Al Ek Dersi, Ver Ek Ödemeyi!

Kodla Büyü
karinca_52' Alıntı:
haksızlık olur ..... biri 2 saat okulda kalacak diğeri 10 saat ....adalet nerde ?
Olur hemde bal gibi olur. Öğretmene ve öğrenciye okulu sevdireceksin. Öğretmenin çalışma saatlerini düzenleyip, ders dışı faaliyetler için görevlendireceksin. Tabi buna zemin var mıdır? Kesinlikle yok, fiyaskolarla dolu bir eğitim sistemi.

blackbuk' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
yinede haksızlık.
idari görev ile dersin ağırlığı aynı değildir.
idari görevin öğrencisi yoktur, sınavı yoktur, sınav kağıdı yoktur, bağıran, çağıran, arkadaşları ile itişen kakışan zat-ı şahaneler yoktur.

o zaman şu anki formatörlerin aldığı ek ders ücretleride haksızlık değil mi? daha ortada bişiy yok birbirimizi yemeye başladık.
..
ben verilen ücretin EK DERS adı altında verilmesine de karşıyım zaten. yapılan iş, verilen emek DERS değil neticede. o yüzden adı EKDERS değil EK ÖDEME olmalı. Kaldıki formatörlüğü asla savunmadım askine bunu görev olarak kabul etmeye bile karşıyım. ama malum duygusal nedenlerden dolayı birçok arkadaşım zorunlu olarak bu görevi alıyorlar.

Bunun dışında formatörlük görevlendirmesi ile idrenin verdiği görevi bir tutmak da abesle iştigaldir. Formatörlük her ne kadar idareciler tarafından farklı yorumlansa da görev tanımları yazılı olarak belirlenmiş, sınırları ve yapılacak işlerin belli olduğu bir görevdir. ama İDARİ GÖREV ucu son derece geniş bir konudur. her formatörün yapması gereken iş aynıyken her idari görev alacak kişi aynı işi yapmayacaktır.

Sonra birde hükümet hava atacak. Verdik ek ödemenizi işte.
Vatandaş bilemez ekdersi kesip ek ödeme verdiğini.

barthez' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
haksızlık olur ..... biri 2 saat okulda kalacak diğeri 10 saat ....adalet nerde ?
Olur hemde bal gibi olur. Öğretmene ve öğrenciye okulu sevdireceksin. Öğretmenin çalışma saatlerini düzenleyip, ders dışı faaliyetler için görevlendireceksin. Tabi buna zemin var mıdır? Kesinlikle yok, fiyaskolarla dolu bir eğitim sistemi.

bende ondan dedim ya hocam ....adamı olan hemen kaçar okuldan ....

Geri