Alın size akadalet

Kodla Büyü

usare

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yok hocam onlara pusu kurulmasını engellemek için yapıyorlar bunu. Abd İsrail oyunu bunlar hep. Ülkemizin istikrarını kıskanıyorlar bu istikrarsız ülkeler. Yoksa bizimkiler sütten çıkmış ak kaşık. Sütte leke var bizimkilerde yok.
Dik dur Eğilme biz eğiliriz senin yerine...

Arkadaşlar bu ıslamın gereğidir.. çünkü mumin muminin ayıbını örter, ortmelidir.. bir mumin hataya düşüp yolsuzluk yapmışsa bize düşen bunu ortmektir..

Muminin yolsuzluğunu açık etmek mumine yakışmaz.. Allah Hucurat süresinde
"Müslümanların ayiplarini ve gizli şeylerini araştırmayin" buyuruyor. Savcılarin yaptığı büyük günahtır..

Hocam sen ironi mi yapıyorsun. Öyle ise bile belli olmuyo haberin olsun. Ayrıca Yüce Kur'an-ı Kerim'den:
“Davud! Biz seni ülkede hükümdar yaptık, sen de insanlar arasında adaletle hükmet, keyfine/nefsinin hevesine uyma ki seni Allah yolundan saptırmasın.”(Sad, 38/26).
“Allah size emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emreder. Allah bununla ne de güzel öğüt veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi iştendir, her şeyi görendir.”(Nisa, 4/58).
Bu da peygamberimizden:
“Benim ümmetimi zalim­den korkar gördüğüm zaman, ona “sen de zalimsin” demelisin. Onlar artık dirileri yanından ayrılmış, çöllerin ortasında kalmış manevi olan bir ölü gibidirler.”[429]

usare' Alıntı:
Hocam sen ironi mi yapıyorsun. Öyle ise bile belli olmuyo haberin olsun. Ayrıca Yüce Kur'an-ı Kerim'den:
“Davud! Biz seni ülkede hükümdar yaptık, sen de insanlar arasında adaletle hükmet, keyfine/nefsinin hevesine uyma ki seni Allah yolundan saptırmasın.”(Sad, 38/26).
“Allah size emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emreder. Allah bununla ne de güzel öğüt veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi iştendir, her şeyi görendir.”(Nisa, 4/58).
Bu da peygamberimizden:
“Benim ümmetimi zalim­den korkar gördüğüm zaman, ona “sen de zalimsin” demelisin. Onlar artık dirileri yanından ayrılmış, çöllerin ortasında kalmış manevi olan bir ölü gibidirler.”[429]

USARE HOCAMA KATILIYORUM.

OREBRO'YA DA CEVAP OLARAK AŞAĞIDAKİ AYET VE HADİS'İ YAZIYORUM.

orebro' Alıntı:
Muminin yolsuzluğunu açık etmek mumine yakışmaz.. Allah Hucurat süresinde
"Müslümanların ayiplarini ve gizli şeylerini araştırmayin" buyuruyor. Savcılarin yaptığı büyük günahtır..
orebro' Alıntı:
Arkadaşlar bu ıslamın gereğidir.. çünkü mumin muminin ayıbını örter, ortmelidir.. bir mumin hataya düşüp yolsuzluk yapmışsa bize düşen bunu ortmektir..

Ben de ek olarak hadis Peygamberimiz (S.A.V) şöyle buyuruyor;
“Bir kötülük gördüğünüzde, onu elinizle düzeltin; eğer buna gücünüz yetmezse, dilinizle düzeltin; eğer buna da gücünüz yetmezse kalbinizden buğzedin; buğzetmek imanın en zayıf fiilidir.”

Bazı alimlerde aynı mevzuda şöyle derler: “Her kim olursa olsun, bir kötülüğü önlemeye muktedir olabiliyorsa, öylece önlemek o kişinin üzerine vaciptir."

Nitekim Allah (cc) buyurur ki; “iyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda, birbirinizle yardımlaşın. Günah işlemek ve haddi aşmak hususunda yardımlaşmayın. Allah’tan korkun, şüphesiz ki Allah, azabı çetin olandır.” (Maide:2) buyuruyor.

Geri