik - Bilgisayar olarak girilmiş Elektronik ve Bilgisayar olarak düzeltilince sorun çözüldü.
hocam bende elektronik ve bilgisayar yazmasına rağmen bu hata var başka bir sorun var ama ne?

Mebbis-Kişisel Bilgiler Modülü-Öğrenim Bilgileri

Burada lisans bilgilerin olan bir veya daha fazla kayıt var. Onu açtığında bilgilerin aşağıdaki gibi (SAÜ-TEF için) olmalı. Diplomanda ne yazıyorsa aynısı bölüm ve anabilim dalında yazmalı. Muhtemelen eksik yada yanlış bilgi vardır. Ana bilim dalı boş-yanlış-eksik olabilir mesala. Yada Bölüm tam olarak tutmuyordur. Olmadı İl-İlçe Meme başvuracaksın.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    32.2 KB · Görüntüleme: 784
Arkadaşlar ben Muğla TEF - Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği mezunuyum ve Elektronik öğretmeni olarak atandım. Şimdi bu alan değişikliğinde Bilişime geçmeyi düşünüyorum. Ortaokul yazmayı düşünüyorum. Peki 2 sene sonra ortaokuldan Bilişim öğretmeni olarak liseye geçebilirim dimi? Herhangi bir sorun çıkmaz dimi.

Yani Ortaokul Bilişimden Lise Bilişime geçmek için yeniden Alan değişikliği falan istemezler dimi? Öyle dedi bir arkadaşta :S
O yüzden kafam karıştı. Bir de açık kadro bulmak zor olur mu ki?
Benim 1,5 sene sonra zorunlu görev var. Ben bu zorunlu göreve gidene kadar en azından Bilişim kadrosuna geçmek adına Ortaokul dahi yazmaya karar verdim. Peki ben Bilişmci olduktan ve 1,5 sene sonra doğu hizmeti zamanım geldikten sonra;
EML'deki TEF'li bir öğretmen ile Ortaokuldaki TEF'li öğretmene doğu hizmeti için tercih listesinde farklı okullar mı geliyor? Yani her ikisi de lise seçebiliyorlar mı? Yani ortaokuldaki TEF'liye sen illa ortaokulu yazacan gibi bir zorunluluk var mı?
Biraz zor oldu ama sanırım derdimi anlatttım :alkis:

Teknoloji tasarım ilk atamayım.Her ikisinede başvurabiliyorum.Ben bilişim tefe başvuracam.Hem yerdeğiştirme kolay hemde öğrenciler kalite.

hocam aynı uyarıyı bende de veriyor. bende çift anadal yaptım sınıf öğretmenliğinden fen bilgisi öğretmenliğine geçicem ama sistem öğrenim bilgilerinize göre geçebileceğiniz bir alan yoktur diyor ne yapsak sorun bir türlü düzelmiyor siz düzeltebildiniz mi?

sentimento' Alıntı:
hocam aynı uyarıyı bende de veriyor. bende çift anadal yaptım sınıf öğretmenliğinden fen bilgisi öğretmenliğine geçicem ama sistem öğrenim bilgilerinize göre geçebileceğiniz bir alan yoktur diyor ne yapsak sorun bir türlü düzelmiyor siz düzeltebildiniz mi?
Hocam ben bilişimden->> elektronık istedim mebsisde yer alan bilişim diplomamı sildirdim onun yerine elektronik diplomasını eklettim sorunsuzca tercih yaptım.Sizde bu sekılde deneyınız

