Alan şefliği

Kodla Büyü
E

Esmaa_71

Misafir
Merhaba hocalarım.. Bu yıl meslek lisesine atandım.. Daha önce hep ortaokulda çalışmıştım.. Gittiğim okulda 2 bilgisayar öğretmeni olduk.. Alan şefi olacağımı söylediler.. 1. Sorum Neye göre şef olunur çalıştığımız yıla gore mi..ıstemesem olmayabilir miyim .. 2. Sorum şef olursam neler yapmam lazım.. zor olur mu bana iş yükü nedir..

şeflik kıdem durumuna bakar tabi ki ama sitede aratırsanız şeflik ile ilgili form var orada puanlama var. İstemeseniz olmamanız lazım çünkü zaten 2 kişiymişsiniz. diğer arkadaş şeflik istifasını verecek siz de dilekçe vereceksiniz ki şef olabilesiniz. İstemiyorsanız bu sene istemediğinizi söyleyin. Bir yıl çalışır okula alışır şeflik iş ve işlemlerini öğrenir seneye olursunuz.
okulunuzda angarya iş çoksa diğer arkadaş istemiyor olabilir.

Seflik istekli çok olması durumunda belirli kriterler ölçüsünde hesaplanan puana bakar aratilirsa bu forma kolayca ulaşılır, kideminde bunda etkisi vardır ama kideme bakar demek biraz eksik olur.
İki kişi olduğunuza göre o arkadaş olmak istemiyor ve ya idareniz onun şef olmasını istemiyor olabilir. Bu durumda sizinle sorunu hızlıca çözme yoluna gitmiş olabilirler. Okulunuzun durumuna göre şeflik yükü değişir, angarya işin çok olduğu bir yerse ve bunları size yaptırmaya çalışırlarsa baştan hayır demeyi bilmek lazım sonradan yardım için yaptığınız çoğu şey göreviniz olur.
10 saat bir ekz ucretiniz olur ve bu zaman diliminde bölümün genel evrak, staj ve bakımım işlerini yaparsınız. Olur olmadık zamanlarda toplantı adeti varsa okulunuzda sizi dersiniz olmasa bile cagirabilirler ☺️ .

şeflikler ortaöğretim kurumları yönetmeliğinin 84. maddesine göre oluşturulur. Şeflik değerlendirme formuyla da değerlendirme yapılır. Gerekli dosyalar ekte.

Ekli dosyalar

• şef değerlendirme formu.rar
    14.4 KB · Görüntüleme: 16
  • ortaöğretim kurumları yönetmeliği.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 10
Geri