ALAN DEĞİŞİKLİĞİ 2023-2024

Kodla Büyü

bulentus

Aktif Üye
ALAN DEĞİŞİKLİĞİ 18-22 ARALIK 2023 arası

Ekli dosyalar

• Alan Değişikliği Duyurusu_231207_105715.pdf
    340.5 KB · Görüntüleme: 476
Şimdi 2. lisans olarak Sosyoloji bitirdim. Bir de 4. sınıfta Fen bilimlerini bıraktım. Sosyoloji den dolayı alan değişikliği hakkı oluyor mu acaba merak ettim.

Şimdi inceledim 5. ve 6. Hizmet alanları olacakmış ben Kocaeli için baktım zaten çok yer yok. Yapılmış olmak için yaptıkları bir uygulama.

Çok isterdim alanımı değiştirmek.. Ama baştan yaptık hatayı, sonrası da sürüp gidiyor işte...

Tüm branslar aynı, öğretmenlikte heyecan kalmadı.Sinifciyim.Okul, tenefus, ev tüm günümüz yorgun geçiyor.Evde bile rahat yok.Haftaya bilisim seçeceğim.
Büyük ihtimal uzak bir yer oldu diyelim.4 sinifli ortaokul diyelim.Ben burada ne yapacağım?

Tüm branslar aynı, öğretmenlikte heyecan kalmadı.Sinifciyim.Okul, tenefus, ev tüm günümüz yorgun geçiyor.Evde bile rahat yok.Haftaya bilisim seçeceğim.
Büyük ihtimal uzak bir yer oldu diyelim.4 sinifli ortaokul diyelim.Ben burada ne yapacağım?
En kısa zamanda norm fazlası olup o okul senin bu okul benim gezersiniz büyük ihtimal hocam. Klasik bilisim branşı işte. Hayırlısı olur inşallah hakkınızda.

Ama meb alan değişikliğinde burayı açıyor ben de gidiyorum diyelim.Hizmet puanım 400 üstü.Madem burada bilişim dersi olmayacak neden açıyorlar

Ama meb alan değişikliğinde burayı açıyor ben de gidiyorum diyelim.Hizmet puanım 400 üstü.Madem burada bilişim dersi olmayacak neden açıyorlar
Hocam dersler seçmeli olduğu için idareye bağlı olarak bu forumdaki norm ile ilgili sorunları içeren o kadar başlık ve mesaj var ki. Mantıksız olaylarla dolu hepsi. Sizi karamsarlığa yöneltmek istemem hocam dediğim gibi hayırlısı olur inşallah.

Hocam ben de 13 yıllık bilişim öğretmeni olarak kesinlikle tavsiye etmem.Ben de bu saatten sonra Matematik Ögretmenligi.okuyup ona geçmek istiyorum.Bilişim.lisans egitimi aldınız mı ?

Mesela bana göre...
Sınıf ogretmenliginde 1 ton yük var.Bilisimde 120gr.25 seneden sonra 3 sene daha çalışır birakirim

feksefe branşındakilere danışmak lazım çalışma şartları açısından.
Bir arkadaşım geçti sınıftan felsefeye çok memnunum diyor hocam. Tabi o sınıfçı olarak bunu söylüyor. Ama zevk alacağınız bir alansa neden olmasın derim.

Bilişim alanı zor olmasına rağmen sürekli yatan odasında takılan bir kesim yüzünden en kolay en keklik alan gibi görülüyor. Işığı gören bu alana geçiyor. Alanı hakkıyla bitirende atama için bekliyor.

O işi de yaptım hocam.BT formatoru iken tam 3 ayri okula gittim.Hele bir tanesinde 2 bt(50 bilgisayar) sınıfı vardı.3 okulun web sitesi ile uğraşıyordum.Simdiki gibi hazır panel işi degildi

Hocam, sınıf öğretmeni btr ile bilgisayar öğretmeni btr ye bakış açısı farklı olur. Bilgisayar öğretmeninden herşey istenir, telefon, santral, ses sistemi, ders programı, nöbet programı, tahtası, labı, bilgisayarı, eokul fotosu, videosu editi, sitesi otu boku bitmez. Başka branşlardan btr olanlardan beklenti fazla olmuyor ya da yapamam dediğinde ısrar olmuyor, beceremedi denmiyor. Bilgisayar öğretmeni ohooo...

Geçen biri yazmıştı müdür drone yapın demiş kodlama dersinde, derste drone yapın demiş bakın altını çiziyorum, sıfırdan, drone istemiş adam.

Ne yazsak boş tabi, siz kafanıza koymuşsunuz, şimdiden hayırlı olsun
O işi de yaptım hocam.BT formatoru iken tam 3 ayri okula gittim.Hele bir tanesinde 2 bt(50 bilgisayar) sınıfı vardı.3 okulun web sitesi ile uğraşıyordum.Simdiki gibi hazır panel işi degildi

Adam bayağı uçmuş burası meslek lisesi mi?Eskiden bugüne bilisim dersinde birsey değişmedi evet biliyorum.Okulda 3 gün boş dursam ya başka bir okula iş çıkar yada ilçe mebde1 ay calistirirlardi.Benim de en çok arzum yapay zeka, photoshop illüstrasyon anlatmak ama bakalım kısmet.

Son düzenleme:
Hocam, sınıf öğretmeni btr ile bilgisayar öğretmeni btr ye bakış açısı farklı olur. Bilgisayar öğretmeninden herşey istenir, telefon, santral, ses sistemi, ders programı, nöbet programı, tahtası, labı, bilgisayarı, eokul fotosu, videosu editi, sitesi otu boku bitmez. Başka branşlardan btr olanlardan beklenti fazla olmuyor ya da yapamam dediğinde ısrar olmuyor, beceremedi denmiyor. Bilgisayar öğretmeni ohooo...

Geçen biri yazmıştı müdür drone yapın demiş kodlama dersinde, derste drone yapın demiş bakın altını çiziyorum, sıfırdan, drone istemiş adam.

Ne yazsak boş tabi, siz kafanıza koymuşsunuz, şimdiden hayırlı olsun
Drone yapabilsem devlet okulunda bu rezilliği neden çekeyim. Gider bir şirkette çalışırım :)

Bilişime alan değişikliği için norm ne kadar açılır şüpheli.. Bilişime geçmek isteyenler aman durun. Müdür yardımcısı olun daha iyi derim ama herkesin kendi kararı yaşayıp tecrübe etmek isteyen kendi bilir tabii...

Son düzenleme:
Geri