Alanında Yüksek Lisans ve %5 zamlı ek ders

Kodla Büyü

tohatli

Site Gezgini
arkadaşlar kusura bakmayın bu konu birçok başlıkta grupta konuşulmuş ama tam aradığım sorunun cevabını bulamadım...

Branşım bilişim teknolojileri Teknik Eğitim Fakültesi mezunuyum ve eğitim yönetimi denetimi alanında yüksek lisans yaptım. Yüksek lisansım 2015 de bitti.
Formatör değilim.
Fiilen haftada 30-35 saat derse giriyorum.
Maaş karşılığım 20 saat üzerinden hesaplanıyor.(TEF mezunuyum)

Ek dersim %5 zamlı olacakmı??
Eğer hayırsa yapacak birşey yok..
Eğer Evet ise 2015-2019 arası ek derslerin hepsi bu durumdan etkilenecekmi...

EĞİTİM, ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMET KOLUNA İLİŞKİN TOPLU SÖZLEŞME

Lisansütü öğrenim gören öğretmenlere ilave ek ders ücreti

Madde 8- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir.

Bu madde var ama ayrıntı belirtmemiş

Okul idaresine YL belgesini verdiniz mi? Eğer verdiyseniz fiilen girdiğiniz 20 saat üzerindeki dersler için %5 artırımlı ek ücret alırsınız. Kurslar hariç.

hocam kbs üzerinde personel bilgileri bölümünde sizin yüksek lisans yaptığınızı seçerlerse %5 zamlı alırsınız zaten fiilen girdiğiniz dersleri
yani kbs de ekders hesaplaması yapılırken(35 saat üzerinden)
gündüz: 15
ekders yerine geçen gündüz:3+2(10+1 den 3 hazırlık planlama ve 2 saat sınıf rehberliği gelir)

bu şekilde yaptıklarında zaten otomatik olarak hesaplanır.

geçmişe dönük olarak almak için ise dilekçe yazarsınız eğer muhasebe uğraşırsa(ki çok zor bir iş o zamanın ekderslerini hesapla vs uzun sürer) alabilirsiniz. ama bazıları hocam yıl kapatılmış o yüzden veremeyiz vs gibi bahaneler üretebilirler. yasal olarak almanız mümkün tabii ki.

yüksek lisansınız bittiğinde kademe arttırımı için dilekçe vermediniz mi?
Tahminimce vermediniz ki, ekdersi de şuan fazla alamıyorsunuz.
şuan ikisi için de dilekçe verin, geriye dönük o zaman mezun olduğunu bildirmedin gerekçesiyle vermeyebilirler.

idareye söyleyin normal ekders değil. önce kbs de 4+2 şeklinde tanımlasınlar. ekders içinde gündüz yerine geçen ekdersi seçecek. normali seçmeyecek. otomatik gelir zaten.
önceki dönemleri mebbiste işlenmemişse alamazsınız. kişi eğer yüksek lisans bitirdiyse kendisi dilekçe verip mebbisine işletmelidir. çünkü okul idaresi bilemez ne zaman bitirdiniz ne yaptınız. belki bıraktınız belki bitirmeden bıraktınız. hak talebinde bulunmamışsınız. ama mebbise işlettiyseniz işlendiği tarihten sonrakiler için bordro düzenlenir mal müdürlüğüne verilir. o da çok detaylı sıkıntılı iş. çok ciddi de bi fark oluşmaz zaten. en iyisi mebbise işletmediyseniz işletin. sonrada ek dersi gündüz yerine geçen ekders olarak yapmalarını söyleyin

il yada ilçe mebe bizzat giderek sistem üzerinden yanınızda işleniyor.Sonra sz buna istinaden okula dilekçe yaziyorsunuz karşılığı anında geliyor ve kbs uzerinden işaretleme yapılıp %5 ama fiilen girdiginiz dersler üstünden alıyorsunuz.Bu rakam sadece Mebde düşüktür.

Okul idaresine YL belgesini verdiniz mi? Eğer verdiyseniz fiilen girdiğiniz 20 saat üzerindeki dersler için %5 artırımlı ek ücret alırsınız. Kurslar hariç.

Hocalarım hepinize teşekkürler.
Yuksek lisans bitince Il mem e gittim.Sisteme işlettim ona rağmen alamıyorum.
Biltek hocamın "Fiilen girdiginiz dersleri kapsar Kurslar hariç" ifadesini tam anlamadım.
Geçmişe dönük almak zor gibi anlaşılan ondan vaz geçelim bundan sonrayı bari diyelim.
Muhasebeyle sorunumuz eğitim yönetiminin kendi alanımız olup olmadigi konusunda. Bakalim kabul ettirebilecekmiyiz.

Hocam Okul idaresi sizin ek dersinizi yapmakla görevli. Eğitim yönetimi veya kendi alanınız farketmez. Ayrıca YL ile size bir Kademe işlemiş olmaları gerekiyor. 9/2 iseniz 9/3 olmanız gerek.

Ek ders hesaplamasında ise Okul idarenize yapmıyorlarsa YL belgeniz ile dilekçe verin. DYS ye kaydettirin.
Normal eğitim öğretimde YL ile %5 ek ders ücretini fazla alırsınız. DYK gibi Halk eğitim gibi kurslar, egzersizlerden almazsınız.

Hocam alan hiç önemli değil.Ben sınıf öğretmeniyim.Yonetim bilişim sistemleri okudum hem de üniversite yurtdışı.2 senedir alıyorum ben.Diplomanin kaydedilip kasden işaretlenmesi yeterlidir.

Dyk kursları zaten %100 zamlı ödeniyor normal ek derse göre. O yüzden olabilir

Geri