efe83izmir' Alıntı:
Peki arkadaşlar içinizde hiç rehberliğe geçmek isteyen yok mu varsa ne yapmak gerekiyor hangi alanda yüksek lisans yada açık öğretimden hangi alan bitirilirse rehber öğretmenliğe geçme hakkımız olur bilgisi olan var mı?
Hocam merhaba ben de bu konuda mesaj attım ama kimse cevap vermedi,
ben yüksek lisansımı eğitim programları ve öğretim anabilimdalında tamamladım. Aralık ayı tebliğler dergisinde rehber öğretmenlik için epö anabilimdalı mezunları ibaresi de eklenmiş. Ancak mebbisten benim mezun olduğum alan için eğitim yönetim ve denetimi açılıyor sadece il milli eğitim bir şey yapamıyor sadece o bölüm açılıyor sitemde bakanlığa mail attım 147 yi aradım durumu bildirdim, bilgi işlem grup başkanlığını abartmaıyorum belki 200 defa aradım fax yolladım kargoyla göndrdim dilekçemi inada bindi iş iyice sadece benim mi dedim bu sorun aynı yerden mezun arkadaşa sordum onun da aynı. Sırf bu hata yüzünden alan değişkliğine başvuramazsam üzülürüm gerçekten..

ben de öğrenim bilgilerinize göre geçebileceğiniz bir alan yoktur diyor ama sorun burada halledilemiyor maalesef..

yeymir23' Alıntı:
efe83izmir' Alıntı:
Peki arkadaşlar içinizde hiç rehberliğe geçmek isteyen yok mu varsa ne yapmak gerekiyor hangi alanda yüksek lisans yada açık öğretimden hangi alan bitirilirse rehber öğretmenliğe geçme hakkımız olur bilgisi olan var mı?
Hocam merhaba ben de bu konuda mesaj attım ama kimse cevap vermedi,
ben yüksek lisansımı eğitim programları ve öğretim anabilimdalında tamamladım. Aralık ayı tebliğler dergisinde rehber öğretmenlik için epö anabilimdalı mezunları ibaresi de eklenmiş. Ancak mebbisten benim mezun olduğum alan için eğitim yönetim ve denetimi açılıyor sadece il milli eğitim bir şey yapamıyor sadece o bölüm açılıyor sitemde bakanlığa mail attım 147 yi aradım durumu bildirdim, bilgi işlem grup başkanlığını abartmaıyorum belki 200 defa aradım fax yolladım kargoyla göndrdim dilekçemi inada bindi iş iyice sadece benim mi dedim bu sorun aynı yerden mezun arkadaşa sordum onun da aynı. Sırf bu hata yüzünden alan değişkliğine başvuramazsam üzülürüm gerçekten..
hocam rehberliğe alan değişikliği için pdr ya da psikoloji mezunu olmanız gerekiyor. yüksek lisansın bu konuda faydası yok.

Aralık ayında son yayınlanan tebliğler dergisinde var hocam, bakanlığı aradım oluyormuş.

yeymir23' Alıntı:
Aralık ayında son yayınlanan tebliğler dergisinde var hocam, bakanlığı aradım oluyormuş.
bu bölümün lisansı var mı? yüksek lisans ile olabileceği hala aklıma yatmıyor. peki açıldı mı ?

Hocam 10 yıl önce falan kapatıldı sanırım fakülteleri şu an sadece yüksek lisans mezunları verebiliyor. Bana bakanlıktan söyledikleri o ama belki de sizin dediğiniz doğrudur zaten bir şey farketmedi hocam düzeltmediler hatayı hala eğitim yönetim denetim mezunu görünüyorum, bu saatten sonra da yapmazlar o kadar ulaşmaya da çalıştım.

yeymir23' Alıntı:
Hocam 10 yıl önce falan kapatıldı sanırım fakülteleri şu an sadece yüksek lisans mezunları verebiliyor. Bana bakanlıktan söyledikleri o ama belki de sizin dediğiniz doğrudur zaten bir şey farketmedi hocam düzeltmediler hatayı hala eğitim yönetim denetim mezunu görünüyorum, bu saatten sonra da yapmazlar o kadar ulaşmaya da çalıştım.
hocam hiç bir yüksek lisans programıyla hiç bir alana geçiş yok diye biliyorum. öyle olsaydı en basitinden 4000 verir birçoğumuz yapardık. o kastedilen lisans bölümüdür.

Geri